Biznes - Manchester United

Artykuły - Manchester United (24)

 • Manchester United miał świetny III kwartał

  Manchester United miał świetny III kwartał

  Manchester United - angielski klub piłkarski notowany na NYSE w Nowym Jorku - zanotował znakomite wyniki trzeciego kwartału. Rok do roku zwyżkowały one o 39,3 procent do rekordowych 123,6 mln funtów.
 • Grają beznadziejnie, ale zarabiają rewelacyjnie

  Grają beznadziejnie, ale zarabiają rewelacyjnie

  Przychody Manchesteru Utd, aktualnego mistrza Anglii, zwyżkowały w IV kwartale 2013 r. roku skutkiem doskonałych wpływów z telewizji i od sponsorów. Klub ustanowił swój nowy kwartalny rekord.
 • Oni nie wiedzą co robić z zarobionymi pieniędzmi

  Oni nie wiedzą co robić z zarobionymi pieniędzmi

  Pierwszy raz od czasu wprowadzenia listy najbogatszych klubów piłkarskich świata przez firmę doradczą Deloitte, Manchester United jest poza wiodącą trójką. Podstawą badań Deloitte są przychody w sezonie 2012-2013.
 • Szejk rzucił 1 mld 390 mln złotych. Bo chce to mieć...

  Szejk rzucił 1 mld 390 mln złotych. Bo chce to mieć...

  Szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan z Abu Zabi jest szczęśliwym posiadaczem piłkarskiego klubu Manchester City (rok temu zdobył mistrzostwo Anglii, w tym zdetronizowany przez Manchester United). Zabawa na Wyspach mu jednak nie wystarcza - teraz sięga do USA.
 • Manchester United weźmie 120 milionów funtów za treningowe boisko

  Manchester United weźmie 120 milionów funtów za treningowe boisko

  Ośrodek treningowy Manchesteru United we wsi Carrington zmieni nazwę na "AON Training Complex". Klub od sponsora, amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej AON, dostanie 120 mln funtów (po 15 mln za sezon). Niemal 585 mln zł za osiem lat to świetna umowa. Wcześniej sponsorem obiektu zwanego Fortecą Carrington była firma kurierska DHL, której... zapłacono 40 mln funtów za rozwiązanie kontraktu.
 • Nikt nie bił się o akcje Czerwonych Diabłów

  Nikt nie bił się o akcje Czerwonych Diabłów

  Piłkarski klub Manchester United (rekordowe 19 mistrzostw Anglii) w ofercie publicznej sprzedawał 16,7 mln akcji poniżej wcześniej założonych widełek. Tydzień temu ogłoszono, że walory kosztować będą 16-20 dolarów. Były po 14 dol. Nie znaleziono tylu chętnych po wyższej cenie... Dzisiaj debiut na NYSE.
 • Oferta publiczna Manchesteru United zgodnie z przewidywaniami - jest fatalnie

  Oferta publiczna Manchesteru United zgodnie z przewidywaniami - jest fatalnie

  Manchester United (NYSE: MANU) przekazał właśnie zmiany dotyczące wcześniejszych wniosków o sprzedaż akcji w drodze oferty publicznej. Sprzedaż 10 proc. akcji po cenie rzędu 16-20 dolarów przyniesie zysk w wysokości ok. 3 mld dolarów, lub szacunkowy wskaźnik C/Z rzędu 70-100. Wcześniej wyraziłem opinię, że Manchester United (NYSE:MANU) to wspaniały klub, ale fatalna inwestycja.
 • Wielka marka przyszła do największego klubu świata

  Wielka marka przyszła do największego klubu świata

  Manchester United zawarł siedmioletni kontrakt z amerykańskim producentem samochodów Chevroletem. Umowa obowiązuje od sezonu 2014-1015. Do tego czasu MU grać będzie z logo ubezpieczyciela AON (także z USA).
 • Ten klub ma największą wartość na świecie!

  Ten klub ma największą wartość na świecie!

  Amerykański dwutygodnik "Forbes" opublikował listę najbardziej wartościowych klubów sportowych świata. Na czele jest piłkarski Manchester United (2,23 mld dolarów), wicemistrz Anglii.
 • Manchester United - świetny klub, fatalna inwestycja

  Manchester United - świetny klub, fatalna inwestycja

  Po pojawiających się regularnie pogłoskach na temat wejścia na giełdę klubu Manchester United, w zeszłym tygodniu Man Utd ostatecznie złożył wniosek o sprzedaż akcji w drodze oferty publicznej na giełdzie nowojorskiej (NYSE). Doniesienia wskazywały, że klub będzie dążył do uzyskania około miliarda dolarów w celu zmniejszenia swojego zadłużenia. Man Utd przyjął jednak docelowo kwotę 100 mln dolarów.