malzenstwo

Artykuły - Malzenstwo (16)

 • Najpierw praca, potem małżeństwo

  - Osoby bez własnego źródła utrzymania odkładają plany związane z założeniem rodziny. Dlatego m.in. liczba ślubów spada od pięciu lat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", opierając się na danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 • Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Małżeństwo najczęstszym sposobem obniżenia podatku

  Rozliczając 2012 r. najwięcej osób - ponad 4 mln, tj. 18 proc. ogółu podatników - skorzystało z ulgi prorodzinnej. Takim wynikiem rodzice przebili nawet najczęściej wykorzystywany sposób obniżenia dochodu, czyli ulgę internetową, z której skorzystało ok. 17 proc. ogółu podatników. Jeszcze częstszym sposobem na optymalizację podatku dochodowego jest wspólne rozliczenie małżonków.
 • GUS: Polacy odwracają się od małżeństw, nadchodzi era singli

  GUS: Polacy odwracają się od małżeństw, nadchodzi era singli

  Coraz więcej Polaków decyduje się na zakończenie związku małżeńskiego. W 2010 roku liczba rozwodów sięgnęła w naszym kraju ponad 61 tys, rok później było ich już o 3 tys. więcej. Dane GUS za rok 2012 wskazują, że liczba rozwodów spadła o około 200 do liczby 64,4 tys., ale o ponad 2,6 tys. spadła też liczba zawieranych w naszym kraju małżeństw.
 • Małżeństwo może zyskać na podatku dodatkową pensję

  Małżeństwo może zyskać na podatku dodatkową pensję

  Wspólne rozliczenie małżonków może im przynieść oszczędność na podatku sięgającą nawet 2700 zł! Małżeństwa muszą jednak pamiętać, by złożyć PIT w terminie - nawet jednodniowe opóźnienie pozbawia bowiem prawa do preferencyjnego rozliczenia.
 • Będzie uderzenie w polskie małżeństwa

  Będzie uderzenie w polskie małżeństwa

  Jeżeli dług publiczny przekroczy 55 proc., rząd potrzebowałby 40 mld zł dodatkowo - powiedział Michał Boni, minister w Kancelarii Premiera. Dodał, że likwidacja ulg oraz podwyżka VAT łącznie zwiększą wpływy do budżetu o 20-22 mld zł.
 • Małżeństwo to dobra inwestycja

  Małżeństwo to dobra inwestycja

  Październik to w Chinach tradycyjny miesiąc ślubów. Jednak za ceremonią i uczuciami zawsze stoi pytanie: za ile? I nikt nie wątpi, że nie będzie tanio.
 • Nowa ulga tylko dla małżeństw?

  Nowa ulga tylko dla małżeństw?

  Małżeństwa rozliczające się wspólnie z podatku dochodowego będą mogły odliczać od swojego rocznego dochodu wydatki na dobrowolne ubezpieczenie emerytalne - wynika z projektu zmiany ustawy o PIT.
 • Małżeństwo podejrzane o manipulacje

  Małżeństwo podejrzane o manipulacje

  Do 3 lat więzienia i 5 mln zł grzywny grozi małżeństwu podejrzanemu o manipulowanie notowaniami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - poinformowała w poniedziałek PAP Komenda Stołeczna Policji.
 • 1000 euro dla małżeństw międzykastowych

  1000 euro dla małżeństw międzykastowych

  Rząd Nepalu, mając na celu walkę z dyskryminacją "niedotykalnych", poinformował w tym tygodniu że hinduskie małżeństwa zawarte między osobą z najniższej kasty z przedstawicielem kast wyższych dostaną premię w wysokości niemal 1000 euro.
 • Ile można zarobić na małżeństwie?

  Ile można zarobić na małżeństwie?

  Ludzie - w tym krewni i przyjaciele - szukają w czasach kryzysu oszczędności, więc raczej nie można liczyć na drogie prezenty ślubne. Ale zawarcie związku małżeńskiego może przynieść pewne korzyści podatkowe plus wsparcie skarbu państwa przy kredycie na mieszkanie. W najlepszym przypadku ich wartość może wynieść nawet 25 tys. zł rocznie.