InteriaTV - małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Małżeństwa (18)

 • Na czułość zawsze jest czas! Urocze

  Jak widać, nie ma złego miejsca na okazanie sobie odrobiny czułości. Pewne małżeństwo znalazło ku temu okazję w trakcie prac w ogrodzie. Wystarczyła odrobina liści i fantazja, żeby znów poczuć się jak nastolatkowie. Zobaczcie
 • Mąż opiekuje się swoją chorą żoną. Urocze

  Takie widoki zawsze potrafią nas rozczulić. Na nagraniu widzimy jak starszy mężczyzna opiekuje się swoją żoną i czesze jej włosy, po tym jak wylądowała w szpitalu.
 • Niesamowity widok. Walka żyraf

  Para wybrała się do Bostwany na miesiąc miodowy. Tam skorzystali z jednej z głównych atrakcji jakim było Safari. Będąc na miejscu, zostali świadkami bardzo rzadkiej sytuacji jaką była walka dwóch żyraf. Niesamowity widok.
 • Czy równouprawnienie w małżeństwie istnieje?

  Małżeństwo powinno być zbudowane na miłości, dialogu i równouprawnieniu. Ale czy faktycznie tak jest? Spytaliśmy o to Polaków!
 • Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Co zrobić, jeśli chcemy wziąć kredyt, ale nie mamy zdolności kredytowej? Jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie zobowiązania wspólnie z drugą osobą. Często decydują się na to małżonkowie. Niestety w życiu układa się różnie i czasami dochodzi do rozwodu.
 • Przekazali radosną nowinę odtwarzając scenę z "Psychozy"!

  Małżeństwo postanowiło przekazać informację o ciąży w bardzo oryginalny sposób. Otworzyli oni kultową scenę z filmu "Psychoza" Alfreda Hitchcock'a. Jednak zamiast noża, przyszła mama trzymała test ciążowy. Jej mąż już nie może się doczekać kiedy zostanie tatą. Zapowiada, że będzie odtwarzał słynne sceny z innych horrorów razem ze swoim dzieckiem.
 • Częściej zdradzamy. Problem dotyczy 80 procent par

  Cztery na pięć par w naszym kraju doświadczy zdrady. To szokujące dane, bo wychodzi na to, że zdrada jest obecna w większości związków – wynika z badań spekulujących Centrum Profilaktyki Społecznej. Badania pokazują także, że rośnie liczba rozwodów. Od początku lat dziewięćdziesiątych liczba rozwodów w Polsce wzrosła o połowę – w 1990 roku wyniosła 42,4 tys., podczas gdy w 2015 roku – 67,3 tys. Co więcej, dwadzieścia sześć lat temu jeden rozwód przypadał na sześć zawartych małżeństw, w ubiegłym roku już na trzy. - Tak jak szukamy najlepszego samochodu czy telefonu, tak samo szukamy najlepszego kochanka i kochanki. Człowiek czuje wewnętrzny niedosyt i zastanawia się, czy nie ma lepszej osoby od obecnej partnerki, partnera – mówi Jolanta Szczepaniak, psycholog i psychoterapeuta systemowy z Centrum Psychoterapii Vide. Problemem jest też nowa technologia. Dzisiejsi 20- i 30-latkowie to pokolenie komunikacji internetowej, które nie potrafi budować relacji w codziennym życiu. A brak komunikacji bezpośredniej, wyrażanej w rozmowach czy wspólnych zajęciach to źródło rozpadu związków czy odwlekania decyzji o potomstwie.
 • Rozwód przed sądem to formalność? Nieprawda. W trzech przypadkach można go w ogóle nie uzyskać

  Mimo trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego, sąd może nie orzec rozwodu ze względu na dobro małoletnich dzieci, niezgodność z zasadami współżycia społecznego lub w sytuacji, gdy tego rozwiązania żąda wyłącznie małżonek winny rozstania. Jednak pozew wolno składać wielokrotnie. Jeżeli ustały więzi emocjonalne oraz fizyczne i nie ma perspektyw na poprawę relacji, to istnieje szansa, że małżeństwo zostanie zakończone. Ale gdyby wskutek orzeczenia miały ucierpieć małoletnie dzieci, to sąd na podstawie art. 56§2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oddali pozew. Dlatego sędzia musi wziąć pod uwagę ich wiek. Rozstanie matki i ojca inaczej przeżywają kilkulatki, a w inny sposób nastolatkowie. – Ważne jest zatem wnikliwe sprawdzenie negatywnych przesłanek rozwodu i ustalenie, jaki mają one wpływ na ich dalszy rozwój oraz relacje z rodzicami. Sąd zbada je wszystkie i dokładnie przeanalizuje. Kiedy uzna to za konieczne, zwróci się z prośbą o opinię do psychologa lub Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego. Szczególnie dotyczy to sprawy rozwodowej, w którą zaangażowani są rodzice posiadający dzieci, mówi adwokat Michał Wiktor Kołodziejczyk.
 • Aleksandra Kwaśniewska: Nie chcemy być z mężem medialną parą

  Aleksandra Kwaśniewska od kilku miesięcy rzadko pokazuje się na publicznych imprezach. Twierdzi, że potrzebuje odpoczynku i medialnego wyhamowania, dlatego postanowiła wycofać się z życia publicznego. Zapewnia też, że z dala od błysku fleszy czuje się znacznie szczęśliwsza i spokojniejsza. Przeszkadzało jej bowiem nadmierne zainteresowanie ze strony paparazzi. – Dla mnie niepojawianie się nie jest specjalnym problemem. W ogóle przyjście na taką imprezę jak ta kosztuje mnie więcej wysiłku niż zostanie w domu. To nie jest dla mnie ani żadna kara, ani żadna męka, świetnie sobie z tym radzę, świetnie organizuję się z dala od błysków fleszy – mówi Aleksandra Kwaśniewska.
 • Małżeństwo w tym kraju to barbarzyński biznes!

  Zgodnie z ugandyjską tradycją, mężczyzna, który chce się ożenić, musi przekazać rodzinie swojej wybranki stosowną opłatę – na przykład w żywym inwentarzu lub gotówce. Taki zwyczaj to w istocie pułapka zastawiona na kobietę. Nawet jeśli jest ona źle traktowana przez męża, często boi się od niego odejść, bo wtedy wiano trzeba będzie zwrócić… Dobry biznes, jakim jest wnoszenie opłaty za narzeczoną, sprawił też, że w Ugandzie coraz częściej do ślubu zmuszane są nawet 14-letnie dziewczęta! - Uczą nas, że musimy kochać męża, bo za nas zapłacił – nawet jeśli jest on wobec nas agresywny – skarżą się Ugandyjki. O poprawę ich losu walczą nieliczne organizacje broniące praw kobiet. Tradycja w Ugandzie jak na razie wydaje się być silniejsza od zdrowego rozsądku.