małżeństwa homoseksualne

Artykuły - Małżeństwa homoseksualne (97)

 • NSA orzekł w sprawie małżeństwa dwóch kobiet

  NSA orzekł w sprawie małżeństwa dwóch kobiet

  ​Sąd potwierdził stanowisko prokuratury, że niedopuszczalne jest zarejestrowanie w Polsce małżeństwa zawartego przez osoby tej samej płci.
 • Słowenia: Referendum ws. małżeństw osób homoseksualnych

  W niedzielę rano w Słowenii rozpoczęło się referendum w sprawie odrzucenia nowelizacji ustawy o małżeństwie, pozwalającej na zawieranie małżeństw przez osoby homoseksualne. Zdaniem komentatorów kluczowa dla wyniku będzie frekwencja. Pierwsze wyniki ok. godz. 21.
 • Australia jeszcze się broni

  Tony Abbott, premier Australii, ogłosił właśnie, że jego rząd podda pod głosowanie w referendum sprawę małżeństw homoseksualnych po najbliższych wyborach parlamentarnych, czyli za około 2 lata. Obecnie trwają prace legislacyjne i zapewne zostanie utrzymany dotychczasowy kształt instytucji małżeństwa, ale potem odbędzie się zapowiadane przez premiera referendum. To zmiana linii, bo do tej pory premier stał na stanowisku, że prawo małżeńskie należy do wyłącznej kompetencji parlamentu.
 • ​"Tęczowy Terlik" hitem Facebooka

  ​"Tęczowy Terlik" hitem Facebooka

  Użytkownicy Facebooka - rzecz jasna, nie wszyscy - świętują werdykt Sądu Najwyższego USA w sprawie małżeństw homoseksualnych, nakładając na swoje zdjęcia profilowe tęczowy filtr.
 • USA: Małżeństwa homoseksualne w większości stanów

  Już w prawie połowie amerykańskich stanów legalne są małżeństwa homoseksualne. Niedługo będzie one stanowić większość. To skutek wczorajszej decyzji Sądu najwyższego Stanów Zjednoczonych.
 • USA: Legalizacja małżeństw tej samej płci w kolejnych jedenastu stanach?

  USA: Legalizacja małżeństw tej samej płci w kolejnych jedenastu stanach?

  ​Amerykański sąd najwyższy nie podjął się rozpatrzenia odwołań od decyzji o legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Decyzja ta otwiera drogę do legalizacji takich związków w kolejnych jedenastu stanach.
 • Elton John o Jezusie: Popierałby małżeństwa gejów

  Elton John o Jezusie: Popierałby małżeństwa gejów

  Jezus Chrystus popierałby małżeństwa homoseksualne - twierdzi piosenkarz Elton John.
 • USA: W stanie Michigan małżeństwa homoseksualne znów zabronione

  USA: W stanie Michigan małżeństwa homoseksualne znów zabronione

  Po zaledwie jednym dniu obowiązywania przepisu zezwalającego na zawieranie małżeństw homoseksualnych w amerykańskim stanie Michigan, federalny Sąd Apelacyjny uchylił go i ponownie wprowadził w sobotę zakaz takich związków.
 • USA: Małżeństwa homoseksualne na równi z tradycyjnymi

  USA: Małżeństwa homoseksualne na równi z tradycyjnymi

  Rząd USA będzie uznawał prawa małżeństw homoseksualnych na równi z tymi tradycyjnymi. Poinformował o tym prokurator federalny Eric Holder.

Filmy - Małżeństwa homoseksualne (10)

 • "Tak" dla małżeństw tej samej płci

  Kanclerz Merkel zwalnia parlamentarzystów frakcji CDU/CSU z dyscypliny partyjnej ws. głosowania dotyczącego małżeństw osób tej samej płci.
 • Merkel łagodzi stanowisko w sprawie małżeństw homoseksualnych

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem.
 • Merkel łagodzi stanowisko w sprawie małżeństw homoseksualnych

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem.
 • "Nasza rodzina nie różni się od waszych!"

  Niełatwo jest być żoną żołnierza. Zwłaszcza, kiedy ten żołnierz jest kobietą… Jessica Huskey – żona kaprał Nivii Huskey – spodziewa się obecnie dziecka, ale jej szczęście mąci jedna myśl. To świadomość, że jej partnerka nie będzie figurować w akcie urodzenia ich pociechy jako jeden z rodziców. Nie zezwala na to prawo stanowe. Armia amerykańska od niedawna uznaje związki osób tej samej płci, ale w Karolinie Północnej, gdzie Jessica mieszka na co dzień, obowiązuje zakaz małżeństw homoseksualnych... Nienarodzone dziecko kobiet padło tym samym ofiarą bezdusznego prawa. - Nie różnimy się od was niczym. Nasza rodzina jest jak każda inna rodzina. Na co dzień borykamy się z tymi samymi problemami. Chciałybyśmy tylko, żeby nasze małżeństwo zostało uznane przez prawo - mówi Jessica. Brak jednolitego ustawodawstwa w USA w zakresie praw przysługujących osobom homoseksualnym to, zdaniem działaczy LGBT, poważny problem - i oznaka braku szacunku dla ludzi o odmiennej orientacji seksualnej.