małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małżeństwa (821)

 • Posiadanie żony wydłuża życie

  Posiadanie żony wydłuża życie

  Żyją jak pies z kotem – tak często postrzega się małżeństwa i inne trwałe związki. Tymczasem najnowsze badania dowodzą, że małżeńskie szczęście może stanowić antidotum na różne dolegliwości i w konsekwencji tego wydłużać życie.
 • Raport GUS: Co czwarte dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim

  Raport GUS: Co czwarte dziecko rodzi się w związku pozamałżeńskim

  Systematycznie rośnie odsetek dzieci rodzących się w związkach pozamałżeńskich, w Polsce to już ponad 25 proc. - wynika z raportu GUS. Podaje on też, że w 2020 r. zawarto 145 tys. małżeństw, czyli o ponad 38 tys. mniej niż rok wcześniej, na co mogły wpłynąć obostrzenia epidemiczne.
 • Detektyw Popowski: Kobieta na 75 proc. zna nazwisko kochanki męża

  Detektyw Popowski: Kobieta na 75 proc. zna nazwisko kochanki męża

  Statystyki są nieubłagane: coraz więcej osób pada ofiarą zdrady ze strony partnera. To bolesne doświadczenie nie tylko godzi w poczucie własnej wartości, ale też potrafi wywrócić życie do góry nogami. Detektyw Marcin Popowski, który niejedną zdradę już wytropił, wraz z Iwoną Konieczną - dziennikarką śledczą, dali kobietom do ręki potężną broń w postaci książki "Porady na zdrady". W rozmowie z Interią Marcin Popowski uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział, co sprzyja zdradzie, z kim najczęściej romansują mężczyźni, jak rozpoznać zdrajcę i co zrobić, kiedy cała sprawa wyjdzie na jaw.
 • Małżeństwo czy konkubinat: Co się bardziej opłaca pod kątem podatkowym?

  Małżeństwo czy konkubinat: Co się bardziej opłaca pod kątem podatkowym?

  Trudno oczekiwać, żeby decyzja o zawarciu małżeństwa czy życiu w konkubinacie podejmowana była przede wszystkim w oparciu o przesłanki fiskalne. Niemniej jednak stanowią one istotne okoliczności ekonomiczne, które powinny być brane pod uwagę przy planowaniu wspólnej przyszłości.
 • ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  Szukasz męża albo zastanawiasz się, czy konkretny kandydat będzie dobrym wyborem? Astrologia przynosi sporo informacji o tym, jakimi mężami będą panowie spod konkretnych znaków zodiaku. Oto szóstka, której lepiej unikać lub dobrze zastanowić się nad ich wyborem.
 • Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Z całą pewnością bardzo wiele osób zastanawia, jak ich życie seksualne wypada na tle innych. Czy pary wokół nas uprawiają seks częściej? I co to „częściej” znaczy?
 • Gwiazdorskie pary z dużą różnicą wieku

  Gwiazdorskie pary z dużą różnicą wieku

  Temat dużej różnicy wieku w związku co jakiś czas pojawia się w polskich mediach i wciąż budzi spore kontrowersje. Jest tak zazwyczaj wtedy, gdy nowa para decyduje się opowiedzieć przed kamerą lub w prasie o łączącym ich uczuciu. Tak było chociażby w przypadku 59-letniego Jacka Borkowskiego i 37-letniej Pauliny Koziejowskiej. Kilka dni po tym, jak dodali na Instagramie wspólne zdjęcie, wylądowali w telewizji śniadaniowej, by przekonać widzów, że naprawdę są razem szczęśliwi.

Filmy - Małżeństwa (18)