małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małżeństwa (817)

 • Małżeństwo czy konkubinat: Co się bardziej opłaca pod kątem podatkowym?

  Małżeństwo czy konkubinat: Co się bardziej opłaca pod kątem podatkowym?

  Trudno oczekiwać, żeby decyzja o zawarciu małżeństwa czy życiu w konkubinacie podejmowana była przede wszystkim w oparciu o przesłanki fiskalne. Niemniej jednak stanowią one istotne okoliczności ekonomiczne, które powinny być brane pod uwagę przy planowaniu wspólnej przyszłości.
 • ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  ​Nie bierz męża z tego znaku zodiaku!

  Szukasz męża albo zastanawiasz się, czy konkretny kandydat będzie dobrym wyborem? Astrologia przynosi sporo informacji o tym, jakimi mężami będą panowie spod konkretnych znaków zodiaku. Oto szóstka, której lepiej unikać lub dobrze zastanowić się nad ich wyborem.
 • Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Jak często powinniśmy uprawiać seks?

  Z całą pewnością bardzo wiele osób zastanawia, jak ich życie seksualne wypada na tle innych. Czy pary wokół nas uprawiają seks częściej? I co to „częściej” znaczy?
 • Gwiazdorskie pary z dużą różnicą wieku

  Gwiazdorskie pary z dużą różnicą wieku

  Temat dużej różnicy wieku w związku co jakiś czas pojawia się w polskich mediach i wciąż budzi spore kontrowersje. Jest tak zazwyczaj wtedy, gdy nowa para decyduje się opowiedzieć przed kamerą lub w prasie o łączącym ich uczuciu. Tak było chociażby w przypadku 59-letniego Jacka Borkowskiego i 37-letniej Pauliny Koziejowskiej. Kilka dni po tym, jak dodali na Instagramie wspólne zdjęcie, wylądowali w telewizji śniadaniowej, by przekonać widzów, że naprawdę są razem szczęśliwi.
 • Jak zabezpieczyć majątek wspólny na wypadek upadłości konsumenckiej małżonka?

  Jak zabezpieczyć majątek wspólny na wypadek upadłości konsumenckiej małżonka?

  Polskie przepisy przewidują możliwość złożenia wniosku o upadłość konsumencką przez oboje małżonków lub przez każdego z nich osobna. Ogłoszenie upadłości choćby jednego z małżonków powoduje powstanie rozdzielności majątkowej, a majątek wspólny wchodzi w skład masy upadłości. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma zatem istotny wpływ na majątek wspólny małżonków. Czy ich dorobek można zabezpieczyć przed utratą?
 • Aby twój związek trwał. Tworzenie dobrych relacji w małżeństwie

  Aby twój związek trwał. Tworzenie dobrych relacji w małżeństwie

  powiecie, że każdy z nas jest inny, każdy związek jest inny i nie można dawać wszystkim takich samych rad. Oczywiście, macie rację i... jej nie macie. Są pewne uniwersalne wskazówki, które mogą sprawić, aby nasz związek trwał i trwał, i trwał. Pod warunkiem, że będziecie o nich pamiętać i je stosować*.
 • Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne

  Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne

  Świętokrzyska skarbówka skontrolowała w ubiegłym roku 17 przedsiębiorców organizujących przyjęcia weselne. W Zakopanem wezwano do udzielenia informacji 345 młodych par.
 • Piękne aktorki i ich brzydcy mężowie

  Piękne aktorki i ich brzydcy mężowie

  Nasze wyobrażenia o hollywoodzkich gwiazdach często mijają się z rzeczywistością. Większość z nich, po zmyciu kilku warstw makijażu i zdjęciu wyszczuplającej bielizny, w niczym nie przypomina piękności znanych ze ścianek i srebrnego ekranu.
 • Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Zaległości podatkowe osoby będącej w związku małżeńskim mogą być egzekwowane nie tylko z jej majątku osobistego, ale również z mienia zgromadzonego wspólnie z małżonkiem. Małżonek, chociażby nic nie wiedział o długach, musi zgodzić się na egzekucję z majątku wspólnego. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze chronią przed spłatą nie swoich podatków.
 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.

Filmy - Małżeństwa (22)

 • Mąż opiekuje się swoją chorą żoną. Urocze

  Takie widoki zawsze potrafią nas rozczulić. Na nagraniu widzimy jak starszy mężczyzna opiekuje się swoją żoną i czesze jej włosy, po tym jak wylądowała w szpitalu.
 • Razem w pracy, razem w życiu. Aktorskie małżeństwa

  Aktorzy Olga Borys i Wojciech Majchrzak oraz Anna Jarosik-Tomala i Michał Jarosik-Tomala opowiedzieli o zaletach wykonywania tego samego zawodu. – Jak przychodzę poirytowana, to mam zrozumienie – zdradziła Borys. – Nie musimy za dużo tłumaczyć – dodał Majchrzak. – To specyficzny zawód i potrzebujemy zrozumienia – zaznaczyła Jarosik-Tomala. Czy rozmawiają w domu o pracy i uczą się razem tekstu do roli?
 • Kup chleb! Gdzie są klucze? Kto wyniesie śmieci? Rozmówki małżeńskie na co dzień

  Scenografka Ewa Strebejko, aktor Mieczysław Hryniewicz, wokalistka Joanna Lazer i muzyk Łukasz Lazer rozmawiali o swoich małżeńskich rozmowach. O co się kłócą? Psycholog Miłosz Brzeziński wyjaśnił, co buduje związek dwojga ludzi. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Niesamowity widok. Walka żyraf

  Para wybrała się do Bostwany na miesiąc miodowy. Tam skorzystali z jednej z głównych atrakcji jakim było Safari. Będąc na miejscu, zostali świadkami bardzo rzadkiej sytuacji jaką była walka dwóch żyraf. Niesamowity widok.