małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małżeństwa (1501)

 • Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne

  Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne

  Świętokrzyska skarbówka skontrolowała w ubiegłym roku 17 przedsiębiorców organizujących przyjęcia weselne. W Zakopanem wezwano do udzielenia informacji 345 młodych par.
 • Piękne aktorki i ich brzydcy mężowie

  Piękne aktorki i ich brzydcy mężowie

  Nasze wyobrażenia o hollywoodzkich gwiazdach często mijają się z rzeczywistością. Większość z nich, po zmyciu kilku warstw makijażu i zdjęciu wyszczuplającej bielizny, w niczym nie przypomina piękności znanych ze ścianek i srebrnego ekranu.
 • Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Zaległości podatkowe osoby będącej w związku małżeńskim mogą być egzekwowane nie tylko z jej majątku osobistego, ale również z mienia zgromadzonego wspólnie z małżonkiem. Małżonek, chociażby nic nie wiedział o długach, musi zgodzić się na egzekucję z majątku wspólnego. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze chronią przed spłatą nie swoich podatków.
 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.
 • Małżeństwo dobre na stres

  Małżeństwo dobre na stres

  Osoby żyjące w związkach małżeńskich są zdrowsze od singli, rozwodników i osób owdowiałych - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na Carnegie Mellon University Pittsburghu (USA).
 • Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Małżeństwo mężczyzny ze Zjednoczonych Emiratów trwało zaledwie trzy dni. Postanowił on je unieważnić, kiedy to nie poznał swojej żony po tym, jak morska woda zmyła jej make-up.
 • ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  Senackie komisje negatywnie zaopiniowały we wtorek projekt nowelizacji przepisów przewidujący zrównanie wieku wymaganego do małżeństwa dla kobiet i mężczyzn poprzez obniżenie tego wieku dla mężczyzn - w określonych sytuacjach - z 18 do 16 lat.
 • Upijasz się razem z partnerką? Mamy dla ciebie... dobre wieści

  Upijasz się razem z partnerką? Mamy dla ciebie... dobre wieści

  Naukowcy donoszą, że właściwie to nic tak dobrze nie cementuje jak kilka głębszych. Serio!
 • Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

  Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

  Fiskus ma prawo zająć na spłatę zaległości podatkowych przedsiębiorcy nie tylko jego osobiste mienie, ale także majątek, którego dorobił się wspólnie ze współmałżonkiem. Skutki posiadania długów przez jednego małżonka mogą więc odczuć oboje. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze przed tym chronią.

Filmy - Małżeństwa (18)

 • Czy równouprawnienie w małżeństwie istnieje?

  Małżeństwo powinno być zbudowane na miłości, dialogu i równouprawnieniu. Ale czy faktycznie tak jest? Spytaliśmy o to Polaków!
 • Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Co zrobić, jeśli chcemy wziąć kredyt, ale nie mamy zdolności kredytowej? Jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie zobowiązania wspólnie z drugą osobą. Często decydują się na to małżonkowie. Niestety w życiu układa się różnie i czasami dochodzi do rozwodu.
 • Przekazali radosną nowinę odtwarzając scenę z "Psychozy"!

  Małżeństwo postanowiło przekazać informację o ciąży w bardzo oryginalny sposób. Otworzyli oni kultową scenę z filmu "Psychoza" Alfreda Hitchcock'a. Jednak zamiast noża, przyszła mama trzymała test ciążowy. Jej mąż już nie może się doczekać kiedy zostanie tatą. Zapowiada, że będzie odtwarzał słynne sceny z innych horrorów razem ze swoim dzieckiem.
 • Częściej zdradzamy. Problem dotyczy 80 procent par

  Cztery na pięć par w naszym kraju doświadczy zdrady. To szokujące dane, bo wychodzi na to, że zdrada jest obecna w większości związków – wynika z badań spekulujących Centrum Profilaktyki Społecznej. Badania pokazują także, że rośnie liczba rozwodów. Od początku lat dziewięćdziesiątych liczba rozwodów w Polsce wzrosła o połowę – w 1990 roku wyniosła 42,4 tys., podczas gdy w 2015 roku – 67,3 tys. Co więcej, dwadzieścia sześć lat temu jeden rozwód przypadał na sześć zawartych małżeństw, w ubiegłym roku już na trzy. - Tak jak szukamy najlepszego samochodu czy telefonu, tak samo szukamy najlepszego kochanka i kochanki. Człowiek czuje wewnętrzny niedosyt i zastanawia się, czy nie ma lepszej osoby od obecnej partnerki, partnera – mówi Jolanta Szczepaniak, psycholog i psychoterapeuta systemowy z Centrum Psychoterapii Vide. Problemem jest też nowa technologia. Dzisiejsi 20- i 30-latkowie to pokolenie komunikacji internetowej, które nie potrafi budować relacji w codziennym życiu. A brak komunikacji bezpośredniej, wyrażanej w rozmowach czy wspólnych zajęciach to źródło rozpadu związków czy odwlekania decyzji o potomstwie.