malwersacje

Artykuły - Malwersacje (26)

 • ​Pandemia zamieszała również w szarej strefie

  ​Pandemia zamieszała również w szarej strefie

  Około 447 mld zł - tyle wynosiła w ubiegłym roku wartość szarej strefy według wyliczeń Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. IPAG szacuje, że w tym roku wartość nierejestrowanego obrotu wzrośnie do 469 mld zł, co będzie stanowiło 18,3 proc. PKB. Oznaczałoby to dalszy wzrost w porównaniu do 2019 r. (17,2 proc. PKB) oraz względem roku 2020 (18 proc.).
 • ​Wyłudzenia nie było, ale giełdowej spółki też już nie ma

  ​Wyłudzenia nie było, ale giełdowej spółki też już nie ma

  Z powodu działań fiskusa notowany na giełdzie dystrybutor części komputerowych – spółka MGM – ogłosił w 2017 r. upadłość. Po latach, w wyroku z 3 marca br. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że żadnego oszustwa nie było. Istnieje jedynie formalnie - jako spółka w restrukturyzacji.
 • Malwersacje w spółce z Grupy Polska Żegluga Morska

  Malwersacje w spółce z Grupy Polska Żegluga Morska

  Malwersacje w jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Polska Żegluga Morska. Jej pracownicy kupili - posługując się firmowymi kartami kredytowymi - biżuterię za 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy dolarów i ekskluzywną damską bieliznę. Wydatki zostały wykryte po jednej z kontroli prowadzonew grupie.
 • Zarzuty dla znanego inwestora giełdowego Romana K.

  Zarzuty dla znanego inwestora giełdowego Romana K.

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła Romanowi K., znanemu inwestorowi giełdowemu, zarzuty przestępstwa karalnej manipulacji akcjami spółki Krezus w 2012 r. - podała Prokuratura Krajowa.
 • Rząd zapowiada zwiększeniem kar za nadużycia na rynku kapitałowym

  Rząd zapowiada zwiększeniem kar za nadużycia na rynku kapitałowym

  Podwyższenie maksymalnej kary więzienia z 3 do 4 lat za ujawnianie informacji poufnej lub nakłanianie do nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, których dotyczy ta informacja - zakłada m. in. projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.
 • Gigantyczne kary za puste faktury

  Resorty finansów i sprawiedliwości chcą, żeby z kwartalnego rozliczenia podatku VAT mogły korzystać tylko małe firmy.
 • KNF bada sprawę Bogdanki

  KNF bada sprawę Bogdanki

  Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy nie doszło do wykorzystania informacji poufnej w związku z zamiarem przejęcia Bogdanki - poinformował PAP Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.
 • Boryszew: Stołeczny sąd nie chce sądzić sprawy jednego z najbogatszych Polaków

  Boryszew: Stołeczny sąd nie chce sądzić sprawy jednego z najbogatszych Polaków

  Stołeczny sąd chce przeniesienia do Torunia procesu jednego z najbogatszych Polaków Romana K. i jego żony, oskarżonych o manipulację akcjami spółki Boryszew. Śledztwo w tej sprawie toczyło się od 2013 r., po zawiadomieniu złożonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • FBI rozbiło grupę maklerów i hakerów

  FBI rozbiło grupę maklerów i hakerów

  Federalne Biuro Śledcze rozbiło grupę, która wykradała informacje ze spółek. Od 2010 roku w ten sposób zarobili ok 30 mln złotych.
 • Deutsche Bank w tarapatach

  Deutsche Bank w tarapatach

  W ostatnich dniach po raz kolejny okazało się, że nowoczesny zglobalizowany świat to raj dla defraudantów, a szemrane interesy nie rzadko idą w poprzek politycznych sojuszy. W Deutsche Banku trwa wewnętrzne śledztwo w sprawie "wyprania" 6 mld USD w ramach transakcji dokonywanych przez rosyjskich klientów.