malware

Artykuły - Malware (69)

 • Miliony smartfonów z Androidem podatnych na atak

  Miliony smartfonów z Androidem podatnych na atak

  Krytyczne luki w zabezpieczeniach układów mogą przyczynić się do sporych problemów na urządzeniach z Androidem. Kogo dotyczy problem?
 • Szkodliwy program, który atakuje Polaków

  Szkodliwy program, który atakuje Polaków

  Dridex, AgentTesla oraz Trickbot to obecnie trzy najpopularniejsze złośliwe oprogramowania na świecie. Pierwszy z nich rozprzestrzeniał się za sprawą kampanii mal-spamowej QuickBooks z fałszywymi powiadomieniami o płatnościach. Trickbot z kolei stał się wiodącym zagrożeniem dla polskich organizacji - jego obecność została wykryta w ponad jednej piątej rodzimych sieci firmowych.
 • Hakerzy celują w smartfony - mobilny malware coraz groźniejszy

  Hakerzy celują w smartfony - mobilny malware coraz groźniejszy

  Firma Check Point opublikowała raport Mobile Security z którego jasno wynika, że nawet 97% organizacji na świecie doświadczyło wielowektorowego cyberataku na urządzenia mobilne. Okazuje się, że w blisko co drugiej firmie co najmniej jeden pracownik pobrał złośliwą aplikację mobilną, a co najmniej 40% urządzeń mobilnych na świecie nie jest zabezpieczonych przed cyberatakami.
 • Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych

  Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych

  Badacze z Avast Threat Labs uzyskali informacje o potencjalnych ofiarach złośliwego oprogramowania Ursnif, który jest trojanem bankowym i odmianą złośliwego software`u Gozi.Ursnif kojarzy się przede wszystkim z kradzieżą danych, ale warianty obejmują również komponenty (backdoory, oprogramowanie szpiegowskie itp.). Co najgorsze, Ursnif Banking Malware kradnie informacje o kartach kredytowych, bankowości internetowej i płatnościach. Szczególnie rozprzestrzenił się we Włoszech.
 • Historia antywirusów - od dyskietki do oprogramowania żądającego okup

  Historia antywirusów - od dyskietki do oprogramowania żądającego okup

  Współczesne antywirusy mają coraz mniej wspólnego ze swoimi protoplastami. Ale na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniły się też zagrożenia.
 • Nowy groźny malware wykorzystuje WhatsAppa

  Nowy groźny malware wykorzystuje WhatsAppa

  Badacz z laboratorium ESET odkrył nowe złośliwe oprogramowanie na Androida, które rozprzestrzenia się poprzez wiadomości w komunikatorze WhatsApp.
 • Cyberniebezpieczna Polska. 100 tys. użytkowników atakowanych codziennie przez znanego trojana!

  Cyberniebezpieczna Polska. 100 tys. użytkowników atakowanych codziennie przez znanego trojana!

  Nawet 100 tys. użytkowników dziennie było atakowanych przez kampanię spamową dystrybuującą trojana Emotet - twierdzą eksperci Check Point Research. Ich zdaniem za sprawą świątecznych ataków hakerskich trojan ponownie znalazł się na szczycie listy najczęściej wykorzystywanego malware’u. Tymczasem polską sieć poza Emotetem nękają również trojan bankowy Dridex oraz malware Rig EK. Nasz kraj pod względem cyberbezpieczeństwa ulokował się dopiero na 26. miejscu w Europie. Czy rok 2021 będzie bezpieczniejszy?
 • Goontact – nowe, złośliwe oprogramowanie na Androida i iOS

  Goontact – nowe, złośliwe oprogramowanie na Androida i iOS

  Złośliwe oprogramowanie Goontact ma na celu atakowanie użytkowników z urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida i iOS. Co chcą osiągnąć atakujący?
 • Korzystasz z Androida? Musisz błyskawicznie usunąć te 17 aplikacji!

  Korzystasz z Androida? Musisz błyskawicznie usunąć te 17 aplikacji!

  Użytkownicy smartfonów z Androidem musza ręcznie usunąć najpopularniejsze, złośliwe aplikacje, które były dostępne w Sklepie Play. Oto ich lista.
 • Amerykanie oskarżają GRU o stworzenie nowego rodzaju malware’u

  Amerykanie oskarżają GRU o stworzenie nowego rodzaju malware’u

  Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) oraz Federalne Biuro Śledcze (FBI) ujawniły istnienie złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia z systemem Linux. Amerykanie twierdzą, że za malwarem o nazwie Drovorub stoi rosyjski wywiad wojskowy GRU.