Malta

Artykuły - Malta (150)

 • Pensja dyrektora maltańskiej spółki bez podatku w Polsce

  Pensja dyrektora maltańskiej spółki bez podatku w Polsce

  Dochód polskiego dyrektora zarządzającego maltańską spółką podlega zwolnieniu z opodatkowania w Polsce. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził to stanowisko w wydanej 25 maja 2018 r. indywidualnej interpretacji podatkowej.
 • Malta kocha bitcoina

  Malta kocha bitcoina

  Bitcoin - wzbudzająca wiele emocji kryptowaluta - podbija światowe rynki inwestycyjne. Podczas gdy w Polsce dopiero wprowadza się jej definicję legalną, inne państwa budują już wokół niej całe strategie gospodarcze. Jednym z największych orędowników bitcoina na świecie, a z pewnością największym w Europie, jest Malta, która chce dzięki niemu przyciągnąć do siebie przedsiębiorców i kapitał branży technologicznej.
 • Malta - legalny raj dla kryptowaluty

  Malta - legalny raj dla kryptowaluty

  Nie ulega wątpliwości, że Republika Malty należy obecnie do najbardziej atrakcyjnych pod względem gospodarczym państw Unii Europejskiej. Sukces ekonomiczny Malty opiera się na dwóch stabilnych filarach.
 • Wybory na Malcie. Premier triumfuje

  Wybory na Malcie. Premier triumfuje

  Premier Malty Joseph Muscat ogłosił w niedzielę zwycięstwo w przedterminowych wyborach parlamentarnych traktowanych jako wotum zaufania dla jego rządu. "Szanujemy decyzję wyborców" - oświadczył szef opozycyjnej Partii Nacjonalistycznej Simon Busuttil.
 • Malta rajem podatkowym? Śledztwo dziennikarskie 13 europejskich redakcji

  Malta rajem podatkowym? Śledztwo dziennikarskie 13 europejskich redakcji

  13 europejskich tytułów prasowych należących do sieci European Investigative Collaborations (EIC) rozpoczęło w piątek publikację "Malta files" - ponad 150 tys. poufnych dokumentów, które mają pokazać, że Malta - najmniejszy kraj UE - jest rajem podatkowym.
 • Legia Warszawa zrezygnowała ze zgrupowań w Turcji

  Legia Warszawa zrezygnowała ze zgrupowań w Turcji

  Szefowie Legii Warszawa zrezygnowali z zimowych zgrupowań w tureckim Beleku, a zespół będzie przygotowywał się do piłkarskiej wiosny na Malcie.
 • Szczyt na Malcie: ​UE ma wzmocnić współpracę z Afryką, by zatrzymać uchodźców

  Szczyt na Malcie: ​UE ma wzmocnić współpracę z Afryką, by zatrzymać uchodźców

  UE ma wzmocnić współpracę z państwami afrykańskimi, przede wszystkim w walce z przemytnikami, a także poprzez szersze otwarcie drzwi dla legalnych migrantów - uzgodniono podczas szczytu przywódców UE i państw Afryki, który zakończył się w czwartek na Malcie.
 • Adam Kwiatkowski: Polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie

  Adam Kwiatkowski: Polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie

  - Jestem przekonany, że polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie - oświadczył szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski. Zapowiedział, że prezydent podejmie decyzję w tej sprawie po otrzymaniu od rządu stanowiska na szczyt UE dotyczący migracji.
 • Malta: Niezwykłe zagęszczenie atrakcji

  Malta: Niezwykłe zagęszczenie atrakcji

  Czyż nie jest paradoksem, że najbardziej katolicki kraj w Europie (96 proc. populacji) jest jednocześnie miejscem szalonej zabawy? No ale w końcu kto jak nie Jezus rozpoczął czynienie cudów od przemienienia wody w wino na weselu. Malta to oczywiście nie tylko imprezy. Zobaczcie, dlaczego warto ją odwiedzić.
 • Spóźnili się i gonili samolot po płycie lotniska

  Spóźnili się i gonili samolot po płycie lotniska

  Młodzi Włosi ukarani za pogoń za samolotem po płycie lotniska. Spóźniona na samolot para z Półwyspu Apenińskiego podjęła absurdalną próbę zatrzymania startującego boeinga.

Filmy - Malta (6)