Malta

Artykuły - Malta (103)

 • Malta – licencja hazardowa dla organizatorów gier, rezydencja podatkowa dla graczy

  Malta – licencja hazardowa dla organizatorów gier, rezydencja podatkowa dla graczy

  ​Malta od wielu już lat buduje swoją pozycję na europejskim oraz światowym rynku hazardu, w tym w szczególności gier hazardowych online. Obecnie ok. 10% światowych operatorów gier hazardowych online posiada licencję maltańską, a jak wskazuje się w mediach, tylko w ciągu ostatnich trzech lat Malta przyciągnęła ponad 160 dostawców gier hazardowych online.
 • Sztorm nad maltańskim sektorem jachtowym

  Sztorm nad maltańskim sektorem jachtowym

  ​Maltański rejestr statków należy do największych na świecie. Malta to również jeden z najpopularniejszych krajów pod względem rejestracji jachtów rekreacyjnych. Na Malcie obowiązują przepisy unijne, jasne przepisy dotyczące hipotek jachtowych i niskie koszty rejestracji. Jeszcze do niedawna państwo to stanowiło swego rodzaju raj dla właścicieli jachtów. Jednak nawet w raju zdarzają się silne sztormy i gwałtowne burze.
 • Afera z najbogatszą kobietą Afryki w tle stawia maltańską jurysdykcję podatkową na cenzurowanym. Ale czy słusznie?

  Afera z najbogatszą kobietą Afryki w tle stawia maltańską jurysdykcję podatkową na cenzurowanym. Ale czy słusznie?

  Malta ostatnio nie ma dobrej prasy, za sprawą kilku wydarzeń. Od pewnego czasu to państwo oskarżane jest przez opozycję, Komisję Europejską i co najmniej kilka krajów, iż zbyt "lekką ręką" szafuje swoim obywatelstwem w ramach tzw. programu "paszport za pieniądze".
 • Obywatelstwo ekonomiczne - najbogatsze nazwiska z paszportem Malty

  Obywatelstwo ekonomiczne - najbogatsze nazwiska z paszportem Malty

  Ponad rok temu, w listopadzie 2018 r., w artykule "Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?" poddaliśmy analizie dynamikę rozwoju sektora CRBI (ang. Citizenship and Residence by Investment).
 • Wydłużone czaszki z Malty zostaną zbadane przez naukowców

  Wydłużone czaszki z Malty zostaną zbadane przez naukowców

  Od około 5200 roku p.n.e, mały śródziemnomorski archipelag znany obecnie jako Malta była zamieszkiwana przez Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Bizantyjczyków, Arabów i Sycylijczyków. Jednak na długo przed tymi kulturami była ona również domem dla innej tajemniczej grupy prehistorycznych ludzi, którzy zbudowali na niej jedyną znaną na świecie prehistoryczną świątynię podziemną - Hal Saflieni Hypogeum - która była używana jako nekropolia i gdzie po dziś dzień odnajduje się wiele wydłużonych czaszek.
 • Pensja dyrektora maltańskiej spółki bez podatku w Polsce

  Pensja dyrektora maltańskiej spółki bez podatku w Polsce

  Dochód polskiego dyrektora zarządzającego maltańską spółką podlega zwolnieniu z opodatkowania w Polsce. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził to stanowisko w wydanej 25 maja 2018 r. indywidualnej interpretacji podatkowej.
 • Malta kocha bitcoina

  Malta kocha bitcoina

  Bitcoin - wzbudzająca wiele emocji kryptowaluta - podbija światowe rynki inwestycyjne. Podczas gdy w Polsce dopiero wprowadza się jej definicję legalną, inne państwa budują już wokół niej całe strategie gospodarcze. Jednym z największych orędowników bitcoina na świecie, a z pewnością największym w Europie, jest Malta, która chce dzięki niemu przyciągnąć do siebie przedsiębiorców i kapitał branży technologicznej.
 • Malta - legalny raj dla kryptowaluty

  Malta - legalny raj dla kryptowaluty

  Nie ulega wątpliwości, że Republika Malty należy obecnie do najbardziej atrakcyjnych pod względem gospodarczym państw Unii Europejskiej. Sukces ekonomiczny Malty opiera się na dwóch stabilnych filarach.
 • Wybory na Malcie. Premier triumfuje

  Wybory na Malcie. Premier triumfuje

  Premier Malty Joseph Muscat ogłosił w niedzielę zwycięstwo w przedterminowych wyborach parlamentarnych traktowanych jako wotum zaufania dla jego rządu. "Szanujemy decyzję wyborców" - oświadczył szef opozycyjnej Partii Nacjonalistycznej Simon Busuttil.
 • Malta rajem podatkowym? Śledztwo dziennikarskie 13 europejskich redakcji

  Malta rajem podatkowym? Śledztwo dziennikarskie 13 europejskich redakcji

  13 europejskich tytułów prasowych należących do sieci European Investigative Collaborations (EIC) rozpoczęło w piątek publikację "Malta files" - ponad 150 tys. poufnych dokumentów, które mają pokazać, że Malta - najmniejszy kraj UE - jest rajem podatkowym.

Filmy - Malta (7)

 • Skandaliczne zachowanie. Piłkarz pobił sędziego! Wideo

  Podczas spotkania 2. ligi na maltańskiej wyspie Gozo doszło do pobicia sędziego przez piłkarza. Zawodnik Antoine Camilleri uderzył arbitra liniowego z pięści, a następnie zaczął go kopać, gdy ten leżał na murawie. Piłkarz trafił do aresztu. Otrzymał 100 euro kary i rok dyskwalifikacji. Po tym incydencie przerwano meczu.
 • Statek z imigrantami dotarł do portu w Malcie

  Statek "Aquarius" dotarł do Malty. Na pokładzie ratunkowej jednostki znajdowało się 141 imigrantów z Erytrei i Somalii. Imigranci mają trafić do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii oraz Luksemburga. Wcześniej zezwolenia na dobicie do portu odmówiły Włochy.
 • Statek z imigrantami dotarł do portu w Malcie

  Statek "Aquarius" dotarł do Malty. Na pokładzie ratunkowej jednostki znajdowało się 141 imigrantów z Erytrei i Somalii. Imigranci mają trafić do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii oraz Luksemburga. Wcześniej zezwolenia na dobicie do portu odmówiły Włochy.
 • Szczyt UE na Malcie: Tusk o migracji, brexicie i Trumpie

  Szczyt UE na Malcie: Tusk o migracji, brexicie i Trumpie