małpy

Artykuły - Małpy (101)

Filmy - Małpy (12)

 • Ciekawskie pawiany zaintrygowały się autem turystów

  Para turystów przejeżdżając po parku safari została oblężona przez grupę ciekawskich pawianów. Zwierzęta usiadły na masce i zaglądały przez okna. Gang małp po chwili uciekł z miejsca zdarzenia. Te zwierzęta pokazały kto tu rządzi i czyj to teren. (STORYFUL/x-news)
 • Uścisk wart więcej, niż tysiąc słów

  Kobieta jest wolontariuszem w Peru, gdzie zajmuje się zagrożonymi zwierzętami. Ta mała małpka, kiedy zobaczyła kobietę postanowiła podbiec do niej. Wspięła się na nią i przytuliła się do niej. Prawdopodobnie chciała podziękować jej w ten sposób na całą pracę, jaką wykonuje w schronisku.
 • Małpy też mają nowoczesne zabawki

  Małpy w chińskim zoo w Kunming całkiem przypadkiem otrzymały wyjątkową zabawkę – nowoczesnego smartfona. Jak do tego doszło? Telefon wypadł z ręki jednej z turystek i spadł prosto na wybieg dla małp. Sprytne zwierzęta szybko pochwyciły urządzenie i zaczęły się nim bawić.
 • Rok Ognistej Małpy: Kryzys władzy i kolejna wojna?

  Kilka sekund i wszystkie przekąski trafiają w ich łapy – to nie pierwszy raz, kiedy makaki zamieszkujące wzgórza Hong Kongu przywłaszczają sobie ludzkie rzeczy. Chcąc utrzymać hongkońską populację małp, władze objęły te zwierzęta programem ścisłej kontroli urodzeń. Zwierzęta są chronione przez prawo, które przyznaje im szczególny status. Przez najbliższe 12 miesięcy makaki będą mogły cieszyć się jeszcze większą uprzywilejowaną pozycją – zgodnie z chińskim kalendarzem, rozpoczyna się rok Ognistej Małpy, która jest dziewiątym znakiem chińskiego horoskopu. Zgodnie z zodiakiem, elementem 2016 roku jest ogień, a szczęśliwym kolorem – czerwony. Dlatego też, określany jest jako rok Ognistej Małpy. Co czeka nas w roku Ognistej Małpy? Jak mówi horoskop, przed nami rok ważnych wynalazków, przełomowych inwestycji, ale też społecznych protestów. Historia świata ostro ruszy do przodu. Ognista Małpa jest bardzo silna i dlatego czeka nas rok pełen ważnych wydarzeń. Małpa często wiązana jest aktywnością, ambicją, przygodą i sprytem. Dlatego wydarzenia w tym roku będą istotne dla losów świata. Będziemy nastawieni nie na szybkie zyski, ale na rzeczywiste rozwiązanie problemów, jakie nazbierały się na świecie w ciągu ostatnich dwunastu lat. Główne pola do popisu to ekonomia, prawo i biznes oraz medycyna. W nauce nadejdzie rok przełomowych odkryć, zwłaszcza związanych z najpoważniejszymi chorobami i nowoczesnymi lekami. Jest nadzieja dla inwalidów i osób na stałe przykutych do łóżka. W polityce Małpa długo negocjuje i szuka wspólnego stanowiska. Unika wojen i otwartych konfliktów tak długo, jak to się jej opłaci. Tajne służby i dyplomaci w roku Małpy mają pełne ręce roboty, a zwykli ludzie jasno widzą, że nie mają za wiele do powiedzenia. Dla władzy tym razem może to skończyć się źle, bo Małpa dodaje odwagi młodym intelektualistom, robotnikom i wykluczonym z systemu politycznego. Potrafi bardzo skutecznie zachwiać społecznym porządkiem. (Czary.pl)