Małopolska

Artykuły - Małopolska (171)

 • Igrzyska Europejskie w 2023 roku. Kraków i Małopolska jedynymi kandydatami

  Igrzyska Europejskie w 2023 roku. Kraków i Małopolska jedynymi kandydatami

  Kraków i Małopolska, które zgłosiły gotowość zorganizowania trzeciej edycji Igrzysk Europejskich w 2023 roku, nie mają konkurencji przed zaplanowanym na 22 czerwca głosowaniem - poinformowało Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC).
 • Andrzej Bargiel twarzą zimowej kampanii Małopolski

  Andrzej Bargiel twarzą zimowej kampanii Małopolski

  30-letni skialpinista Andrzej Bargiel będzie twarzą zimowej kampanii promocyjnej Małopolski. Ogłaszając sportowca "ambasadorem zimowej Małopolski" województwo chce przyciągnąć jeszcze więcej turystów, ale i zachęcić do aktywnego trybu życia.
 • Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 r.

  Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 r.

  Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Miasta Krakowa. W środę dane przedstawiono dziennikarzom.
 • 
Krakowskie ceny mieszkań na sprzedaż - lato 2017

  Krakowskie ceny mieszkań na sprzedaż - lato 2017

  Od około 4800 zł za metr kwadratowy najtańszych mieszkań w peryferyjnych dzielnicach do ponad 20 tysięcy za luksusowe apartamenty w świetnych lokalizacjach - taka rozpiętość cen na krakowskim rynku mieszkaniowym. Stolica Małopolski to drugi po Warszawie rynek mieszkań- zarówno pod względem wielkości jak i cen.
 • Małopolskie: Wyjaśnią sprawę zabójstwa sprzed lat?

  Małopolskie: Wyjaśnią sprawę zabójstwa sprzed lat?

  Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wraz z policjantami Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie kontynuuje śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej dziewczyny Iwony C. Doszło do niego w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Łęce Szczucińskiej (powiat dąbrowski, województwo małopolskiego).
 • RMF FM: Oblał żonę benzyną i podpalił

  RMF FM: Oblał żonę benzyną i podpalił

  W Wolbromiu w woj. małopolskim mąż oblał swoją żonę benzyną i podpalił. Kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala. Ucierpiało też jej czteroletnie dziecko. Wiadomo, że mężczyzna był pijany - informuje RMF FM.
 • Kraków: Zatrzymano podpalacza samochodów

  Krakowscy policjanci zatrzymali 52-latka podejrzanego o podpalenia samochodów.
 • Chrzanów: Piorun uderzył w dom. Wybuchł pożar

  Chrzanów: Piorun uderzył w dom. Wybuchł pożar

  W ogniu stanęło całe poddasze domu jednorodzinnego w Chrzanowie (woj. małopolskie). Do zdarzenia doszło koło godz. 14 - informuje TVN24.
 • Tragiczny wypadek pod Bochnią. Nie żyje motocyklista

  Tragiczny wypadek pod Bochnią. Nie żyje motocyklista

  Na drodze krajowej numer 94 w pobliżu miejscowości Rzezawa pomiędzy Bochnią a Brzeskiem zderzył się samochód osobowy z motocyklem.
 • "DP": Śmierdzący problem w Wielkanocy

  "DP": Śmierdzący problem w Wielkanocy

  Mieszkańcy wsi Wielkanoc, położonej w gminie Gołcza (woj. małopolskie), walczą z przykrym zapachem wydobywającym się z zakładów utylizacji padłych zwierząt i przeterminowanej żywności. Pomóc miało zamontowanie instalacji antyodorowej w zakładzie, jednak zdaniem mieszkańców poprawa jest niewielka - informuje w dzisiejszym wydaniu "Dziennik Polski".

Filmy - Małopolska (3)

 • XIII Małopolski Piknik Lotniczy (Cz.1)

  Na Krakowskim niebie zagościły niezwykłe samoloty i doskonali piloci. Podczas XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego zaprezentowali się mistrzowie akrobacji zarówno indywidualnej, jak i grupowej, a ich popisy uwieczniła nasza kamera.
 • XIII Małopolski Piknik Lotniczy (Cz.2)

  Pokazy organizowane w ramach XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego ściągnęły na historyczne lotnisko Rakowice-Czyżyny tysiące ludzi. Wśród najznakomitszych pilotów, którzy przybyli do Krakowa warto wyróżnić Łukasza Czepielę, Artura Kielaka oraz Jurgisa Kairysa.
 • Olsztyn Jurajski: Aktywna i malownicza gmina

  Olsztyn Jurajski to typowo turystyczna gmina, która oferuj dziesiątki kilometrów tras rowerowych, nordic walkingowych i biegowych. Do tego przepiękna przyroda, cudowne krajobrazy, zamek, urokliwy rynek, skałki, jaskinie i... rodząca się tradycja winiarska. Zapraszamy w podróż do Olsztyna Jurajskiego.