Małgorzata Zajączkowska

Artykuły - Małgorzata Zajączkowska (10)

 • Małgorzata Zajączkowska: Gorycz mam za sobą

  Małgorzata Zajączkowska: Gorycz mam za sobą

  Spędziła w Nowym Jorku 19 lat. Lubiła energię miasta, które nigdy nie śpi. Tam pracowała z największymi: Woody Allenem, Glenn Close czy Anjelicą Huston. Tam też urodził się jej syn, Marcel. Ostatecznie wróciła do Warszawy i jest szczęśliwa.
 • ​Małgorzata Zajączkowska: Nagrody są ważne

  ​Małgorzata Zajączkowska: Nagrody są ważne

  Zdaniem Małgorzaty Zajączkowskiej najcenniejsze są nagrody otrzymywane za bieżące, a nie przeszłe dokonania. Dla niej najbliższa sercu jest ta, którą zdobyła w czerwcu zeszłego roku w Koszalinie, przyznana została bowiem przez młode jury. Aktorka twierdzi, że statuetka jest tak piękna, że znajomi często biorą ją za rzeźbę.
 • Małgorzata Zajączkowska: Czekając na rolę życia

  Małgorzata Zajączkowska: Czekając na rolę życia

  Aktorka Małgorzata Zajączkowska świętuje w ostatni dzień stycznia 60. urodziny. Prze wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, współpracując m.in z Anjelicą Houston, Woodym Allenem i Sarą Michelle Gellar. Po powrocie do Polski była, jak sama twierdzi - "tłem dla głównych bohaterów" w produkcjach telewizyjnych. Rok temu zagrała rolę życia w filmie "Noc Walpurgi".
 • Małgorzata Zajączkowska: To mój najważniejszy film

  Małgorzata Zajączkowska: To mój najważniejszy film

  Przez pewien czas mieszkała w USA. I choć grała u sław światowego kina, mówi, że rolę życia dostała dopiero teraz - to Nora Sedler w "Nocy Walpurgi".
 • Małgorzata Zajączkowska: Być jak Maria Callas

  Małgorzata Zajączkowska: Być jak Maria Callas

  - Nora to rola-marzenie. Nie ma aktorki na świecie, która nie chciałaby zagrać takiej postaci - mówi Małgorzata Zajączkowska, która 27 czerwca podczas gali rozdania nagród festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie została uhonorowana Jantarem 2015 za główną rolę kobiecą w zjawiskowym debiucie Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi“ (2015).
 • ​"Młodzi i Film": Wielka rola Małgorzaty Zajączkowskiej

  ​"Młodzi i Film": Wielka rola Małgorzaty Zajączkowskiej

  Druga połowa 34. festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie należała do Małgorzaty Zajączkowskiej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w "Nocy Walpurgii" Marcina Bortkiewicza aktorka zagrała rolę życia.
 • Małgorzata Zajączkowska: Zagrała rolę życia

  Małgorzata Zajączkowska: Zagrała rolę życia

  O jej losie często decydował przypadek. Nie marzyła o tym, by zostać aktorką. Chciała być chirurgiem. Ale gra w szkolnych przedstawieniach była doskonałym pretekstem, by dostać zwolnienie z lekcji.
 • Małgorzata Zajączkowska: Samotna z wyboru

  Małgorzata Zajączkowska: Samotna z wyboru

  Na podstawie jej życiorysu można by nakręcić naprawdę ciekawy film. Kobieta niezwykle interesująca, która żyje dniem dzisiejszym.

Zdjęcia - Małgorzata Zajączkowska (13)

Filmy - Małgorzata Zajączkowska (5)

 • Małgorzata Zajączkowska w "Dzień Dobry TVN"

  Małgorzata Zajączkowska przyznała, że jej karierą pokierował zbieg szczęśliwych okoliczności. Aktorka wspomina swoje role w hollywoodzkich produkcjach. Całość rozmowy w "Dzień Dobry TVN" w sobotę, 11 czerwca 2016.
 • ​Małgorzata Zajączkowska: Nagrody są ważne

  Zdaniem Małgorzaty Zajączkowskiej najcenniejsze są nagrody otrzymywane za bieżące, a nie przeszłe dokonania. Dla niej najbliższa sercu jest ta, którą zdobyła w czerwcu zeszłego roku w Koszalinie, przyznana została bowiem przez młode jury.
 • Małorzata Zajączkowska o nagości w filmie "Noc Walpurgii"

  Małorzata Zajączkowska o nagości w filmie "Noc Walpurgii"
 • Małgorzata Zajączkowska zagrała diwę operową

  Małgorzata Zajączkowska zagrała diwę operową