Małgorzata Wassermann

Artykuły - Małgorzata Wassermann (21)

Filmy - Małgorzata Wassermann (8)

 • Wassermann: Oceniam Banasia przez pryzmat jego dokonań. Jest wspaniałym człowiekiem

  "Oceniam Mariana Banasia przez pryzmat jego dokonań w ostatnich latach, ale nie tylko mam na myśli 2015 - 2019, ale też w latach 2005 - 2007. Również jego opozycyjną działalność i to, co zrobił dla kraju. On zrobił bardzo dużo dla państwa polskiego i z tej działalności go znam w największej części. Poza tym, że mogę powiedzieć, że jest wspaniałym człowiekiem - honorowym i odważnym" - mówiła w RMF FM Małgorzata Wassermann pytana o kontrowersje wokół szefa Najwyższej Izby Kontroli. "Mam zaufanie do organów państwa, czekam na wyjaśnienia, czekam na dane. I na podstawie tych danych, a nie retoryki, która jest rozpowszechniana w środkach masowego przekazu, będę budowała swój obraz. Na razie mam obraz człowieka, który bardzo ciężko, kosztem własne rodziny i własnego czasu, pracował dla Polski" - podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Raport jest przyjęty, przegłosowany. To co pozostało w Sejmie, to jest tylko debata nad przyjętym raportem - powiedziała w RMF FM Małgorzata Wassermann pytana o raport komisji śledczej ws. afery Amber Gold. Nie mam takiego wrażenia, żeby ktokolwiek ode mnie kiedykolwiek oczekiwał, że będzie jakakolwiek rewelacja na Donalda Tuska. Dostałam jasne polecenie z kompletnie, powiedziałabym, wolną ręką, iż mam przeprowadzić rzetelną i uczciwą komisję - i taką przeprowadziłam - dodała posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Mi się wydawało, że są rzeczy, które są święte i które są ważne. I na przykład taką rzeczą, która jest ważna lub bardzo ważna, to jest państwo polskie, to co tutaj się dzieje. Jeżeli robimy z tego cyrk i chcemy wprowadzić małpy do tego Sejmu, to rzeczywiście może być problem w przyszłej kadencji - oceniła Wassermann. Ja nigdy nikogo nie hejtowałam, natomiast sama dwukrotnie stałam się, powiedziałabym, podmiotem hejtu - zapewniła. Przyszłam cztery lata temu do Sejmu i po pierwszych kilkunastu komisjach miałam takie wrażenie, że ja czegoś takiego nie widziałam. To znaczy ja nie widziałam takiego stopnia zakłamania, jaki towarzyszy
 • "Samorząd będzie samorządem, a nie przedłużeniem linii rządu". J. Majchrowski po raz piąty prezydentem Krakowa

  Jacek Majchrowski wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Krakowa. To będzie już jego piąta kadencja na tym stanowisku. Majchrowski zdobył blisko 62 procent głosów i pokonał swoją rywalkę - kandydatkę PiS - Małgorzatę Wassermann, która uzyskała nieco ponad 38 procent głosów. (TVN24/x-news)
 • Majchrowski i Wassermann zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa

  W drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa zmierzą się dotychczasowy prezydent Jacek Majchrowski oraz kandydatka PiS Małgorzata Wassermann. - Dziękuję tym wszystkim, którzy głosowali, a z tego co wiem głosowało na mnie wiele osób także z innych komitetów. Świadczy to o tym, że jestem odbierany tak jak zapowiadałem. Jestem osobą, która chce ze wszystkimi pracować, obojętnie jakie barwy ma – powiedział Jacek Majchrowski, ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa. (TVN24/x-news)
 • Konferencja PiS w sprawie Amber Gold. Przedstawiono listę świadków (TV Interia)

  Jak poinformowała szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), uzgodniono listę pierwszych świadków - jest na niej 17 osób. Przesłuchania mają się zacząć 8 listopada; w pierwszej kolejności mają być przesłuchiwani prokuratorzy.