Małgorzata Szumowska

Synonimy:
Szumowska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Szumowska (90)

 • Naomi Watts w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Naomi Watts w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Naomi Watts zagra główną rolę w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej "Infinite Storm" - poinformował serwis Variety.
 • Kreacje polskich gwiazd na festiwalu filmowym w Wenecji nie pozostały niezauważone

  Kreacje polskich gwiazd na festiwalu filmowym w Wenecji nie pozostały niezauważone

  Gwiazdy walczącego o Złotego Lwa komediodramatu „Śniegu już nigdy nie będzie” olśniewają na festiwalu filmowym w Wenecji. Weronika Rosati zachwyciła w tiulowej sukni projektu swojej mamy, Maja Ostaszewska emanowała elegancją w zmysłowej czarnej kreacji od Macieja Zienia. Reżyserka obrazu Małgorzata Szumowska udowodniła z kolei, że niezależnie od tego, co ma na sobie, pozostaje wierna własnemu stylowi.
 • "Śniegu już nigdy nie będzie": Drugi, dłuższy zwiastun polskiego kandydata do Oscara

  "Śniegu już nigdy nie będzie": Drugi, dłuższy zwiastun polskiego kandydata do Oscara

  W poniedziałek, 7 września, na festiwalu w Wenecji swoją premierę będzie miał nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie", który bierze udział w konkursie głównym tej imprezy. Po krótkim zwiastunie tego polskiego kandydata do Oscara, jaki pojawił się przed kilkoma dniami, portal "The Hollywood Reporter" opublikował właśnie znacznie dłuższy zwiastun numer dwa.
 • ​Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w konkursie festiwalu w Wenecji

  ​Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w konkursie festiwalu w Wenecji

  Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę filmów przedstawił podczas wideokonferencji we wtorek, 28 lipca, dyrektor festiwalu Alberto Barbera.
 • Małgorzata Szumowska wśród artystów wzywających do powstrzymania zmian klimatu

  Małgorzata Szumowska wśród artystów wzywających do powstrzymania zmian klimatu

  Ponad dwustu artystów i naukowców z całego świata podpisało się pod tekstem zatytułowanym „Nie dla powrotu do normalności”, który został opublikowany w najnowszym wydaniu „Le Monde”. Jego autorzy wzywają w nim światowych przywódców i zwykłych ludzi do tego, by doświadczenia związane z pandemią koronawirusa wykorzystać do działań, które mogą powstrzymać trwającą katastrofę ekologiczną.
 • "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera telewizyjna

  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera telewizyjna

  Film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie, będzie można obejrzeć w telewizji. Premiera produkcji odbędzie się 4 maja w TVN7.
 • "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej: Jest zwiastun!

  "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej: Jest zwiastun!

  "Moje żony! Przybyłyście do mnie złamane przez ten okrutny świat. Przygarnąłem was, poświęciłem dla was moje życie. Dałem wam córki, siostry i życie" - ogłasza przywódca dziwnego grupy zamieszkującej lasy w zwiastunie najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "The Other Lamb". W obsadzie filmu znaleźli się Raffey Cassidy i Michiel Huisman.
 • Małgorzata Szumowska wyreżyserowała film w cyklu "Women's Tales" marki Miu Miu

  Małgorzata Szumowska wyreżyserowała film w cyklu "Women's Tales" marki Miu Miu

  11 lutego podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody New Yorks Fashion Week swoją amerykańską premierę będzie miał wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską krótkometrażowy film zatytułowany "Nightwalk". Został on zrealizowany w ramach prestiżowego cyklu "Womens Tales", który stworzyła marka modowa Miu Miu.
 • Gwiazdor "Stranger Things" w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Gwiazdor "Stranger Things" w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  ​Małgorzata Szumowska rozpoczęła zdjęcia do nowego filmu "Wonder Zenia" - informuje magazyn "Variety". W głównej roli zobaczymy ukraińskiego aktora Aleka Utgoffa, znanego z serialu "Stranger Things" oraz hollywoodzkich hitów: "Jack Ryan: Teoria chaosu" i "San Andreas".
 • "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  W programie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Toronto, który odbędzie się we wrześniu, znalazł się najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "The Other Lamb". Anglojęzyczny film znalazł się w sekcji pokazów specjalnych.

Zdjęcia - Małgorzata Szumowska (1)

Filmy - Małgorzata Szumowska (14)

 • M. Szumowska o filmie „Body/Ciało”: To miała być komedia. Udało się?

  Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia - Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane "Body/Ciało" z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbędzie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również - drugi z rzędu film reżyserki - który zakwalifikował się do konkursu głównego imprezy. Posłuchajcie wywiadu z Małgorzatą Szumowską, która zdradza nam sekrety tworzenia filmu.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.
 • Binoche o Szumowskiej: Jest wielkim reżyserem

  Juliette Binoche opowiada o współpracy z Małgorzatą Szumowską, u której zagrała główną rolę w głośnym filmie "Sponsoring".