Małgorzata Szumowska

Synonimy:
Szumowska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Szumowska (152)

 • Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji

  Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji

  Polska reżyserka Małgorzata Szumowska zasiądzie w jury konkursu głównego 75. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - poinformował w poniedziałek Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal rozpocznie się 29 sierpnia.
 • Waldemar Pokromski: Człowiek, który daje nową twarz aktorom

  Waldemar Pokromski: Człowiek, który daje nową twarz aktorom

  Za spektakularną metamorfozę Mateusza Kościukiewicza, który w filmie "Twarz", zagrał człowieka po przeszczepie twarzy, odpowiadał doświadczony charakteryzator Waldemar Pokromski. Każdego dnia zakładanie maski aktorowi i jej zdejmowanie zajmowało mu około czterech godzin.
 • Netia Off Camera: Małgorzata Szumowska przewodniczącą jury

  Netia Off Camera: Małgorzata Szumowska przewodniczącą jury

  Małgorzata Szumowska - reżyserka takich filmów, jak: "W imię...", "Body/Ciało" czy "Twarz", przewodniczy jury podczas 11.Netia Off Camera. Razem z Giną Gershon i Thomasem Kretschmannem zdecyduje do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa - 100 tysięcy dolarów.
 • Małgorzata Szumowska: Wybieram czarny humor

  Małgorzata Szumowska: Wybieram czarny humor

  Po pokazie w ramach konkursu głównego na tegorocznym 68. MFF w Berlinie, polska i zagraniczna prasa wskazywała na dużą dozę komediowości, dowcipu i ironii w "Twarzy", czyli nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem (Wielką Nagrodą Jury), najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej. Co o humorze w swojej produkcji myśli sama reżyserka?
 • "Twarz" [recenzja]: Czarno to widzę...

  "Twarz" [recenzja]: Czarno to widzę...

  W "Body/Ciało" Małgorzata Szumowska brała na warsztat polską duchowość. W nagrodzonej Srebrnym Lwem na Berlinale "Twarzy" kpi z polskiego podejścia do fizyczności. Jest dla nas bezwzględna. Szydzi, wytyka, wyśmiewa, a wreszcie zostawia z poczuciem, że przeciętnemu mieszkańcowi polskiej prowincji nie pozostaje nic innego, jak... ucieczka.
 • "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera w Krakowie

  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera w Krakowie

  Krakowscy widzowie będą mogli jako pierwsi obejrzeć najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Twarz". Pokaz produkcji, nagrodzonej na tegorocznym Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem - Grand Prix Jury, odbędzie się 4 kwietnia w kinie Kijów.Centrum.
 • Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej

  Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej

  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia - Grand Prix Jury festiwalu filmowego w Berlinie. Statuetka Złotego Niedźwiedzia trafiła do rąk Rumunki Adiny Pintilie, reżyserki filmu "Touch Me Not".
 • "Twarz": Więcej niż ciało

  "Twarz": Więcej niż ciało

  Małgorzata Szumowska, czyli reżyserka, która od lat zachwyca polską i międzynarodową publiczność powraca z nowym filmem pod tytułem "Twarz". W roli głównej zobaczymy Mateusza Kościukiewicza, któremu partnerować będą: Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol.
 • "Twarz" Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia

  "Twarz" Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia

  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia na przyszłorocznym festiwalu filmowym w Berlinie - poinformowali organizatorzy imprezy.
 • Małgorzata Szumowska zakończyła zdjęcia do filmu "Twarz"

  Małgorzata Szumowska zakończyła zdjęcia do filmu "Twarz"

  W Krakowie zakończyły się zdjęcia do filmu "Twarz" - najnowszej produkcji Małgorzaty Szumowskiej.

Filmy - Małgorzata Szumowska (15)

 • Małgorzata Szumowska: Film-niespodzianka

  "Twarz" to nowy film Małgorzaty Szumowskiej. - Utrzymywaliśmy film w tajemnicy, chcemy, żeby to była niespodzianka - zdradziła w "Dzień Dobry TVN" reżyserka. - Jest klimat romantyczny, trochę baśniowy - powiedział operator i autor zdjęć Michał Englert. ("Dzień Dobry TVN" / x-news)
 • M. Szumowska o filmie „Body/Ciało”: To miała być komedia. Udało się?

  Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia - Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane "Body/Ciało" z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbędzie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również - drugi z rzędu film reżyserki - który zakwalifikował się do konkursu głównego imprezy. Posłuchajcie wywiadu z Małgorzatą Szumowską, która zdradza nam sekrety tworzenia filmu.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.