Małgorzata Szumowska

Synonimy:
Szumowska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Szumowska (87)

 • ​Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w konkursie festiwalu w Wenecji

  ​Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w konkursie festiwalu w Wenecji

  Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę filmów przedstawił podczas wideokonferencji we wtorek, 28 lipca, dyrektor festiwalu Alberto Barbera.
 • Małgorzata Szumowska wśród artystów wzywających do powstrzymania zmian klimatu

  Małgorzata Szumowska wśród artystów wzywających do powstrzymania zmian klimatu

  Ponad dwustu artystów i naukowców z całego świata podpisało się pod tekstem zatytułowanym „Nie dla powrotu do normalności”, który został opublikowany w najnowszym wydaniu „Le Monde”. Jego autorzy wzywają w nim światowych przywódców i zwykłych ludzi do tego, by doświadczenia związane z pandemią koronawirusa wykorzystać do działań, które mogą powstrzymać trwającą katastrofę ekologiczną.
 • "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera telewizyjna

  "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej: Premiera telewizyjna

  Film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie, będzie można obejrzeć w telewizji. Premiera produkcji odbędzie się 4 maja w TVN7.
 • "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej: Jest zwiastun!

  "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej: Jest zwiastun!

  "Moje żony! Przybyłyście do mnie złamane przez ten okrutny świat. Przygarnąłem was, poświęciłem dla was moje życie. Dałem wam córki, siostry i życie" - ogłasza przywódca dziwnego grupy zamieszkującej lasy w zwiastunie najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "The Other Lamb". W obsadzie filmu znaleźli się Raffey Cassidy i Michiel Huisman.
 • Małgorzata Szumowska wyreżyserowała film w cyklu "Women's Tales" marki Miu Miu

  Małgorzata Szumowska wyreżyserowała film w cyklu "Women's Tales" marki Miu Miu

  11 lutego podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody New Yorks Fashion Week swoją amerykańską premierę będzie miał wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską krótkometrażowy film zatytułowany "Nightwalk". Został on zrealizowany w ramach prestiżowego cyklu "Womens Tales", który stworzyła marka modowa Miu Miu.
 • Gwiazdor "Stranger Things" w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  Gwiazdor "Stranger Things" w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

  ​Małgorzata Szumowska rozpoczęła zdjęcia do nowego filmu "Wonder Zenia" - informuje magazyn "Variety". W głównej roli zobaczymy ukraińskiego aktora Aleka Utgoffa, znanego z serialu "Stranger Things" oraz hollywoodzkich hitów: "Jack Ryan: Teoria chaosu" i "San Andreas".
 • "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  W programie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Toronto, który odbędzie się we wrześniu, znalazł się najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "The Other Lamb". Anglojęzyczny film znalazł się w sekcji pokazów specjalnych.
 • Małgorzata Szumowska przed laty była modelką

  Małgorzata Szumowska przed laty była modelką

  Nonszalancki i niewymuszony styl Małgorzaty Szumowskiej podziwia wiele kobiet. Co ciekawe, reżyserka, która uchodzi za jedną z najlepiej ubranych Polek, jako nastolatka była modelką. Pojawiała się nawet na okładkach harlequinów.
 • Cannes 2019: Polskie filmy na festiwalu?

  Cannes 2019: Polskie filmy na festiwalu?

  Fani kina z niecierpliwością oczekują ogłoszenia składu konkursu głównego tegorocznego festiwalu w Cannes. Redaktorzy prestiżowego "The Hollywood Reporter" stworzyli zestawienie filmów, które według nich mają szanse znaleźć się w programie imprezy. Wśród nich znalazła się polska produkcja.
 • Małgorzata Szumowska kręci "The Other Lamb"

  Małgorzata Szumowska kręci "The Other Lamb"

  Małgorzata Szumowska reżyseruje najnowszy film producentów "Drive" i oscarowego "Whiplash"! Thriller "The Other Lamb" to pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia. W międzynarodowej obsadzie aktorzy znani z filmów: "Kraina jutra", "Zabicie świętego jelenia" oraz serialu "Gra o tron" i jego nadchodzącego prequela

Filmy - Małgorzata Szumowska (15)

 • Małgorzata Szumowska: Film-niespodzianka

  "Twarz" to nowy film Małgorzaty Szumowskiej. - Utrzymywaliśmy film w tajemnicy, chcemy, żeby to była niespodzianka - zdradziła w "Dzień Dobry TVN" reżyserka. - Jest klimat romantyczny, trochę baśniowy - powiedział operator i autor zdjęć Michał Englert. ("Dzień Dobry TVN" / x-news)
 • M. Szumowska o filmie „Body/Ciało”: To miała być komedia. Udało się?

  Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia - Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane "Body/Ciało" z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbędzie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również - drugi z rzędu film reżyserki - który zakwalifikował się do konkursu głównego imprezy. Posłuchajcie wywiadu z Małgorzatą Szumowską, która zdradza nam sekrety tworzenia filmu.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.