Małgorzata Szumowska

Synonimy:
Szumowska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Szumowska (162)

 • "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  "The Other Lamb" Małgorzaty Szumowskiej na festiwalu w Toronto

  W programie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Toronto, który odbędzie się we wrześniu, znalazł się najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "The Other Lamb". Anglojęzyczny film znalazł się w sekcji pokazów specjalnych.
 • Małgorzata Szumowska przed laty była modelką

  Małgorzata Szumowska przed laty była modelką

  Nonszalancki i niewymuszony styl Małgorzaty Szumowskiej podziwia wiele kobiet. Co ciekawe, reżyserka, która uchodzi za jedną z najlepiej ubranych Polek, jako nastolatka była modelką. Pojawiała się nawet na okładkach harlequinów.
 • Cannes 2019: Polskie filmy na festiwalu?

  Cannes 2019: Polskie filmy na festiwalu?

  Fani kina z niecierpliwością oczekują ogłoszenia składu konkursu głównego tegorocznego festiwalu w Cannes. Redaktorzy prestiżowego "The Hollywood Reporter" stworzyli zestawienie filmów, które według nich mają szanse znaleźć się w programie imprezy. Wśród nich znalazła się polska produkcja.
 • Małgorzata Szumowska kręci "The Other Lamb"

  Małgorzata Szumowska kręci "The Other Lamb"

  Małgorzata Szumowska reżyseruje najnowszy film producentów "Drive" i oscarowego "Whiplash"! Thriller "The Other Lamb" to pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia. W międzynarodowej obsadzie aktorzy znani z filmów: "Kraina jutra", "Zabicie świętego jelenia" oraz serialu "Gra o tron" i jego nadchodzącego prequela
 • Małgorzata Szumowska kreci swój pierwszy film po angielsku

  Małgorzata Szumowska kreci swój pierwszy film po angielsku

  Reżyserka Małgorzata Szumowska rozpoczęła zdjęcia do swojego najnowszego filmu. Jest to amerykańsko-belgijsko-irlandzka koprodukcja, za którą odpowiadają producenci David Lancaster i Stephanie Wilcox.
 • Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji

  Małgorzata Szumowska w jury festiwalu w Wenecji

  Polska reżyserka Małgorzata Szumowska zasiądzie w jury konkursu głównego 75. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - poinformował w poniedziałek Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal rozpocznie się 29 sierpnia.
 • Waldemar Pokromski: Człowiek, który daje nową twarz aktorom

  Waldemar Pokromski: Człowiek, który daje nową twarz aktorom

  Za spektakularną metamorfozę Mateusza Kościukiewicza, który w filmie "Twarz", zagrał człowieka po przeszczepie twarzy, odpowiadał doświadczony charakteryzator Waldemar Pokromski. Każdego dnia zakładanie maski aktorowi i jej zdejmowanie zajmowało mu około czterech godzin.
 • Netia Off Camera: Małgorzata Szumowska przewodniczącą jury

  Netia Off Camera: Małgorzata Szumowska przewodniczącą jury

  Małgorzata Szumowska - reżyserka takich filmów, jak: "W imię...", "Body/Ciało" czy "Twarz", przewodniczy jury podczas 11.Netia Off Camera. Razem z Giną Gershon i Thomasem Kretschmannem zdecyduje do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa - 100 tysięcy dolarów.
 • Małgorzata Szumowska: Wybieram czarny humor

  Małgorzata Szumowska: Wybieram czarny humor

  Po pokazie w ramach konkursu głównego na tegorocznym 68. MFF w Berlinie, polska i zagraniczna prasa wskazywała na dużą dozę komediowości, dowcipu i ironii w "Twarzy", czyli nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem (Wielką Nagrodą Jury), najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej. Co o humorze w swojej produkcji myśli sama reżyserka?
 • "Twarz" [recenzja]: Czarno to widzę...

  "Twarz" [recenzja]: Czarno to widzę...

  W "Body/Ciało" Małgorzata Szumowska brała na warsztat polską duchowość. W nagrodzonej Srebrnym Lwem na Berlinale "Twarzy" kpi z polskiego podejścia do fizyczności. Jest dla nas bezwzględna. Szydzi, wytyka, wyśmiewa, a wreszcie zostawia z poczuciem, że przeciętnemu mieszkańcowi polskiej prowincji nie pozostaje nic innego, jak... ucieczka.

Filmy - Małgorzata Szumowska (15)

 • Małgorzata Szumowska: Film-niespodzianka

  "Twarz" to nowy film Małgorzaty Szumowskiej. - Utrzymywaliśmy film w tajemnicy, chcemy, żeby to była niespodzianka - zdradziła w "Dzień Dobry TVN" reżyserka. - Jest klimat romantyczny, trochę baśniowy - powiedział operator i autor zdjęć Michał Englert. ("Dzień Dobry TVN" / x-news)
 • M. Szumowska o filmie „Body/Ciało”: To miała być komedia. Udało się?

  Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia - Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane "Body/Ciało" z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbędzie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również - drugi z rzędu film reżyserki - który zakwalifikował się do konkursu głównego imprezy. Posłuchajcie wywiadu z Małgorzatą Szumowską, która zdradza nam sekrety tworzenia filmu.
 • „Body/Ciało”: Rozmowa z Januszem Gajosem

  5 lutego w Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...". Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Januszem Gajosem, który w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej zagrał cynicznego prokuratora, próbującego na swój sposób odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka jego równie pogubionej i chorej na anoreksję córki - Anna oznajmi, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma ważną wiadomość, oboje będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
 • Kontrowersyjna rola Andrzeja Chyry

  Zagrałem klienta, do którego taka dziewczyna raczej by już nie wróciła - tak o swojej roli w filmie "Sponsoring" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej mówi Andrzej Chyra.