Fakty - Małgorzata Kidawa-Błońska

Synonimy:
Kidawa-Błońska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Kidawa-Błońska (70)

 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Będziemy chcieli wygrać te wybory

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Będziemy chcieli wygrać te wybory

  - Te wybory stwarzają szansę do bardzo wielu nadużyć, dlatego będziemy chcieli, żeby we wszystkich komisjach wyborczych byli przedstawiciele społeczności lokalnej, żeby byli mężowie zaufania, żeby pilnować, żeby były przeprowadzone zgodnie z prawem – powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska po tym, jak prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Audyt skrajnie niekonkretny

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Audyt skrajnie niekonkretny

  Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej określiła przedstawiony wczoraj audyt rządów PO-PSL jako skrajnie niekonkretny.
 • Burzliwa debata w Sejmie. "Kidawa-Błońska powinna zostać wymieniona"

  Burzliwa debata w Sejmie. "Kidawa-Błońska powinna zostać wymieniona"

  Podczas debaty nad projektem tzw. ustawy medialnej wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) odebrała głos posłance PiS Barbarze Bubuli i ogłosiła przerwę w obradach. PiS uważa, że Kidawa-Błońska złamała regulamin i chce upomnienia wicemarszałek Sejmu.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam nadzieję, że weto prezydenta zostanie odrzucone

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam nadzieję, że weto prezydenta zostanie odrzucone

  - Jeżeli ktoś się czuje kobietą, nie będzie chciał nagle być mężczyzną. Nie dopisujmy jakiejś historii science fiction. To są dramatyczne sytuacje ludzi, dotyka to niewielkiej grupy, ale jesteśmy państwem demokratycznym, trzeba robić prawo nawet dla kilku czy kilkunastu osób, bo każdy musi się czuć dobrze w naszym państwie - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując weto prezydenta dla ustawy o uzgodnieniu płci.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do polityków o niestraszenie Polaków

  Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do polityków o niestraszenie Polaków

  Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się do decyzji ws. podziału liczby imigrantów i oceniła, że 5-6 tys. uchodźców nie jest w stanie zakłócić bezpieczeństwa Polski. Marszałek Sejmu zaapelowała do polityków, by nie straszyli Polaków wykorzystując kwestię uchodźców.
 • ​Małgorzata Kidawa-Błońska: "Nie" dla zmiany konstytucji

  ​Małgorzata Kidawa-Błońska: "Nie" dla zmiany konstytucji

  Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w niedzielę w Gdańsku, że nie ma dziś powodów do zmiany konstytucji. Jej zdaniem, obecny podział władzy zapisany w ustawie zasadniczej sprawdza się bardzo dobrze.
 • Błaszczak: „Rzecznik rządu stał się rzecznikiem PO w Sejmie”

  Błaszczak: „Rzecznik rządu stał się rzecznikiem PO w Sejmie”

  Mariusz Błaszczak w programie „Po przecinku”w TVP Info powiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie reprezentowała całego Sejmu.
 • Ewa Kopacz: Małgorzata Kidawa-Błońska będzie łagodziła nastroje

  Ewa Kopacz: Małgorzata Kidawa-Błońska będzie łagodziła nastroje

  Premier Ewa Kopacz komentuje wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu.
 • ​Kidawa-Błońska: Nowy rzecznik rządu jeszcze w tym tygodniu

  ​Kidawa-Błońska: Nowy rzecznik rządu jeszcze w tym tygodniu

  Jeszcze w tym tygodniu ma zostać powołany nowy rzecznik rządu - poinformowała we wtorek obecna rzecznik Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest kandydatką na marszałka Sejmu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że nowym rzecznikiem może zostać poseł Cezary Tomczyk.
 • Józef Zych marszałkiem Sejmu? PiS może poprzeć kandydata PSL

  Józef Zych marszałkiem Sejmu? PiS może poprzeć kandydata PSL

  Nad wystawieniem swoich kandydatów na marszałka Sejmu zastanawiają się kluby PSL i SLD. Przewodniczący klubu ludowców Jan Bury deklaruje jednak, że ceni kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską. Potencjalnego kandydata PSL Józefa Zycha chce poprzeć PiS.

Filmy - Małgorzata Kidawa-Błońska (11)

 • Tajemniczy wpis Kidawy-Błońskiej. Zdrojewski tłumaczy

  "Prowadź mnie, podążaj za mną, albo zejdź mi z drogi" - napisała w środę wieczorem na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO na prezydenta. - To było przede wszystkim bardzo mocne, jednoznaczne powiedzenie, że kandyduje i oczekuje wsparcia - powiedział w "Graffiti" senator PO Bogdan Zdrojewski. (Polsat/Ipla)
 • Kidawa-Błońska: Ja sama wygrałam z PiS-em

  - W tej kampanii wiele rzeczy było zrobionych dobrze, ale było też wiele rzeczy zrobionych źle i na ten temat trzeba porozmawiać - mówiła wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o doniesieniach Gazety Wyborczej o współpracownikach Grzegorza Schetyny - mam takie poczucie, że to, że pojawiłam się w tej kampanii dało ludziom nadzieję, że uda się zrobić to, że PiS nie będzie rządzić samodzielnie - podkreślała posłanka Platformy Obywatelskiej.
 • Kidawa-Błońska: "Nie mogliśmy się zgodzić na taką ustawę o pedofilii"

  - Jesteśmy za wprowadzeniem rejestru pedofilów, ale nie w takiej formie jak proponował PiS - odpowiadała Małgorzata Kidawa-Błońska na pytania o wstrzymanie się od głosu w sprawie ustawy o zaostrzeniu karania za pedofilię. Wicemarszałek Sejmu podkreślała, że Platforma Obywatelska ma swoje pomysły na walkę ze zjawiskiem pedofilii.
 • Kidawa-Błońska: Ewa Kopacz przypomniała młodzieży piękne słowo "naftalina"

  Małgorzata Kidawa-Błońska broni Ewę Kopacz w programie Roberta Mazurka. Jej zdaniem w sformułowaniu "czuć od was naftaliną" nie ma niczego niestosownego, a dodatkowo przypomina ono społeczeństwu piękne słowo, z którego nie należy rezygnować.
 • "Biedroń zniecierpliwił się obszarem, którym się zajmujemy"

  Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje polityczne plany nowej partii Roberta Biedronia. "Na pewno nie będziemy rywalizowali z żadną partią prodemokratyczną" - podkreśla w Porannej Rozmowie Roberta Mazurka.
 • "Kreował się na największego polityka w kraju"

  Gość Porannej Rozmowy RMF FM, Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje zatrzymanie Bartłomieja M., byłego rzecznika MON. Jej zdaniem kreował się on na najważniejszą osobę w polskim świecie polityki. "Pracując w MON powoływał się na swoje wpływy, (...) wszyscy o tym wiedzieliśmy" - podkreśla Kidawa-Błońska
 • Kidawa-Błońska o zatrzymaniu byłego rzecznika MON: Kreował się na największego polityka w kraju

  "To, że pan Misiewicz powoływał się na wpływy i kreował się na największego polityka w Polsce, to wiedzieliśmy kiedy pracował w MON" - mówi Poranny gość RMF FM Małgorzata Kidawa- Błońska, wicemarszałek Sejmu. Jak dodaje: jego zachowanie budziło wiele wątpliwości. "Będziemy się temu przyglądać" - podkreśla. Rano w poniedziałek TVP Info poinformowała, że były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. są wśród zatrzymanych przez CBA. W sumie funkcjonariusze zatrzymali sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy m.in. w MON i czerpanie korzyści materialnych. 500 plus nikt nie ruszy. Chcemy, żeby objęło też samotne kobiety i mężczyzn, którzy samotnie wychowują dzieci - zapewniała na antenie RMF FM polityk PO. Pytana o współpracę z Nowoczesną odpowiada: nie ma z nami Nowoczesnej, ale mam nadzieję, że po trudnych rozmowach będziemy razem współpracować przy nowym projekcie, jakim będą wybory do PE. Koalicja Obywatelska się zmienia, ale będzie. Rozmowy są trudne. Mam nadzieję, że w momencie wyborów i po wyborach będzie łatwiej działać - tłumaczyła wicemarszałek Sejmu. Warszawa jest wyjątkowym miastem i wyjątkową stolicą. W żadnej nie ma tylu teatrów. W Warszawie jest 18 scen miejskich. Budżet stolicy jest mniejszy niż w latach poprzednich - tak Małgorzata Kidawa Błońska komentuje mniejsze pieniądze na warszawską kulturę. Według Porannego gościa RMF FM, stolica musi się rządzić tymi pieniędzmi, które ma. Wierzę, że Rafał Trzaskowski zrealizuje swoje zobowiązania, ale do tego potrzebuje czasu - tłumaczy gość Roberta Mazurka w RMF FM.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego" : Szef rządu jest niewiarygodny

  "Teraz odkrywamy drugie oblicze premiera Mateusza Morawieckiego na nagraniach z Sowy i Przyjaciół" - mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego". Jak dodaje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM "szef rządu jest niewiarygodny". "Gdyby nagrania dotyczyły byłego premiera Donalda Tuska, to co by się tutaj działo" - stwierdza wicemarszałek z ramienia PO.
 • Kidawa-Błońska (PO) o zmianach w rządzie PiS (Tv Interia)

  Kidawa-Błońska (PO) o zmianach w rządzie PiS (Tv Interia).
 • Kidawa Błońska w Porannej rozmowie RMF (23.05.17)

  Kidawa Błońska w Porannej rozmowie RMF (23.05.17).