InteriaTV - Małgorzata Kidawa-Błońska

Synonimy:
Kidawa-Błońska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Małgorzata Kidawa-Błońska (45)

 • Czy Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie aborcji?

  Gościem Porannej rozmowie w RMF FM był wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Robert Mazurek zapytał go m.in. o poglądy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat aborcji.
 • Kidawa-Błońska: Ja sama wygrałam z PiS-em

  - W tej kampanii wiele rzeczy było zrobionych dobrze, ale było też wiele rzeczy zrobionych źle i na ten temat trzeba porozmawiać - mówiła wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o doniesieniach Gazety Wyborczej o współpracownikach Grzegorza Schetyny - mam takie poczucie, że to, że pojawiłam się w tej kampanii dało ludziom nadzieję, że uda się zrobić to, że PiS nie będzie rządzić samodzielnie - podkreślała posłanka Platformy Obywatelskiej.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie w wyborach na przewodniczącego PO: Nie jest to moje marzenie

  „Wybór szefa partii, zmiana funkcjonowania partii jest koniecznością i to musi nastąpić, ale to jest trzeci krok, bo pierwszy, najważniejszy, tu i teraz to jest Senat i nasz klub. Od tego jak będzie ułożony nasz klub, jak podzielimy sobie zadania, będzie zależała przyszłość partii” – stwierdziła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o to, czy wystartowałaby w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. „Jeżeli będą wybory na szefa partii ja taką decyzję może rozważę, może nie. Nie jest to moje marzenie” – dodała. Przedstawicielka Platformy Obywatelskiej oznajmiła też, że jest gotowa podjąć się pełnienia funkcji wicemarszałka Sejmu. Uważam, że ma doświadczenie w Sejmie i cenię Sejm - zaznaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. "Ludzie stwierdzili, że warto mi zaufać" W Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek pytał Małgorzatę Kidawę-Błońską czy czuje się odpowiedzialna za wynik Koalicji Obywatelskiej w wyborach. W jakiś sposób tak, ale też mam takie poczucie, że to, że pojawiłam się w tej kampanii dało ludziom taką nadzieję, że jest szansa, że może uda się zrobić to, że PiS nie będzie rządził samodzielnie - odpowiedziała wicemarszałek Sejmu. Przedstawicielka Platformy Obywatelskiej wyraziła również zadowolenie z wyniku, jaki osiągnęła w wyborach parlamentarnych. Sama wygrałam z Prawem i Sprawiedliwością (...) ludzie stwierdzili, że warto mi zaufać i ten wynik podniosłam. Na pewno nie jest to wynik, jakbym chciała, żeby miała Koalicja, ale ja mogę powiedzieć, że dla wielu ludzi to było ważne, że jestem liderem tej listy (warszawskiej - przyp. RMF FM) - stwierdziła.
 • Kidawa-Błońska: Czas na zacieśnianie współpracy. Z długami Nowoczesna musi sobie poradzić

  "Do końca przyszłego tygodnia będą podjęte decyzje. Wydaje mi się, że to naturalne, bo tak wiele nas łączy, współpraca jest dobra, razem będziemy silniejsi" - mówi Gość Krzysztof Ziemca polityk PO i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o to, czy dojdzie do zjednoczenia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Stwierdza, że Nowoczesna sama musi dobie poradzić z problemem długów. "Długi to są długi. (...) To dla każdego ugrupowania bardzo trudne sprawy, bo odpowiedzialność za pieniądze, które się bierze w kampanii, jest bardzo duża". "Jestem pewna podziwu dla pani Elżbiety Witek, że podjęła się tego zadania (szefowania MSWiA - red.)" - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w internetowej części wywiadu. "To, na co się porwała - to zadanie, wielkie ministerstwo - jestem pełna podziwu, że na to się zdobyła, bo nie wiem, jak to się skończy" - ocenił gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "To jest dla osoby, która nie zarządzała i nie działała w tych obszarach bardzo, bardzo trudne zadanie. Obserwuję i zobaczymy jak to będzie" - stwierdziła wicemarszałek Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Polityk PO była też pytana o to, czy samorządowcy opozycji będą twarzami w kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. "Na pewno budzą duże zaufanie i mają dużą akceptację społeczną. (...) Na pewno to jest nowa jakość"- przekonywała Kidawa-Błońska. Jak zaznaczyła, nie ma mowy o tym, by włodarze miast byli kandydatami do Sejmu. "Nie wyobrażam sobie, żeby i Rafał Trzaskowski, i pani prezydent (Aleksandra Dulkiewicz - red.) chcieli to zostawić, ale na pewno będą chcieli, żeby nowa władza była przyjazna samorządom, dużym miastom i dawała możliwość samorządom pełnego działania" - tłumaczył gość RMF FM.
 • Kidawa-Błońska: "Nie mogliśmy się zgodzić na taką ustawę o pedofilii"

  - Jesteśmy za wprowadzeniem rejestru pedofilów, ale nie w takiej formie jak proponował PiS - odpowiadała Małgorzata Kidawa-Błońska na pytania o wstrzymanie się od głosu w sprawie ustawy o zaostrzeniu karania za pedofilię. Wicemarszałek Sejmu podkreślała, że Platforma Obywatelska ma swoje pomysły na walkę ze zjawiskiem pedofilii.
 • Kidawa-Błońska o karach za pedofilię: Samo zaostrzanie nie ma racji bytu. Musi być nieuchronność

  "Dobrze by było, żeby osoby, które dopuszczają się tak obrzydliwego czynu, ponosiły karę, żeby była szybka reakcja. Samo zaostrzanie kar, kiedy te osoby będą ciągle poza prawem, nie będą karane, będą gdzieś ukrywane, niezależnie od instytucji, nie ma racji bytu. Musi być nieuchronność kary. To jest najważniejsze" - powiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Ważne, żeby te przestępstwa nie były przedawniane" - dodała. Nie wiem. Wiem, tylko, że był bardzo nieszczęśliwy wypadek i rowerzystka została zraniona - tak Kidawa-Błońska odpowiedziała w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie, czy Włodzimierz Cimoszewicz powinien zrezygnować ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ta sprawa powinna być wyjaśniona. Dla mnie zamknięciem sprawy będzie oświadczenie policji - dodała.
 • Kidawa-Błońska: Ten okrągły stół jest absolutnie bez sensu

  „Jeszcze nie wiemy, jak to będzie wszystko wyglądało. Nie wiem, czy mamy zaproszenie na okrągły stół” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa Błońska, wicemarszałek Sejmu. “Związek Nauczycielstwa Polskiego się nie wybiera. Dzisiejszy dzień, dzisiejsze demonstracje i rozmowy które nie posunęły się o krok w rozwiązaniu spraw, nie budzą nadziei. (..) Z mojego punktu widzenia ten okrągły stół w tym momencie jest absolutnie bez sensu. (..) Jeżeli nie idą nauczyciele - niepotrzebni także są posłowie opozycji” - mówi gość Marcina Zaborskiego.
 • "Biedroń zniecierpliwił się obszarem, którym się zajmujemy"

  Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje polityczne plany nowej partii Roberta Biedronia. "Na pewno nie będziemy rywalizowali z żadną partią prodemokratyczną" - podkreśla w Porannej Rozmowie Roberta Mazurka.
 • "Kreował się na największego polityka w kraju"

  Gość Porannej Rozmowy RMF FM, Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje zatrzymanie Bartłomieja M., byłego rzecznika MON. Jej zdaniem kreował się on na najważniejszą osobę w polskim świecie polityki. "Pracując w MON powoływał się na swoje wpływy, (...) wszyscy o tym wiedzieliśmy" - podkreśla Kidawa-Błońska
 • Kidawa-Błońska o zatrzymaniu byłego rzecznika MON: Kreował się na największego polityka w kraju

  "To, że pan M. powoływał się na wpływy i kreował się na największego polityka w Polsce, to wiedzieliśmy kiedy pracował w MON" - mówi Poranny gość RMF FM Małgorzata Kidawa- Błońska, wicemarszałek Sejmu. Jak dodaje: jego zachowanie budziło wiele wątpliwości. "Będziemy się temu przyglądać" - podkreśla. Rano w poniedziałek TVP Info poinformowała, że były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. są wśród zatrzymanych przez CBA. W sumie funkcjonariusze zatrzymali sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy m.in. w MON i czerpanie korzyści materialnych. 500 plus nikt nie ruszy. Chcemy, żeby objęło też samotne kobiety i mężczyzn, którzy samotnie wychowują dzieci - zapewniała na antenie RMF FM polityk PO. Pytana o współpracę z Nowoczesną odpowiada: nie ma z nami Nowoczesnej, ale mam nadzieję, że po trudnych rozmowach będziemy razem współpracować przy nowym projekcie, jakim będą wybory do PE. Koalicja Obywatelska się zmienia, ale będzie. Rozmowy są trudne. Mam nadzieję, że w momencie wyborów i po wyborach będzie łatwiej działać - tłumaczyła wicemarszałek Sejmu. Warszawa jest wyjątkowym miastem i wyjątkową stolicą. W żadnej nie ma tylu teatrów. W Warszawie jest 18 scen miejskich. Budżet stolicy jest mniejszy niż w latach poprzednich - tak Małgorzata Kidawa Błońska komentuje mniejsze pieniądze na warszawską kulturę. Według Porannego gościa RMF FM, stolica musi się rządzić tymi pieniędzmi, które ma. Wierzę, że Rafał Trzaskowski zrealizuje swoje zobowiązania, ale do tego potrzebuje czasu - tłumaczy gość Roberta Mazurka w RMF FM.