Małgorzata Kidawa-Błońska

Synonimy:
Kidawa-Błońska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małgorzata Kidawa-Błońska (152)

 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Będziemy chcieli wygrać te wybory

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Będziemy chcieli wygrać te wybory

  - Te wybory stwarzają szansę do bardzo wielu nadużyć, dlatego będziemy chcieli, żeby we wszystkich komisjach wyborczych byli przedstawiciele społeczności lokalnej, żeby byli mężowie zaufania, żeby pilnować, żeby były przeprowadzone zgodnie z prawem – powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska po tym, jak prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Audyt skrajnie niekonkretny

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Audyt skrajnie niekonkretny

  Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej określiła przedstawiony wczoraj audyt rządów PO-PSL jako skrajnie niekonkretny.
 • Burzliwa debata w Sejmie. "Kidawa-Błońska powinna zostać wymieniona"

  Burzliwa debata w Sejmie. "Kidawa-Błońska powinna zostać wymieniona"

  Podczas debaty nad projektem tzw. ustawy medialnej wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) odebrała głos posłance PiS Barbarze Bubuli i ogłosiła przerwę w obradach. PiS uważa, że Kidawa-Błońska złamała regulamin i chce upomnienia wicemarszałek Sejmu.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam nadzieję, że weto prezydenta zostanie odrzucone

  Małgorzata Kidawa-Błońska: Mam nadzieję, że weto prezydenta zostanie odrzucone

  - Jeżeli ktoś się czuje kobietą, nie będzie chciał nagle być mężczyzną. Nie dopisujmy jakiejś historii science fiction. To są dramatyczne sytuacje ludzi, dotyka to niewielkiej grupy, ale jesteśmy państwem demokratycznym, trzeba robić prawo nawet dla kilku czy kilkunastu osób, bo każdy musi się czuć dobrze w naszym państwie - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując weto prezydenta dla ustawy o uzgodnieniu płci.
 • Sejm podziękował Agnieszce Odorowicz

  Sejm podziękował Agnieszce Odorowicz

  Z inicjatywy Marszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w środę, 23 września, odbyło się spotkanie kierownictwa Sejmu RP z ustępującą dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszką Odorowicz.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do polityków o niestraszenie Polaków

  Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do polityków o niestraszenie Polaków

  Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się do decyzji ws. podziału liczby imigrantów i oceniła, że 5-6 tys. uchodźców nie jest w stanie zakłócić bezpieczeństwa Polski. Marszałek Sejmu zaapelowała do polityków, by nie straszyli Polaków wykorzystując kwestię uchodźców.
 • ​Małgorzata Kidawa-Błońska: "Nie" dla zmiany konstytucji

  ​Małgorzata Kidawa-Błońska: "Nie" dla zmiany konstytucji

  Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w niedzielę w Gdańsku, że nie ma dziś powodów do zmiany konstytucji. Jej zdaniem, obecny podział władzy zapisany w ustawie zasadniczej sprawdza się bardzo dobrze.
 • Błaszczak: „Rzecznik rządu stał się rzecznikiem PO w Sejmie”

  Błaszczak: „Rzecznik rządu stał się rzecznikiem PO w Sejmie”

  Mariusz Błaszczak w programie „Po przecinku”w TVP Info powiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie reprezentowała całego Sejmu.
 • Ewa Kopacz: Małgorzata Kidawa-Błońska będzie łagodziła nastroje

  Ewa Kopacz: Małgorzata Kidawa-Błońska będzie łagodziła nastroje

  Premier Ewa Kopacz komentuje wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na marszałka Sejmu.
 • ​Kidawa-Błońska: Nowy rzecznik rządu jeszcze w tym tygodniu

  ​Kidawa-Błońska: Nowy rzecznik rządu jeszcze w tym tygodniu

  Jeszcze w tym tygodniu ma zostać powołany nowy rzecznik rządu - poinformowała we wtorek obecna rzecznik Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest kandydatką na marszałka Sejmu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że nowym rzecznikiem może zostać poseł Cezary Tomczyk.

Filmy - Małgorzata Kidawa-Błońska (29)

 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Wniosek o wotum nieufności to prawo opozycji

  Wniosek o wotum nieufności to prawo opozycji, z którego powinniśmy korzystać - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pan premier nam odpowie i odniesie się do poważnych zastrzeżeń, które mamy do tego, co robi jego rząd. Skoro nie możemy od pana premiera w żaden inny sposób uzyskać odpowiedzi, to on będzie się musiał przygotować do tego (wystąpienia w Sejmie – przyp. red.)" - tłumaczy gość Roberta Mazurka. Nie wiem, czy moi koledzy z Nowoczesnej przejdą do Platformy. Na pewno Nowoczesna ma problem, z którym musi się uporać - to, co stało się na Śląsku, to bolesny cios - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Na pana Kałużę głosowali wyborcy, którzy głosowali na Koalicję Obywatelską, na pewno nie głosowaliby na PiS. Nowoczesna z tym problemem musi sobie poradzić. Życzę, żeby było jak najlepiej - zapewnia gość Roberta Mazurka. Na pewno będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy mają te same cele co my - deklaruje wicemarszałek Sejmu.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego" : Szef rządu jest niewiarygodny

  "Teraz odkrywamy drugie oblicze premiera Mateusza Morawieckiego na nagraniach z Sowy i Przyjaciół" - mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego". Jak dodaje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM "szef rządu jest niewiarygodny". "Gdyby nagrania dotyczyły byłego premiera Donalda Tuska, to co by się tutaj działo" - stwierdza wicemarszałek z ramienia PO.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego" : Szef rządu jest niewiarygodny

  "Teraz odkrywamy drugie oblicze premiera Mateusza Morawieckiego na nagraniach z Sowy i Przyjaciół" - mówi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska o "taśmach Morawieckiego". Jak dodaje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM "szef rządu jest niewiarygodny". "Gdyby nagrania dotyczyły byłego premiera Donalda Tuska, to co by się tutaj działo" - stwierdza wicemarszałek z ramienia PO.
 • Kidawa-Błońska o ustawie o IPN: Mleko się wylało i mamy problem

  Kalendarz posiedzeń Sejmu świeci pustkami. „Nie wiadomo, co to jest, nie jestem do końca do tego przekonana” – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. „Założenie było takie, że w te tygodnie, kiedy nie ma posiedzenia plenarnego, będziemy pracować w komisjach nad ustawami. Tempo przyjmowania ustaw w tym Sejmie pokazuje, że chodzi nie o tygodnie, a godziny, więc mam wrażenie, że chodzi tylko o to, by nas w Sejmie nie było i żeby w Sejmie był spokój” – mówiła Kidawa-Błońska w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Pytana o ustawę o IPN, powiedziała, że była "zła". „Jedno założenie, by ustosunkować się do tego złego hasła ‘polskie obozy śmierci’ było słuszne. Ale tego w tej ustawie nie było” – powiedziała. „Nie słuchano głosów opozycji w ogóle i potem wydarzyło się to, co się wydarzyło, czyli mamy wielki problem z tą ustawą. Protestowaliśmy, składaliśmy poprawki. Żadna poprawka opozycji w Senacie nie została przyjęta” – opisywała procedowanie nad kontrowersyjną ustawą. Zdziwiły ją także słowa marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który powiedział, że ustawa o IPN nie będzie działać. „Dowiedziałam się, że prawo, które wchodzi w życie nie obowiązuje i nie wiadomo dlaczego” – mówiła wicemarszałek Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.