Malezja

Artykuły - Malezja (142)

 • 1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  Uwaga świata finansów od pewnego już czasu zwrócona jest na malezyjską stolicę Kuala Lumpur, gdzie były premier i były przewodniczący rady doradczej 1MDB Najib Razak jest sądzony w pierwszej z kilku spraw przeciwko niemu, w związku z tzw. skandalem funduszu 1MDB.
 • Malezja chce wykorzystać drony do dezynfekowania miasta

  Malezja chce wykorzystać drony do dezynfekowania miasta

  Malezyjski rząd chce skorzystać z okazji pustych ulic i zdezynfekować największe miasta. Do tego celu mogą posłużyć specjalnie przystosowane drony.
 • Malezja: Proces w sprawie śmierci brata Kim Dzong Una

  Malezja: Proces w sprawie śmierci brata Kim Dzong Una

  W Malezji ruszył proces dwóch kobiet, które są oskarżone o zabicie w lutym Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una - poinformował w poniedziałek Reuters.
 • Wyłowiono zwłoki 8 osób. Płynęli do Malezji

  Wyłowiono zwłoki 8 osób. Płynęli do Malezji

  Zwłoki ośmiu osób wyłowiono u południowych wybrzeżu Malezji po zatonięciu w weekend statku z nielegalnymi imigrantami; 20 osób uznano za zaginione - informuje w poniedziałek malezyjska straż przybrzeżna i miejscowe media.
 • Malezja: Nieodkryty cud Azji Południowo-Wschodniej

  Malezja: Nieodkryty cud Azji Południowo-Wschodniej

  Położona na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, podzielona na 13 stanów Malezja oferuje atrakcje dla każdego rodzaju turysty. Przyjrzyjmy się zachodniemu wybrzeżu kraju i jego stolicy Kuala Lumpur. Zdjęcie, które było przedmiotem fotozagadki nr 8, przedstawiało właśnie Malezję.
 • Malezja: Australijscy dziennikarze zatrzymani

  Malezja: Australijscy dziennikarze zatrzymani

  Dwóch australijskich dziennikarzy telewizyjnych zostało zatrzymanych w sobotę w Malezji, gdyż "w agresywny sposób" próbowali zbliżyć się do premiera tego kraju Najiba Razaka i zadać mu pytania na temat skandalu korupcyjnego.
 • Malezja: 681 mln dolarów od Saudyjczyków? "Osobista darowizna"

  Malezja: 681 mln dolarów od Saudyjczyków? "Osobista darowizna"

  Suma 681 mln dolarów na prywatnym koncie premiera Malezji Najiba Razaka była osobistą darowizną od saudyjskiej rodziny królewskiej - ogłosił we wtorek malezyjski prokurator generalny Mohamed Apandi Ali, który oczyścił premiera z wszelkich zarzutów.
 • Odnaleziono wrak samolotu. To malezyjski MH370?

  Odnaleziono wrak samolotu. To malezyjski MH370?

  Malezyjski dziennik "The Star" informuje o raporcie miejscowej policji, która otrzymała informację o odnalezieniu wraku samolotu. Z zeznań świadka wynika, że na maszynie znajdowała się malezyjska flaga.
 • ​Malezja: Dziesiątki tysięcy ludzi domagały się dymisji premiera

  ​Malezja: Dziesiątki tysięcy ludzi domagały się dymisji premiera

  Dziesiątki tysięcy Malezyjczyków wyszły w sobotę na ulice Kuala Lumpur, domagając się dymisji premiera Najiba Razaka z powodu ujawnionego niedawno skandalu finansowego z jego udziałem. Szef rządu miał w niejasnych okolicznościach wzbogacić się o 700 mln dolarów.
 • Rodziny ofiar katastrofy chcą dostać się na Reunion

  Rodziny ofiar katastrofy chcą dostać się na Reunion

  Krewni pasażerów, którzy byli na pokładzie MH370, zażądali możliwości udania się na francuską wyspę Reunion, po tym jak potwierdzono, że znalezione szczątki należą do Boeinga 777 - informuje agencja AFP.

Filmy - Malezja (5)