Malezja

Artykuły - Malezja (144)

 • Malezja: Aresztowania w związku z aferą mięsną

  Malezja: Aresztowania w związku z aferą mięsną

  Cztery osoby podejrzane o udział w sprowadzaniu fałszywego mięsa z uboju rytualnego zostały w poniedziałek tymczasowo aresztowane w Malezji. Kartel, którego podejrzani mieli być członkami, wprowadzał na rynek mrożonki z podrobionymi certyfikatami.
 • Malezja wyposaża policjantów w hełmy skanujące temperaturę

  Malezja wyposaża policjantów w hełmy skanujące temperaturę

  Rozszerzająca się epidemia koronawirusa wciąż stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla ludzi. Nie dziwi zatem, że różne państwa szukają nowych rozwiązań mogących sprawnie i szybko rozpoznawać potencjalnie zarażone osoby.
 • 1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  Uwaga świata finansów od pewnego już czasu zwrócona jest na malezyjską stolicę Kuala Lumpur, gdzie były premier i były przewodniczący rady doradczej 1MDB Najib Razak jest sądzony w pierwszej z kilku spraw przeciwko niemu, w związku z tzw. skandalem funduszu 1MDB.
 • Malezja chce wykorzystać drony do dezynfekowania miasta

  Malezja chce wykorzystać drony do dezynfekowania miasta

  Malezyjski rząd chce skorzystać z okazji pustych ulic i zdezynfekować największe miasta. Do tego celu mogą posłużyć specjalnie przystosowane drony.
 • Malezja: Proces w sprawie śmierci brata Kim Dzong Una

  Malezja: Proces w sprawie śmierci brata Kim Dzong Una

  W Malezji ruszył proces dwóch kobiet, które są oskarżone o zabicie w lutym Kim Dzong Nama, przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una - poinformował w poniedziałek Reuters.
 • Wyłowiono zwłoki 8 osób. Płynęli do Malezji

  Wyłowiono zwłoki 8 osób. Płynęli do Malezji

  Zwłoki ośmiu osób wyłowiono u południowych wybrzeżu Malezji po zatonięciu w weekend statku z nielegalnymi imigrantami; 20 osób uznano za zaginione - informuje w poniedziałek malezyjska straż przybrzeżna i miejscowe media.
 • Malezja: Nieodkryty cud Azji Południowo-Wschodniej

  Malezja: Nieodkryty cud Azji Południowo-Wschodniej

  Położona na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, podzielona na 13 stanów Malezja oferuje atrakcje dla każdego rodzaju turysty. Przyjrzyjmy się zachodniemu wybrzeżu kraju i jego stolicy Kuala Lumpur. Zdjęcie, które było przedmiotem fotozagadki nr 8, przedstawiało właśnie Malezję.
 • Malezja: Australijscy dziennikarze zatrzymani

  Malezja: Australijscy dziennikarze zatrzymani

  Dwóch australijskich dziennikarzy telewizyjnych zostało zatrzymanych w sobotę w Malezji, gdyż "w agresywny sposób" próbowali zbliżyć się do premiera tego kraju Najiba Razaka i zadać mu pytania na temat skandalu korupcyjnego.
 • Malezja: 681 mln dolarów od Saudyjczyków? "Osobista darowizna"

  Malezja: 681 mln dolarów od Saudyjczyków? "Osobista darowizna"

  Suma 681 mln dolarów na prywatnym koncie premiera Malezji Najiba Razaka była osobistą darowizną od saudyjskiej rodziny królewskiej - ogłosił we wtorek malezyjski prokurator generalny Mohamed Apandi Ali, który oczyścił premiera z wszelkich zarzutów.

Filmy - Malezja (7)