Biznes - Małe Miasta

Artykuły - Małe Miasta (7)

 • Rośnie znaczenie małych miast dla marek sieci franczyzowych

  Rośnie znaczenie małych miast dla marek sieci franczyzowych

  Mimo to, że kryzys gospodarczy wpłynął hamująco na rozwój branży gastronomicznej, rynek ten wciąż się rozwija, a ilość placówek rośnie. Dużą szansę na zaistnienie lokali gastronomicznych dają małe miejscowości, które mogą okazać się dobrą ścieżką rozwoju, szczególnie w przypadku konceptów franczyzowych.
 • Bardzo zła wiadomość dla małych miast!

  Bardzo zła wiadomość dla małych miast!

  Z planów inwestycji drogowych mogą zniknąć obwodnice 14 miast. Będą to: Olsztyn, Suwałki, Inowrocław, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Niemodlin, Kędzierzyn-Koźle, Pułtusk, Pomiechówek, Kołbiel, Góra Kalwaria, Wąchock i Tomaszów Lubelski. Część z tych miast już rozpoczęła działania na rzecz szybszej budowy swoich obwodnic. Resort transportu obiecuje wsparcie.
 • Pupacz: Połowa stacji zniknie z małych miast

  Pupacz: Połowa stacji zniknie z małych miast

  Kończy się okres przejściowy dla stacji benzynowych. Od nowego roku wszystkie powinny być wyposażone w dodatkowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. - Prace związane są z wymianą lub modernizacją zbiorników oraz doposażeniem w instrumenty prowadzące monitoring - wyjaśnia Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych. Szacuje się, że z rynku może zniknąć 300 małych stacji, których właścicieli nie stać na wprowadzenie zmian. Dostosowanie stacji kosztuje średnio 300 tys. zł.
 • Z małych miast może zniknąć nawet 300 stacji benzynowych

  Z małych miast może zniknąć nawet 300 stacji benzynowych

  Przyszły rok może przynieść radykalne zmiany na rynku paliwowym. Mniejszym stacjom grozi wyparcie lub przejęcie przez koncerny, jeśli nie spełnią wymagań środowiskowych. Aby im sprostać ich właściciele musieliby zainwestować ponad 100 tys. zł na modernizację, a wielu nie ma na to środków. Zwłaszcza, że ostatni rok nie należał do udanych.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Sklepy budowlane rosną w małych miastach

  Ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła liczba marketów typu dom i ogród - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Handel: Czarne chmury nad małymi miastami

  Handel: Czarne chmury nad małymi miastami

  Większość galerii handlowych otwartych w 2011 r. powstała w miastach średnich i mniejszych, np. Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim czy Millenium Hall w Rzeszowie. W 2011 r. odnotowano poprawę na rynku nieruchomości handlowych - twierdzą analitycy. Trwa szturm na małe miasta.
 • Bezrobocie uderza w małe miasta

  Bezrobocie uderza w małe miasta

  Fala bezrobocia zalewa małe miasta, alarmuje "Dziennik". Po raz pierwszy od 2003 r., kiedy nastąpił najgorszy moment na rynku pracy, znowu są w Polsce regiony, gdzie bez pracy jest co trzeci mieszkaniec.