Biznes - małe i średnie przedsiębiortswa

Artykuły - Małe i średnie przedsiębiortswa (39)

 • Amerykańscy studenci: Zmieńcie percepcję Polski

  Amerykańscy studenci: Zmieńcie percepcję Polski

  W Stanach myślą, że Polska to zacofany kraj, a ludzie tutaj dbają o wykształcenie i mają aspiracje, żeby zrobić coś większego. Myślę, że powinniście zmienić percepcję innych - radzi amerykański student Jacobo Dardziński, jeden z laureatów programu Poland100.
 • Główne wyzwanie przed MŚP - utrzymać pracownika

  Główne wyzwanie przed MŚP - utrzymać pracownika

  Rok 2018 z punktu widzenia MŚP minął pod znakiem wprowadzenia split payment i RODO, problemów związanych z zatorami płatniczymi oraz przyzwoitej kondycji finansowej tego sektora. Ekspert Siemens Financial Services prognozuje, ze coraz więcej firm stara się skupić na zatrzymaniu swoich obecnych pracowników.
 • Polacy się nie poddają. By uciec od delegowania, rozwijają biznes za granicą

  Polacy się nie poddają. By uciec od delegowania, rozwijają biznes za granicą

  Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie działalności gospodarczej za granicą. Są wśród nich ci, którzy do tej pory stawiali na delegowanie pracowników do wykonywania usług. Mają dosyć ciągłego nękania ich kontrolami i coraz ostrzejszych przepisów.
 • Przedsiębiorcy wciąż długo czekają na zapłatę

  Przedsiębiorcy wciąż długo czekają na zapłatę

  Polskie firmy w dalszym ciągu długo czekają na zapłatę od swoich kontrahentów - wynika z corocznego badania Barometr Praktyk Płatniczych przedstawionego przez firmę Atradius, jednego z największych ubezpieczycieli należności na świecie.
 • Wielkie zmiany dla małych podatników!

  Wielkie zmiany dla małych podatników!

  Nie zwalniamy tempa i proponujemy kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców; tym razem blisko 50 uproszczeń z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego - poinformowała we wtorek szefowa resortu przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, po przyjęciu przez rząd pakietu MŚP.
 • W długi weekend stracimy kilka miliardów złotych

  W długi weekend stracimy kilka miliardów złotych

  Jeśli połowa z nas weźmie w długi weekend zaledwie jeden dodatkowy dzień wolny, polska gospodarka straci około 5 mld zł. Kilka dni wolnych to już strata blisko 1 proc. PKB, co przekłada się na kilkanaście miliardów złotych. Ucierpią z tego powodu przede wszystkim małe firmy, a długie weekendy mogą pogłębić problemy MŚP z płynnością i zatory finansowe w gospodarce.
 • Firmy pożyczają pieniądze, bo kontrahenci nie płacą w terminie

  Firmy pożyczają pieniądze, bo kontrahenci nie płacą w terminie

  Kontrahenci regulujący zobowiązania po terminie - oto najczęstsza przyczyna poszukiwania zewnętrznego, okazjonalnego finansowania przez firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Małe i średnie firmy mają problemy

  Małe i średnie firmy mają problemy

  W listopadzie, w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 73 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw - informuje Euler Hermes. Co ciekawe, w listopadzie ub.r. zbankrutowało tyle samo firm (73 przypadki niewypłacalności).
 • Zachęty podatkowe Ministerstwa Finansów - jakie korzyści będzie miał przedsiębiorca?

  Zachęty podatkowe Ministerstwa Finansów - jakie korzyści będzie miał przedsiębiorca?

  Ministerstwo Finansów twierdzi, że nieustannie dąży do tego, aby warunki prowadzenia biznesu w Polsce były coraz lepsze. W tym celu wprowadza np. zachęty podatkowe dla przedsiębiorców. Część z nich już obowiązuje, a wprowadzenie kolejnych planowane jest na początek 2018 r.
 • Uszczelnianie systemu podatkowego - od stycznia 2018 r. zmiany w podatku CIT

  Uszczelnianie systemu podatkowego - od stycznia 2018 r. zmiany w podatku CIT

  Resort finansów nie poprzestaje na uszczelnianiu systemu podatkowego w zakresie podatku VAT. Urzędnikom zależy teraz szczególnie na odbudowie dochodów budżetowych z tytułu podatków dochodowych, zwłaszcza podatku CIT.