Male

Artykuły - Male (431)

 • Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Połączenie wiedzy merytorycznej z zakresu zarządzania z rozwojem osobistym staje się podstawą kierowania małymi przedsiębiorstwami. Ciągły rozwój pozwala natomiast na rozgraniczenie kwestii osobistych i zawodowych, czyniąc liderów bardziej efektywnymi.
 • Prostsza rachunkowość dla małych firm

  Prostsza rachunkowość dla małych firm

  Andrzej Duda podpisał nowelizację Ustawy o rachunkowości, na której skorzystają małe przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe.
 • Nieuczciwy kontrahent to problem w szczególności dla małych przedsiębiorców

  Nieuczciwy kontrahent to problem w szczególności dla małych przedsiębiorców

  Pomysł na biznes to jedno. Okazuje się jednak, że polskie firmy mają ogromne problemy z nierzetelnymi kontrahentami, którzy nie chcą płacić za wykonaną usługę. Z tym problemem najmniej radzą sobie mikro i małe przedsiębiorstwa.
 • Sejm upraszcza księgowość małych firm

  Sejm upraszcza księgowość małych firm

  Posłowie wczoraj opowiedzieli się za uproszczeniem księgowości dla małych firm. Zgodnie z nią małe firmy i organizacje pozarządowe o przychodach poniżej 100 tys. złotych rocznie skorzystają z ułatwień w prowadzeniu rachunkowości.
 • Minister apeluje do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie

  Minister apeluje do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie

  - Apeluję do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie.To pewna szansa na dodatkowe dochody, bo konsumenci kochają wiejską żywność - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.
 • Piwa rzemieślnicze: Małe browary podbijają świat

  Piwa rzemieślnicze: Małe browary podbijają świat

  W Europie powstanie w tym roku pierwszy amerykański browar rzemieślniczy. To kolejny etap światowej rewolucji piwnej. A jak zmienia się sytuacja małych polskich browarów? Czy nasz rynek możemy porównać z czeskim lub niemieckim? Sprawdzamy prognozy dla naszych producentów piwa rzemieślniczego.
 • Czwartek małym piątkiem

  W związku z zapowiedziami, że rozmowy mogą być kontynuowane dopiero po niedzielnym referendum uwaga rynku powinna skupić się dzisiejszych danych z amerykańskiego rynku pracy, których publikacja zaplanowana jest na godz. 14:30. Naszym zdaniem istnieje ryzyko pozytywnego zaskoczenia.
 • Dużo mówią, mało robią

  Na rynek napływały wczoraj liczne wypowiedzi oficjeli, którzy radzą nad sprawą Grecji. Porozumienia jednak wciąż brak. Angela Merkel nawołuje do znalezienia konsensusu w sobotę, a pozostali europejscy liderzy jej w tym wtórują. Dlatego też na sobotę zwołano kolejne posiedzenie Eurogrupy. Oczekiwania rynku co do porozumienia były wczoraj dość duże, o czym świadczyć może rajd indeksu DAX w okolicach południa.
 • Zacznij od czegoś małego

  Zacznij od czegoś małego

  Gdy wpadasz na pomysł na biznes, najczęściej od razu w Twojej głowie pojawia się wizja produktu, który zmieni życie milionów osób na całym świecie. Startujesz z szeregiem założeń, które są absolutnie naturalne. Zakładasz, że klienci polubią produkt, który stworzysz, następnie go kupią, a Ty odniesiesz sukces i zarobisz dużo pieniędzy.
 • Podwyżka stóp w USA mało prawdopodobna

  Podwyżka stóp w USA mało prawdopodobna

  W trakcie kwietniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku wielu z członków FOMC było zdania, że podwyżka stóp procentowych w USA jest mało prawdopodobna w czerwcu - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fed.