malarz

Artykuły - Malarz (43)

 • Zemsta malarza. Nie dostał zapłaty, więc oszpecił dom klienta

  Zemsta malarza. Nie dostał zapłaty, więc oszpecił dom klienta

  Lokalny malarz, Dean Reeves, dostał zlecenie pomalowania jednego z budynków w Bolsover. Gdy skończył swoją pracę, właściciel zażądał, aby Dean wykonał dodatkową robotę i później kolejną, w celu otrzymania wypłaty. Gdy do malarza dotarło, że pieniędzy nigdy nie otrzyma, zemścił się wymalowując na elewacji budowli szpecący komunikat.
 • Han van Meegeren: Najlepszy fałszerz w historii

  Han van Meegeren: Najlepszy fałszerz w historii

  Dla twórcy nie ma nic gorszego niż lekceważenie jego talentu. Historia zna wiele przypadków, kiedy krytyka, obojętność bądź drwiny rozpaliły w artyście pragnienie srogiej zemsty za nieprzychylność otoczenia. Wystarczy wspomnieć choćby Adolfa Hitlera, któremu zupełnie nie powiodła się kariera malarska! Nie mniej wyrazisty okazał się przypadek innego człowieka.
 • Pricasso: Artysta malujący penisem

  Pricasso: Artysta malujący penisem

  - Moszna portret? - Prącie bardzo! - tak zapewne wyglądałaby rozmowa z artystą Pricasso, gdyby ten posługiwał się językiem polskim. Ten malarz tworzy swoje dzieła przy użyciu... narządów płciowych.
 • Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Jest trochę lakiernikiem, trochę malarzem. Artystą, ale i rzemieślnikiem. Tworzy na zlecenie i z wewnętrznej potrzeby. Jego pracownią jest mały garaż. Pasuje mu to, bo tam nikomu nie przeszkadzają jego zamaszyste ruchy. Sławy jeszcze nie zdobył, ale to nie dla niej pracuje. Poznajcie Postularisa - człowieka, który malowanie aerografem opanował niemal do perfekcji.
 • Spalono drzewa, które rozsławił aborygeński malarz

  Dwa egzemplarze drzew z rodzaju o łacińskiej nazwie Corymbia, znane z akwarel aborygeńskiego malarza Alberta Namatjiry, zostały doszczętnie spalone, krótko przed planowanym wpisaniem ich na listę australijskiego dziedzictwa narodowego - podał w piątek Reuters.
 • Zmarł malarz Jacek Sempoliński

  Wybitny malarz, rysownik i pedagog Jacek Sempoliński zmarł w czwartek w wieku 85 lat. Artysta jest autorem cyklu obrazów odnoszących się do tematów z zakresu religii, kultury, filozofii. W czasie stanu wojennego Sempoliński był związany z ruchem kultury niezależnej.
 • Artysta, który maluje... smogiem

  Niezwykłą technikę artystyczną wybrał malarz z Florencji Alessandro Ricci. Rysuje i maluje smogiem, czyli wykorzystuje niczym węgiel czarny pył i brud, zebrany z florenckich pałaców i zabytków.
 • Norweski Rembrandt w więzieniu za podatki

  Norweski Rembrandt w więzieniu za podatki

  Najbardziej znany obecnie malarz realistyczny na świecie Norweg Odd Nerdrum został skazany na dwa lata bezwarunkowego więzienia za ukrywanie swoich dochodów. Jest to pierwszy przypadek w latach powojennych, kiedy norweski artysta zostaje pozbawiony wolności z takiego powodu.
 • Zmarł ceniony malarz Roman Opałka

  Zmarł ceniony malarz Roman Opałka

  Roman Opałka, jeden z najbardziej znanych i cenionych w świecie polskich malarzy, zmarł w sobotę w szpitalu pod Rzymem w wieku 80 lat - poinformował przyjaciel artysty Sławomir Boss.
 • Prestiżowy klub nowojorski nagradza polskiego artystę

  Mieszkający w Nowym Jorku rzeźbiarz i malarz Tadeusz Parzygnat otrzymał pierwszą nagrodę jednego z najstarszych amerykańskich klubów artystycznych, Salmagundi, powstałego w 1871 r., za pracę eksponowaną na wystawie "Black and White".

Filmy - Malarz (4)

 • Orangutan maluje obrazy. Niesamowite

  Orangutan wciela się w artystę i tworzy niesamowite malowidła.
 • e-David - robot-malarz

  Inżynierowie z Uniwersytetu w Konstanz przekształcili robota spawalniczego w robota-artystę. Jest on w stanie odtworzyć wiele dzieł sztuki. W trakcie pracy E-David – bo tak nazwa się maszyna – wykonuje zdjęcie tworzonej przez siebie reprodukcji i porównuje je z oryginałem. Na tej podstawie wprowadza stosowne poprawki. Twórcy muszą jednak dopracować oprogramowanie odpowiadające za tworzenie w szerokiej palecie kolorów.
 • Superszybki malarz. Pokazał klasę!

  Na początku wydawało się, że tworzy bohomaz - ale kiedy dokończył dzieła, wszystkim opadła szczęka!
 • Arcydzieło w minutę!

  To dopiero jest talent! Zobaczcie sami!