malarstwo

Artykuły - Malarstwo (22)

 • Han van Meegeren: Najlepszy fałszerz w historii

  Han van Meegeren: Najlepszy fałszerz w historii

  Dla twórcy nie ma nic gorszego niż lekceważenie jego talentu. Historia zna wiele przypadków, kiedy krytyka, obojętność bądź drwiny rozpaliły w artyście pragnienie srogiej zemsty za nieprzychylność otoczenia. Wystarczy wspomnieć choćby Adolfa Hitlera, któremu zupełnie nie powiodła się kariera malarska! Nie mniej wyrazisty okazał się przypadek innego człowieka.
 • Motyw pieniądza jest stale obecny w sztuce

  Motyw pieniądza jest stale obecny w sztuce

  Brzęk monet i blask złota towarzyszą ludzkości odkąd Fenicjanie wymyślili pieniądz. Ten środek wymiany od wieków ułatwia handel, bywa też przyczyną radości i nieszczęść, ślubów i pogrzebów. Niezmiennie fascynuje ludzi, mając jednocześnie ogromny wpływ na ich życie. Nic dziwnego, że motyw pieniądza w sztuce jest stale obecny.
 • Geniusz z Krakowa zachwyca świat!

  Geniusz z Krakowa zachwyca świat!

  Pasja, niewyobrażalny talent i inspiracja czerpana prosto z życia – to przepis na geniusz Jakuba Różalskiego, ilustratora i artysty koncepcyjnego. W swoich dziełach zawiera chwile ważne, historyczne, ulotne, a obok jego obrazów nie da się przejść obojętnie. Talentem 34-latka z Krakowa zachwyca się cały świat.
 • ​Obrazy z Polski w kolekcji Gurlitta?

  ​Obrazy z Polski w kolekcji Gurlitta?

  Ministerstwo Kultury podało wczoraj, że w cennej kolekcji obrazów Hildebranda Gurlitta, znalezionej w mieszkaniu jego syna, mogą znajdować się obrazy z Polski. Kluczowym tropem w tej sprawie mogą się okazać okoliczności zorganizowania w 1937 roku wystawy "Entartete Kunst" w Monachium. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".
 • Sztukatułka: Niewolnicy żywicy

  Sztukatułka: Niewolnicy żywicy

  ​Ryby, żółwie, krewetki. Morskie stworzenia artystycznie "uwięzione" w pojemnikach z żywicą...
 • Zarabiać jak Rockefeller

  Zarabiać jak Rockefeller

  Sztuka to jedna z najstarszych form lokowania kapitału, która według raportu Deloitte coraz częściej gości w naszych portfelach. Jej zadaniem jest ochrona przed zawirowaniami na rynkach finansowych. Jak sztuka sprawdza się w tej roli?
 • Sztukatułka: Fotorealizm Millsa

  Sztukatułka: Fotorealizm Millsa

  ​Soczyste, błyszczące, porowate. Barwy i faktury oddane z zegarmistrzowską precyzją. Inspirujący, hiperrealistyczny świat Stevena Millsa.
 • Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Sztuka jedyna w swoim rodzaju. Tylko on tak potrafi

  Podczas długich spacerów Simon Beck tworzy na śniegu niesamowite i ulotne dzieła sztuki.

Filmy - Malarstwo (8)

 • Picasso z trąbą - musicie to zobaczyć!

  Gdy Floyd odwiedził Tajlandię w 2008 roku, doświadczył niezwykłego spotkania. Czteroletnia słonica Suda to pasjonatka malarstwa. Zwierzę mieszka w parku dla słoni Maetaeng, a wolne chwile ubarwia sobie kolorami wprost z… palety. Na tych zdjęciach Floydowi udało się uwiecznić prawdopodobnie… autoportret słonicy. (STORYFUL/x-news)
 • Panda z niezywkłym talentem. Zobaczcie sami

  Yang Yang, bo tak nazywa się ta panda ma niezwykły talent. Uzbrojona w bambusowy pędzel maluje obrazy, które każdy wart jest aż 600 dolarów. To całkiem dużo zważając na to, kto to robi. Zwierzę nie jest do tego zmuszane, a jak mówią pracownicy zoo w Austrii: "Yang Yang ma dużo radości z malowania i dobrze przy tym się bawi".
 • Malarka Iwona Golor i jej nietypowe portrety gwiazd

  Iwona Golor to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, która stworzyła nietypowe portrety znanych Polaków. - To są portrety, które są szczere, ekspresyjne, są w pewien sposób przetworzone przeze mnie - powiedziała malarka. - Cel jest charytatywny, zbieramy pieniądze na dzieci z biednych rodzin - dodała. Ile zajmuje jej stworzenie jednego portretu? Jak bohaterowie obrazów zareagowali na jej dzieła? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Koza z artystyczną duszą. Maluje kopytami

  Koza o imieniu Peppa Lass bez wątpienia jest już gwiazdą w sieci. Internauci widzieli jej niezwykłe przebrania i mieli okazję podziwiać talent kulinarny. Tym razem Peppa pokazała swoją artystyczną duszę. Okazuje się, że potrafi malować kopytami obrazy. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.