wydarzenia - malaria

Artykuły - Malaria (5)

 • Śmierdzące skarpetki jako broń przeciw malarii

  Śmierdzące skarpetki jako broń przeciw malarii

  Woń brudnych skarpetek może okazać się skuteczną pułapką na roznoszące malarię komary - wykazały badania, których dalszy ciąg będzie sponsorować Grand Challenges Canada, kanadyjska organizacja non profit, wspólnie z fundacją Billa i Melindy Gatesów.
 • Dodatkowe szczepienia ochronne na Wyspach

  Dodatkowe szczepienia ochronne na Wyspach

  Przy planowaniu programu szczepień naszego dziecka, dobrze jest upewnić się, czy podstawowe szczepienia, dadzą maluchowi maksimum ochrony przed groźnymi chorobami. Wiele szczepień, które kiedyś były obowiązkowe, dziś pozostaje do decyzji rodziców, w zależności od możliwego zagrożenia kontaktu z niebezpiecznymi mikrobami.
 • Polsce grozi malaria!

  Polsce grozi malaria!

  Egzotyczna choroba może zaatakować Polskę! Tak twierdzi dr Andrzej Kotłowski, ekspert w dziedzinie medycyny chorób tropikalnych z gdańskiej Akademii Medycznej. A wszystko przez ocieplanie się klimatu, donosi "Super Express".
 • Tropikalna malaria w mroźnym Wiedniu

  Tropikalna choroba - malaria - pojawiła się w Europie w samym środku zimy. Dwie osoby już zmarły, dwie następne walczą o życie w wiedeńskim szpitalu. A wszystko z powodu skrajnej nieodpowiedzialności.
 • Wiesław Walendziak gościem Krakowskiego Przedmieścia 27

  Wiesław Walendziak gościem Krakowskiego Przedmieścia 27

  Reporterzy radia RMF FM Konrad Piasecki i Tomasz Skory rozmawiali dzisiaj przy Krakowskim Przedmieściu 27 z Wiesławem Walendziakiem. Tematami rozmowy były m.in. malaria, na którą poseł zachorował podczas wyprawy na Kilimandżaro, sytuacja AWS przed wyborami parlamentarnymi oraz fundusze przekazane na kampanię prezydencką Mariana Krzaklewskiego, które uznano za nielegalne.