maks

Artykuły - Maks (227)

 • Tylko trochę większa Rodzina na Swoim

  Tylko trochę większa Rodzina na Swoim

  Obawy przed zmianami programu Rodzina na Swoim zwiększyły jego popularność, ale mega eksplozji sprzedaży nie było. Dzięki przyspieszeniu z ostatnich miesięcy roku, udział kredytów z dopłatami do odsetek w całym 2010 r. mógł wzrosnąć do ponad 17 proc. wobec 16,3 proc. rok wcześniej.
 • Ulewy na razie nam nie grożą, ale ciepło nie będzie

  Ulewy na razie nam nie grożą, ale ciepło nie będzie

  Niezbyt wysokie temperatury, przelotne opady deszczu, a nawet przymrozki - pogoda, choć trwa jeszcze astronomiczne lato, w najbliższych dniach raczej nie będzie nas rozpieszczać. Zdaniem synoptyków, ulewne deszcze już nam nie grożą, ale na słoneczną i "suchą" pogodę raczej nie ma co liczyć.
 • Do Polski zbliża się fala upałów, w weekend popada

  Do Polski zbliża się fala upałów, w weekend popada

  Po gwałtownych burzach i wielkich ulewach do Polski znów się zbliża się fala upałów. Najbliższe dni upłyną pod znakiem słońca, niemal bezchmurnego nieba i wysokich temperatur. W piątek na Podkarpaciu może być nawet 37 stopni Celsjusza. Upalnie będzie aż do soboty. Niestety w weekend znów zagrzmi i mocno popada.
 • Nawałnice nad Polską. Synoptycy ostrzegają

  Podtopione ulice, zalane drogi wojewódzkie, powalone drzewa i dziesiątki interwencji strażaków - to efekt nawałnic i gwałtownych burz połączonych z ulewami, które pojawiły się w południowych regionach Polski. Najmocniej padało w województwie śląskim i w Małopolsce. Burzowo było też na Mazowszu. W Warszawie przejściowo zamknięto kilka stacji metra.
 • W weekend gwałtowne załamanie pogody

  W weekend gwałtowne załamanie pogody

  Po fali upałów czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które pojawią się już w piątek przede wszystkim w zachodniej i centralnej części kraju. Opady przyniosą ze sobą znaczne ochłodzenie. Temperatura może spaść nawet do 19-20 stopni Celsjusza. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach do 100km/h.
 • Najpierw fala upałów - potem załamanie pogody

  Najpierw fala upałów - potem załamanie pogody

  Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed nadchodzącą falą upałów. W najbliższych dniach termometry mogą wskazać nawet 36 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło ma być do piątku. W weekend czeka nas ochłodzenie.
 • Fatalne prognozy pogody: Deszcz do soboty

  Fatalne prognozy pogody: Deszcz do soboty

  Lato już się rozpoczęło, tymczasem pogody na pewno nie można określić mianem letniej: słońca jak na lekarstwo, natomiast w prawie całym kraju trzeba być przygotowanym na deszcz.
 • Tusk: Służby pracują na "absolutny maks"

  Tusk: Służby pracują na "absolutny maks"

  Premier Donald Tusk powiedział w Tarnobrzegu, że na razie nie ma potrzeby ogłaszania stanu klęski żywiołowej. Dodał, że jeśli okaże się to jednak koniecznie, decyzję podejmie wraz z rządem i nie będzie patrzył na kalendarz wyborczy.
 • Sobota pochmurna, w niedzielę będzie pogodnie

  Sobota pochmurna, w niedzielę będzie pogodnie

  Będzie mglisto, wietrznie i miejscami popada deszcz - sobota w Polsce będzie raczej pochmurna, ale w całym kraju będzie raczej ciepło. Na szczęście już w niedzielę pogoda ulegnie znacznej poprawie. Znikną mgły, a na zachmurzonym dotąd niebie w końcu pojawi się słońce.