makler

Artykuły - Makler (76)

 • Sąd: Kerviel niesłusznie zwolniony z Societe Generale

  Sąd: Kerviel niesłusznie zwolniony z Societe Generale

  Makler inwestycyjny Jerome Kerviel, skazany za spowodowanie rekordowej straty 4,9 mld euro banku Societe Generale, został z tego powodu niesłusznie zwolniony z pracy - orzekł we wtorek sąd w Paryżu. Bank ma mu zapłacić 455 tys. euro odszkodowania.
 • Najbardziej stresujące zawody świata

  Najbardziej stresujące zawody świata

  Każdy zawód jest w jakimś stopniu stresujący. Osoby pracujące w określonych sytuacjach związanych z wykonywanym przez nich zawodem odczuwają szkodliwy dla organizmu, czasem mocno wyniszczający stres. Oto zestawienie najbardziej stresujących zawodów wykonywanych współcześnie, w których stres bywa długotrwały i wyjątkowo intensywny.
 • Deregulacja: Kolejne zawody uwolnione

  Deregulacja: Kolejne zawody uwolnione

  Obejmująca sto zawodów trzecia transza deregulacji została przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm. Wśród zawodów objętych trzecią transzą są profesje pożarnicze, geologiczne i górnicze a także doradca inwestycyjny, tłumacz przysięgły czy makler papierów wartościowych.
 • Jérôme Kerviel - genialny oszust na wolności

  Jérôme Kerviel - genialny oszust na wolności

  Cyniczny przestępca czy niewinna ofiara? Człowiek, który w 2008 r. doprowadził na skraj bankructwa trzeci największy francuski bank - Société Générale, 8 września opuścił więzienie Fleury Mérogis, znajdujące się na południe od Paryża, w którym nie spędził nawet pięciu miesięcy. Jego swoboda ruchów pozostanie ograniczona, jednak podejmie pracę w firmie zajmującej się doradztwem w branży informatycznej.
 • Zabobony na parkiecie

  Zabobony na parkiecie

  Inwestorzy korzystający z narzędzi opartych na liczbach Fibonacciego i złotej proporcji posługują się w istocie magią. Narzędzia te dają graczom jedynie fałszywe poczucie zrozumienia procesów zachodzących na wykresie cenowym.
 • Osoby fizyczne na liście ostrzeżeń KNF

  Osoby fizyczne na liście ostrzeżeń KNF

  Aktualizowana co pewien czas lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego powiększyła się o nowe wpisy. Po raz pierwszy znalazły się na niej osoby fizyczne: Szymon M., któremu zarzuca się wykonywanie czynności bankowych bez zezwolenia KNF, a także Marcin Jerzy P. oraz Tomasz D., którzy bez zgody KNF wykonywać mają działalność maklerską.
 • Ile warci są zawodowcy od zarządzania portfelami?

  Ile warci są zawodowcy od zarządzania portfelami?

  Chcąc zainwestować 10 tys. zł, za 200 zł rocznie każdy może wynająć wysokiej klasy zespół specjalistów do zarządzania tym kapitałem. Przy inwestycji rzędu 100 tys. zł koszt będzie proporcjonalnie wyższy.
 • 104 zawody będą otwarte

  104 zawody będą otwarte

  Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki skierował dzisiaj do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy o zmianie ustaw regulujących warunki dostępu do wykonywania niektórych zawodów. Tzw. III transza deregulacyjna ma ułatwić dostęp do kolejnych 104 zawodów.
 • Od felczera do maklera

  Od felczera do maklera

  Kolejnych 80 zawodów chce otworzyć Jarosław Gowin. Reforma deregulacyjna nabiera tempa - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • (De)regulowane zawody

  Planując karierę w polskim świecie finansowym, każdy na pewno zwrócił uwagę na sztandarowe licencje naszego rynku kapitałowego. Tytuły maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego otwierają przed ich posiadaczem niektóre z dotychczas niedostępnych drzwi. Niestety nie ma nic za darmo, każda z tych licencji wymaga poświęcenia sporej ilości wolnego czasu, a także pewnej gotówki.