makabryczne odkrycie

Artykuły - Makabryczne odkrycie (18)

Filmy - Makabryczne odkrycie (3)

  • Ohydne historie, przez które zwątpicie w ludzkość

    Ohydne historie, które sprawią, że zwątpicie w ludzkość: masowe mordy w imię nauki, trofea z czaszek, zabijanie dla zysku... Przedstawiamy najgorsze tego typu historie, w które lepiej nie zagłębiać się przy jedzeniu. Więcej ohydnych historii przeczytasz w artykule: "10 ohydnych historii, za sprawą których zwątpicie w ludzkość"
  • Makabryczne odkrycie. Zobaczcie, co trzymał w zamrażarce

    W jednym z domów na wyspie Jawa indonezyjska policja odkryła zamrażarki wypełnione 657 martwymi pangolinami. Pangoliny to wyjątkowe ssaki, ponieważ ich ciało pokryte jest łuskami. W Chinach mięso tych zagrożonych wygięciem zwierząt uważane jest za przysmak, a ich łuskom przypisuje się właściwości lecznicze. Właściciel domu, w którym znalezione zamrożone pangoliny, został zatrzymany pod zarzutem złamania prawa o ochronie przyrody.
  • Cmentarzysko sprzed wieków! Jaki sekret kryje?

    Sensacja archeologiczna we Florencji! Pod budynkiem słynnej Galerii Uffizi odkryto cmentarzysko ze szczątkami ofiar zarazy sprzed około półtora tysiąca lat. Około 60 szkieletów pochodzi z V-VI wieku. Jak mówią specjaliści, sposób ich ułożenia wskazuje na to, że pochówek odbywał się w pośpiechu i że chciano złożyć w ziemi możliwie najwięcej ciał – najpewniej z powodu epidemii. Ale jaka tajemnicza choroba zabiła starożytnych florentyńczyków? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może światło na mroczną przeszłość Florencji rzucą badania DNA kości nieszczęsnych ofiar zarazy.