majsterkowanie

Artykuły - Majsterkowanie (7)

 • Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Twórcza praca zarówno w domu, jak i w życiu zawodowym jest kluczem do życiowej satysfakcji i odnalezienia sensu - wynika z badań socjologów. Co zatem robić? Chwytać śrubokręt lub młotek do ręki i działać!
 • Impregnacja drewna - 6 najczęstszych błędów

  Impregnacja drewna - 6 najczęstszych błędów

  Gołe deski na tarasie, charakterystyczne chrupanie w ścianie, na które machamy ręką, czy nakładanie środków ochronnych według swojego uznania - to bardzo częste grzeszki majsterkowiczów. Niefrasobliwość może się jednak na nas odbić w przyszłości. Dlaczego? Z błędami najczęściej popełnianymi przy impregnacji rozprawia się doradca techniczny Altax, Andrzej Wójcik.
 • Majsterkowanie - ostatnia deska ratunku dla męskości?

  Majsterkowanie - ostatnia deska ratunku dla męskości?

  Bycie szefem czy zapewnienie bytu własnej rodzinie przestaje być domeną mężczyzny. Role te przejmują kobiety, doskonale odnajdując się w nowej sytuacji - twierdzi socjolog, dr Tomasz Sobierajski. Czy dzieje się tak na wszystkich płaszczyznach życia? Jak mężczyźni odnajdują się w nowych realiach i co sprawia, że czują się spełnieni? Czy majsterkowanie jest ostatnią ostoją męskości? Na te i inne pytania odpowiada badanie opinii "Być mężczyzną w domu".
 • Prace domowe przedłużają życie

  Prace domowe przedłużają życie

  Takie czynności jak malowanie, czy prace naprawcze w mieszkaniu najskuteczniej przedłużają życie - wykazały badania brytyjskich specjalistów. Nieco mniej służy zdrowiu mycie naczyń.
 • Zostań macho - kup... śrubokręt!

  Zostań macho - kup... śrubokręt!

  Moda na unisex przyszła i odeszła, a prawdziwa męskość trwa niewzruszenie na panteonie kobiecych wizerunków idealnego mężczyzny. Nam kojarzy się głównie z postacią macho. Co jednak to określenie oznacza dzisiaj?
 • Majsterkuj z Fear Factory!

  Majsterkuj z Fear Factory!

  Pomysłowość wydawców nie ma granic. "Mechanize", nowy album amerykańskiej formacji Fear Factory, ukaże się w formie skrzynki z narzędziami!
 • Majsterkowanie nad prawem pracy

  Dłuższe urlopy, ale niezależne od naszego wykształcenia, płatny pierwszy dzień chorobowego, trzecia umowa o pracę - umową stałą. To tylko kilka najważniejszych zmian w nowym kodeksie pracy. Nad nowymi przepisami pracuje już Sejm.

Filmy - Majsterkowanie (2)

 • Wieszak ze starych kluczy

  Stare klucze, które czasem gromadzimy w szufladach i innych zakamarkach naszego domu, nie muszą lądować na śmietniku - można z nich przygotować ciekawie wyglądającą i przede wszystkim praktyczną dekorację! Jeśli macie kilka nieużywanych kluczy, zróbcie z nich wieszak!
 • Jak zrobić wieszak na klucze?

  Zwykła, nieużywana już ramka po obrazie czy zdjęciach nie musi lądować w koszu na śmieci - możecie w parę chwil zmienić ją w ciekawie wyglądający wieszak na klucze! Dzięki niemu raz na zawsze pozbędziecie się problemu znikających kluczy - taki wieszak sprawi, że klucze już zawsze będą na swoim miejscu.