majówka

Artykuły - Majówka (41)

 • Badanie: Podczas majówki zapewne wrócą tradycyjne nawyki konsumpcyjne

  Badanie: Podczas majówki zapewne wrócą tradycyjne nawyki konsumpcyjne

  Podczas tegorocznej majówki konsumenci zapewne wrócą do tradycyjnych nawyków, choć ze względu na pandemię w innej skali niż przed rokiem. Z półek sklepowych znikną więc m.in. ketchup, serdelki, chipsy czy lody - wynika z analiz w ramach Panelu Gospodarstw Domowych GfK.
 • Majówka Polaków: Góry czy morze?

  Majówka Polaków: Góry czy morze?

  Przedstawiciele sieci hotelowych donoszą o wielkim zainteresowaniu miejscami noclegowymi w okresie zbliżającej się majówki. Polskie morze czeka prawdziwe oblężenie.
 • 4 miasta, do których warto wybrać się na majówkę 2019

  4 miasta, do których warto wybrać się na majówkę 2019

  „Tam gdzie woda, tam gdzie las, gdzie nie było jeszcze nas” – na majówkę! Znasz tę piosenkę z czasów dzieciństwa? Już niedługo będzie okazja, by zorganizować sobie taką wyprawę. Jeśli od wody i lasu wolisz miejskie klimaty, te cztery miasta będą świetnym pomysłem na majowy długi weekend – solo, z partnerem, a także z całą rodziną.
 • Gdzie przed majówką zrobisz tańsze zakupy na grilla - w Biedronce czy Lidlu? Mamy wyniki

  Gdzie przed majówką zrobisz tańsze zakupy na grilla - w Biedronce czy Lidlu? Mamy wyniki

  Z analizy platformy TakeTask wynika, że konsumenci zapłacą prawie tyle samo za produkty na grilla w Biedronce - 103,79 zł i w Lidlu - 105,61 zł. W obu sieciach karkówka świeża bez kości 1 kg kosztuje 9,45 zł, a kiełbasa podwawelska 1 kg - 14,90 zł. Sok pomarańczowy 100 proc. 1 litr karton również ma jednakową cenę - 3,49 zł. Najmocniejsi gracze w swoim segmencie nie chcą dopuścić do tego, żeby popularne w tym sezonie artykuły były tańsze u konkurencji. To groziłoby utratą klienta. Ale kilku sporych różnic nie udało się uniknąć. Największa z nich wynosi 141 proc. na korzyść Biedronki i dotyczy udka z kurczaka 1 kg. Z kolei Lidl oferuje w niższej cenie przyprawę do grilla. W tym przypadku rozbieżność jest na poziomie 128 proc.
 • BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  Za tegoroczny zestaw grillowy dla około sześciu osób, zawierający najbardziej popularne produkty żywnościowe, Polacy zapłacą przeciętnie 136 zł, czyli o 2,5 proc więcej niż przed rokiem - wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Samochodem na majówkę? Przygotuj auto na wyjazd!

  Samochodem na majówkę? Przygotuj auto na wyjazd!

  Nie ma znaczenia, czy na majówkę wybierasz się do większego miasta, na Mazury, polskie morze czy za granicę. Grunt to przede wszystkim bezpieczeństwo, które zapewni Ci sprawny samochód i odpowiednie ubezpieczenie. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na majówkę?
 • Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • 6 najlepszych destynacji na majówkę

  6 najlepszych destynacji na majówkę

  Majówka to dobry moment na złapanie oddechu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Jeszcze nie wiesz, jak najlepiej wykorzystać ten czas? Przygotowaliśmy listę kilku najciekawszych miejsc w Europie, które warto odwiedzić podczas majowego weekendu.
 • Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg na majówkę

  Nawet kilka tysięcy złotych za nocleg na majówkę

  Szukanie wolnych miejsc noclegowych na ostatnią chwilę to przepis na wysokie ceny - przestrzega Open Finance. W popularnych miejscowościach turystycznych wynajętych jest już 85 proc. pokoi, a za dobę pobytu dwie osoby zapłacą przeciętnie 327 zł. Jeśli ktoś chciałby wyjechać poza granice kraju, musi się przygotować na wydatek rzędu nawet 1-2 tys. zł za noc.
 • Maj miesiącem wydatków

  Maj miesiącem wydatków

  Maj zawiera w sobie kumulację dni wolnych - zaczynając od długiego weekendu majowego, przez uroczystości kościelne, czyli Pierwszą Komunię Świętą, po Dzień Matki czy Dzień Dziecka. To wszystko sprawia, że staje się on prawdziwym maratonem wydatków. Najważniejsze, aby kontrolować własny budżet. Co możemy zrobić, gdy nie wystarczy nam gotówki na dodatkowe wydatki?

Filmy - Majówka (9)

 • Jak policja przygotowuje się do majówki?

  W związku z trwającym od dzisiaj długim weekendem majowym, na drogach będziemy mogli zaobserwować wzmożony ruch. Bardzo ważne jest bezpieczne zachowanie na drogach i uważanie na pijanych kierowców. Niestety co roku zdarza się wiele wypadków. W studiu „Dzień Dobry TVN” podinspektor Radosław Kobryś wyjaśnił, jak policja przygotowuje się do weekendu majowego, by ograniczyć niebezpieczne sytuacje i kontrolować ruch. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ekologiczne gadżety na majówkę

  W studiu „Dzień Dobry TVN” Dawid Kozioł przygotował propozycję ekologicznych gadżetów, które możemy ze sobą zabrać na majówkę. Talerze z otrębów zapakujemy w wielorazową torbę, a kanapki w naturalny papier. Co jeszcze zaproponował? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nasza wątroba nie lubi przejadania – zadbajmy o nią w majówkę!

  Kondycja wątroby decyduje o tym, ile mamy energii, ile ważymy, jak się czujemy – ale nie tylko. Narząd ten chroni nas przed toksynami i wytwarza życiodajne związki. Zbliżająca się majówka skłania do pytań – co jeść, czego unikać, aby utrzymać ten narząd w dobrym zdrowiu? O te kwestie zapytaliśmy hepatologa Jana Gietkę, z Poradni Chorób Wątroby.
 • W tych miejscach możesz nie czuć się dobrze. Jaka jest przyczyna?

  Klimatoterapia to znany od wieków sposób na złagodzenie objawów chorób i polega na wykorzystaniu działania bodźców pogodowych na organizm. Zmiana klimatu ma jednak nie zawsze pozytywne skutki. Kto powinien szczególnie uważać przy zmianie miejsca zamieszkania lub podczas planowania długiego urlopu?