Fakty - Majka

Synonimy:
"Majka", 'Majka'
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Majka (4)

 • Wysokie wyroki dla założycieli fundacji "Help"

  Na siedem lat więzienia skazał dziś wrocławski sąd założycieli i członków Fundacji na Rzecz Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Samochodowych "Help" Dariusza Majkę i Zdzisława Moszczyńskiego. Na 3 lata więzienia została skazana prezes fundacji Wiesława Kowalik-Majka. W stosunku do pozostałych trzech oskarżonych zapadły wyroki w zawieszeniu.
 • Mały emigrant - potrzeba integracji

  Mały emigrant - potrzeba integracji

  Majka ma 5 lat, przyjechała z mamą do UK by dołączyć do swojego taty. Wszystko jest dla niej nowe, wokół mnóstwo obcych twarzy, obcy język, nowe miejsca. Mała Majka, mimo tylu nowości daje sobie radę. Jednak jej mama wciąż obawia się że dziecko nie poradzi sobie w nowej rzeczywistości i próbuje stworzyć jej w domu namiastkę Polski. Wszytko po to, by córka poczuła się lepiej. Czy takie działania są w stanie uchronić dziecko przed stresem związanym z adaptacją?
 • Miłość na "zabój"

  Miłość na "zabój"

  Sceneria jest następująca. Trzej strażnicy więzienni, blisko trzydziestu więźniów i pokaźna grupa tych, którzy przyjechali tu, do wrocławskiego więzienia, aby odwiedzić osadzonych. W sumie spory tłumek. A w nim ich dwoje.
 • Irak: 1600 "parafian" kapelana Majki

  Jego obecna "parafia" jest całkiem spora, bo liczy 1600 wiernych. Na msze i spotkania jeździ w zbrojnych konwojach, chociaż - mimo że jest podpułkownikiem -sam broni nie nosi. - Wystarcza mi różaniec - mówi ks. Piotr Majka, kapelan wielonarodowej dywizji w Iraku.