Fakty - majewski

Artykuły - Majewski (32)

 • Majewski: Michał Tusk popełnił bardzo poważny błąd

  Majewski: Michał Tusk popełnił bardzo poważny błąd

  - Michał Tusk znalazł się etycznie w bardzo trudnej sytuacji, będąc jeszcze dziennikarzem, doradzał Marcinowi P. w kwestiach lotniczych, proponował korzystne rozwiązania - mówił b. dziennikarz tygodnika "Wprost" Michał Majewski w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
 • Majewski i Reszka laureatami nagrody im. Woyciechowskiego

  Michał Majewski i Paweł Reszka zostali laureatami Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, założyciela Radia ZET. Z kolei redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński otrzymał nagrodę specjalną "Dziennikarz 20-lecia".
 • Rzekomy więzień CIA w Polsce chce śledztwa

  Rzekomy więzień CIA w Polsce chce śledztwa

  Polski adwokat Abda al-Rahima al-Nashiriego - oskarżonego przez USA o kierowanie atakiem na amerykański okręt w Jemenie - chce, by warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tortur, jakim Saudyjczyk miał być poddawany w domniemanym więzieniu CIA w Polsce.
 • Palikot żąda sprostowania od TVP i "Rzeczpospolitej"

  Polityk PO Janusz Palikot zarzucił TVP i "Rzeczpospolitej" manipulacje w kwestii jego wypowiedzi dla programu TVN "Szymon Majewski Show" - dotyczącej Jarosława Kaczyńskiego. Palikot oczekuje sprostowania od TVP i "Rz".
 • W piątek premiera "Wesela hrabiego Orgaza" w reż. Jana Klaty

  Jan Klata przeniósł na scenę powieść Romana Jaworskiego "Wesele hrabiego Orgaza". Premiera spektaklu - równie dynamicznego i "szalonego" jak oryginalna proza - odbędzie się w najbliższy w krakowskim Starym Teatrze.
 • Relikwia ze skrzydła samolotu już na Jasnej Górze

  Niewielki fragment skrzydła rozbitego prezydenckiego samolotu znalazła i przywiozła na Jasną Górę siostra zakonna; ma być umieszczony w nowej sukni ozdabiającej jasnogórski obraz Matki Bożej. Według przeora klasztoru, był to akt wielkiej odwagi ze strony zakonnicy.
 • Ukraina wybiera nowego prezydenta

  Ukraina wybiera nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie na Ukrainie wygrywa lider prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy, Wiktor Janukowycz - wskazują wyniki sondaży powyborczych, tzw. exit-polls.
 • Za łapówki wydał 1,5 tys. wiz do Polski

  Wkrótce do sądu wpłynie akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi K., byłemu konsulowi RP w Malezji, który w latach 2006-07 wydał ok. 1,5 tys. polskich wiz w zamian za łapówkę - poinformował zastępca prokuratora apelacyjnego w Warszawie Robert Majewski na konferencji prasowej. Byłemu konsulowi do 15 lat pozbawienia wolności.
 • Proces opóźnia przekazanie akt ws. Stańczaka

  Proces opóźnia przekazanie akt ws. Stańczaka

  Prawdopodobnie do zakończenia w Pakistanie procesu dwóch domniemanych zabójców Piotra Stańczaka, władze tego kraju nie przekażą polskiej prokuraturze materiałów sprawy - uważa prokuratura prowadząca polskie śledztwo ws. zamordowania Polaka przez talibów.
 • Prokuratura: To nie Rymanowski nas interesował

  Prokuratura: To nie Rymanowski nas interesował

  Udostępnione zostały tylko materiały istotne w śledztwie. Podsłuchiwaliśmy jedynie Wojciecha S. Dziennikarze nie byli naszym celem - przekonywali stołeczni śledczy. Chodzi o Bogdana Rymanowskiego, dziennikarza TVN, i Cezarego Gmyza, reportera śledczego "Rzeczpospolitej". Według gazety, ABW nagrywała ich rozmowy w związku ze śledztwem w sprawie domniemanego nielegalnego handlu aneksem do raportu z weryfikacji WSI.