Fakty - Majdan

Artykuły - Majdan (155)

 • "Słowa Putina to wypowiedzenie Polsce ideologicznej wojny"

  "Słowa Putina to wypowiedzenie Polsce ideologicznej wojny"

  - Relacje polsko-rosyjskie nie mogą być już gorsze - tak uważa Wiktor Ross, były szef misji dyplomatycznej ambasady RP w Rosji. Dyplomata krytycznie ocenia wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina, który twierdził, że bojownicy Majdanu byli szkoleni na Litwie i w Polsce.
 • ​Ukraina: Samoobrona Majdanu wstępuje do Gwardii Narodowej

  ​Ukraina: Samoobrona Majdanu wstępuje do Gwardii Narodowej

  500 członków ochotniczej Samoobrony Majdanu wstąpiło w piątek do nowo powołanej Gwardii Narodowej Ukrainy i rozpoczęło szkolenie bojowe na jednym z poligonów w okolicach Kijowa.
 • RMF24: Polski oficer łącznikowy ofiarą prowokacji na Majdanie

  RMF24: Polski oficer łącznikowy ofiarą prowokacji na Majdanie

  Polski oficer łącznikowy w Kijowie mógł paść ofiarą prowokacji służb Wiktora Janukowycza. Reporter radia RMF FM dotarł do treści notatki policjanta, który informuje szefa komendy głównej o tym, że jego pobyt w pobliżu barykad demonstrantów był filmowany przez służby starego MSW Ukrainy.
 • Ukraińska dziennikarka: Snajperzy to nie wszystko. Dalej 263 zaginionych

  Ukraińska dziennikarka: Snajperzy to nie wszystko. Dalej 263 zaginionych

  "Fakty o strzelających na Majdanie snajperach, jakkolwiek istotne, nie powinny przesłaniać historii o setkach ludzi pobitych i torturowanych na śmierć" - pisze ukraińska dziennikarka Olga Kudecka z kijowskiego pisma "Insider".
 • Minister zdrowia Ukrainy: Snajperzy na Majdanie to robota rosyjskich służb specjalnych

  Minister zdrowia Ukrainy: Snajperzy na Majdanie to robota rosyjskich służb specjalnych

  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w sytuacji, gdy wojska rosyjskie nie wpuszczają obserwatorów OBWE na Krym, zażądał w sobotę przeprowadzenia przez OBWE śledztwa ws. snajperów w Kijowie, którzy według niego mieli celowo strzelać do obu stron konfliktu. Ukraina, która podejrzewa, że stała za tym Rosja, również domaga się niezależnego śledztwa.
 • ​Ukraina: Liczba ofiar śmiertelnych starć wzrosła do 100

  ​Ukraina: Liczba ofiar śmiertelnych starć wzrosła do 100

  Do 100 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych starć przeciwników poprzednich władz Ukrainy z milicją - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.
 • ​Ukraina: Zmarła kolejna ofiara starć

  ​Ukraina: Zmarła kolejna ofiara starć

  Zmarła kolejna ofiara starć przeciwników byłych już władz Ukrainy z milicją, które rozpoczęły się 30 listopada ubiegłego roku. Tragiczny bilans wzrósł do 99 osób - poinformował w środę minister zdrowia Ukrainy Ołeh Musij.
 • Rosja: Wysłano list gończy za szefem ukraińskiego Prawego Sektora

  Rosja: Wysłano list gończy za szefem ukraińskiego Prawego Sektora

  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wysłał międzynarodowy list gończy za Dmytrem Jaroszem, liderem skrajnie nacjonalistycznego ukraińskiego ruchu Prawy Sektor - podało w środę radio Echo Moskwy. Wcześniej informowano, że przeciw Jaroszowi wszczęto śledztwo.
 • Ukraina: Liczba ofiar śmiertelnych starć wzrosła do 98

  Ukraina: Liczba ofiar śmiertelnych starć wzrosła do 98

  Do 98 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych starć przeciwników byłych już władz Ukrainy kraju z milicją, które rozpoczęły się 30 listopada ubiegłego roku - poinformowało we wtorek ukraińskie ministerstwo zdrowia na swojej stronie internetowej.
 • Krym opanowany przez Rosję. Podsumowanie wydarzeń

  Krym opanowany przez Rosję. Podsumowanie wydarzeń

  W Kancelarii Premiera odbyło się specjalne spotkanie przedstawicieli różnych opcji politycznych na temat sytuacji na Ukrainie, premier Rosji oświadczył, że chce rozwijać stosunki z Ukrainą, a NATO potępiło działania Rosji i wezwało do wycofania wojsk. Prezentujemy podsumowanie niedzielnych wydarzeń na Ukrainie.