Fakty - Majdan

Artykuły - Majdan (155)

 • Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Dziesięciu byłych funkcjonariuszy ukraińskich oddziałów specjalnych Berkut, oskarżonych o dokonywanie zabójstw na Majdanie Niepodległości w Kijowie, otrzymało obywatelstwo Rosji – poinformowały w środę ukraińskie media z powołaniem się na prokuraturę.
 • Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odnalazła elementy broni, z której zabijano uczestników protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie na początku 2014 roku - ogłosiła w piątek wieczorem administracja prezydenta Petra Poroszenki.
 • Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Dwa strzały na wysokości głowy, trzy wymierzone w pierś. Ślady po kulach na latarni świadczą o tym, że napastnik nie chciał zranić ofiary. Strzelał, żeby zabić. Rok temu w centrum Kijowa zastrzelono w tym miejscu dwie osoby. W niedzielę tej parze i dziesiątkom innych ofiar Majdanu cześć oddali mieszkańcy miasta i europejscy przywódcy.
 • Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Na Majdanie Niepodległości w Kijowie, na którym od miesięcy trwają wiece i stoi miasteczko namiotowe, doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek do strzelaniny. Ranne zostały cztery osoby - działacze samoobrony Majdanu.
 • Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Witalij Kliczko, zwycięzca wyborów mera Kijowa, oświadczył w sobotę, że nowe władze stolicy Ukrainy nie będą ingerowały w życie Majdanu, a mieszkający na tym placu ludzie sami zdecydują, czy pozostawią, czy też rozbiorą znajdujące się tam miasteczko namiotowe.
 • Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Władze Ukrainy przyjęły jurysdykcję Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) i poprosiły o wszczęcie śledztwa ws. śmierci osób, które zginęły podczas protestów na Majdanie - poinformował MTK w komunikacie.
 • Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Nawet jeśli potwierdzą się informacje o zaangażowaniu Rosjan w brutalną pacyfikację kijowskiego Majdanu, to wyciągnięcie konsekwencji wobec samej Rosji jest mało prawdopodobne. To opinia eksperta od prawa międzynarodowego, Jerzego Andrzeja Wojciechowskiego z Wyższej Szkoły Menedżerskiej.
 • Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  ​Rosyjskie władze na razie nie komentują informacji dotyczących rosyjskiej obecności na Majdanie.
 • Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Organizacją masowych zabójstw demonstrantów na kijowskim Majdanie kierował bezpośrednio ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a część sprawców ukrywa się na Krymie - oświadczył w czwartek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko.
 • Rozkaz strzelania do demonstrantów na Majdanie wydał Janukowycz

  Rozkaz strzelania do demonstrantów na Majdanie wydał Janukowycz

  Rozkaz strzelania do demonstrantów na Majdanie wydał osobiście Wiktor Janukowycz. Takie są wyniki śledztwa prowadzonego przez ukraińskie organy ścigania.