InteriaTV - Majdan

Filmy - Majdan (10)

 • Miłość aż po grób? "Rozwody kościelne" gwiazd

  Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do… następnego małżeństwa. Rozwody, często są bardzo nieprzyjemne, nie są już dzisiaj niczym zaskakującym. I chociaż „co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela", to coraz więcej osób decyduje się na unieważnienie ślubu kościelnego. Wśród takich osób są również polskie gwiazdy. Komu udało się uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego, a kto według plotek tylko próbował?
 • Ukraina. Kto zabił demonstrantów z Majdanu?

  Dwa lata po rewolucji na Majdanie specjalna komisja ds. badania zbrodni szuka winnych śmierci 106 demonstrantów. Wszystkie ślady prowadzą do rządowej jednostki specjalnej "Berkut". Wśród śmiertelnych ofiar jest Wołodymyr Czaplinski elektryk z miasteczka Obuchów, który dla swojej rodziny jest bohaterem. Dziś jego bliskim pozostały tylko zdjęcia i wideo z tragicznego dnia na Majdanie. – Nie bał się walczyć przeciwko rządowej przemocy. Nie chował się, do końca pozostał na polu walki – mówi Swietłana Czaplinskaja, krewna ofiary. Półtorej roku później prokuratora na brzegu rzeki nieopodal Kijowa znalazła broń z której strzelano do powstańców. To broń ukraińskiej służby specjalnej „Berkut". W ciągu ostatnich dwóch lat prokuratura, szukając sprawców, przeanalizowała tysiące godzin materiału filmowego.
 • Rok po rewolucji. Co Ukraina zrobiła z Majdanem?

  Co dziś pozostało z ducha wolności i solidarności na placu ukraińskiej niepodległości? Jak rok po demonstracjach wygląda Majdan – plac w Kijowie, na którym tysiące Ukraińców opowiedziało się za wolną i demokratyczną ojczyzną? Dla młodych ludzi rewolucja stała się początkiem nowego życia. – Mam teraz konkretny cel w życiu, zrozumiałem, że moja opinia też jest ważna, że jestem coś wart i że mogę coś zmienić – mówi Maksym Balenko, aktywista, uczestnik zeszłorocznych demonstracji na Majdanie. Dziś demonstranci sprzed roku chodzą po sercu Kijowa w żołnierskich mundurach. Wielu z nich walczy na wschodzie Ukrainy z prorosyjskimi separatystami. Czy ich trud zostanie nagrodzony i będą mogli żyć w bezpiecznym państwie?
 • Kliczko załamany. "Prezydent nie chce rozmawiać"

  Sytuacja na Ukrainie graniczy obecnie ze stanem wyjątkowym. Oddziały milicji atakują Majdan – twierdzę przeciwników prezydenta Wiktora Janukowycza. W obliczu zaostrzenia konfliktu, liderzy opozycji podjęli próbę porozumienia z siłami rządowymi. - Powiedziałem prezydentowi, że siły rządowe muszą przestać próbować „oczyścić” Majdan, bo w każdej minucie umierają ludzie - mówił mediom Witalij Kliczko, lider opozycyjnej partii Udar.- Jestem bardzo przygnębiony, bo to nie była dyskusja. Prezydent Janukowycz nie chce słuchać opozycji. Żąda, by demonstranci się rozeszli, a protesty ustały...
 • Kijowski Majdan: Obrazy z piekła

  W starciach w Kijowie między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW śmierć poniosło już 25 osób - donoszą oficjalne źródła. Noc z wtorku na środę upływała na Majdanie niespokojnie. Przez całą noc milicja szturmowała umocnienia wzniesione przez przeciwników prezydenta Wiktora Janukowycza.
 • Kijowski Majdan coraz bardziej radykalny

  Demonstranci zgromadzeni na kijowskim Majdanie wątpią, że przywódcom opozycji uda się doprowadzić do ograniczenia władzy prezydenta poprzez zmiany w ukraińskiej konstytucji. Zapowiadają, że nie zejdą z barykad, dopóki ich żądania nie zostaną spełnione. - Obrady parlamentu mogą nie przynieść dziś pożądanych rezultatów. Sądzimy, że tak będzie, bo oni zawsze opóźniają i zwlekają. Nie obiecujemy sobie zbyt wiele; chcielibyśmy rozwiązać ten konflikt pokojowo, bez rozlewu krwi… Ale zostaniemy tu do końca, jeśli taka będzie potrzeba, bo jesteśmy tu, by walczyć o demokrację – mówi Igor, jeden z protestujących. -Nie wiemy, co ustalą dziś nasi parlamentarzyści. Nikt nie wie w tej sytuacji, co przyniesie dzień. Niewielu z nas wierzy przywódcom opozycji, bo dotychczas ich działania nie przyniosły większych rezultatów. Nie chcemy podejmować radykalnych działań, ale są wśród nas tacy, którzy nie widzą innego wyjścia – mówi inny z demonstrantów. Ukraińcy z rezerwą podchodzą też do pomocy finansowej obiecanej im przez USA. – Ameryka ma w tym swój własny interes. Nie zależy jej na samej Ukrainie. Postępują tak również w innych krajach. To nie jest tak, że przejmują się jakoś szczególnie naszym losem – twierdzi koczujący na Majdanie Wassilij.
 • Ks. Isakowicz: Majdan to przyjaźń z diabłem

  To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. (...)To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce Majdan może obrócić się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło - mówi ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA. Jarosław Kaczyński, jadąc na Majdan, popełnił tragiczny błąd - dodaje.
 • Kijów: Modlitwy i gniew na Majdanie

  Czwartek jest kolejnym dniem starć między uczestnikami antyrządowych protestów na Ukrainie i funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut. Po całonocnych walkach, podczas których manifestanci starali się obronić barykady na Majdanie, nastał pełen napięcia poranek. Zgromadzeni na Majdanie ludzie uczestniczą w modlitwach i szykują się na najgorsze. "Gdyby prezydentowi choć trochę zależało na Ukrainie, już teraz widzielibyśmy jakieś zmiany. Ale oni szukają tylko sposobu, jak się z tego wykręcić; to oszuści próbujący wykiwać międzynarodową społeczność i swój własny naród" - mówi Mykoła, który przyjechał do Kijowa z zachodniej Ukrainy. "Potrzebne są bardziej radykalne działania. Nie mamy już czasu. Dziś jesteśmy w pełni zmobilizowani. Wierzę, że coś się wydarzy" - dodaje Oleg, inny uczestnik demonstracji.
 • Radek Majdan o pocie, krwi i łzach

  Radek Majdan w rozmowie z INTERIA.TV wspomina swój udział w programie "Taniec z gwiazdami", opowiada o ulubionych tańcach, o ciężkiej pracy i planach na przyszłość.
 • Majdan i Doda gośćmi "Transmisji"

  Gośćmi programu "Transmisja" są Radosław Majdan, czołowy bramkarz Polonii Warszawa, i piosenkarka Dorota "Doda" Rabczewska.