Majdan

Artykuły - Majdan (286)

 • Weekendowe czułości Majdanów

  Weekendowe czułości Majdanów

  Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan mają ręce pełne roboty. Telewizja TVN właśnie emituje program z ich udziałem, więc zajmują się promocją formatu. Oprócz tego jednak realizują kilka innych projektów.
 • Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Dziesięciu byłych funkcjonariuszy ukraińskich oddziałów specjalnych Berkut, oskarżonych o dokonywanie zabójstw na Majdanie Niepodległości w Kijowie, otrzymało obywatelstwo Rosji – poinformowały w środę ukraińskie media z powołaniem się na prokuraturę.
 • Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odnalazła elementy broni, z której zabijano uczestników protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie na początku 2014 roku - ogłosiła w piątek wieczorem administracja prezydenta Petra Poroszenki.
 • Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Dwa strzały na wysokości głowy, trzy wymierzone w pierś. Ślady po kulach na latarni świadczą o tym, że napastnik nie chciał zranić ofiary. Strzelał, żeby zabić. Rok temu w centrum Kijowa zastrzelono w tym miejscu dwie osoby. W niedzielę tej parze i dziesiątkom innych ofiar Majdanu cześć oddali mieszkańcy miasta i europejscy przywódcy.
 • Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Na Majdanie Niepodległości w Kijowie, na którym od miesięcy trwają wiece i stoi miasteczko namiotowe, doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek do strzelaniny. Ranne zostały cztery osoby - działacze samoobrony Majdanu.
 • Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Witalij Kliczko, zwycięzca wyborów mera Kijowa, oświadczył w sobotę, że nowe władze stolicy Ukrainy nie będą ingerowały w życie Majdanu, a mieszkający na tym placu ludzie sami zdecydują, czy pozostawią, czy też rozbiorą znajdujące się tam miasteczko namiotowe.
 • Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Władze Ukrainy przyjęły jurysdykcję Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) i poprosiły o wszczęcie śledztwa ws. śmierci osób, które zginęły podczas protestów na Majdanie - poinformował MTK w komunikacie.
 • Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Nawet jeśli potwierdzą się informacje o zaangażowaniu Rosjan w brutalną pacyfikację kijowskiego Majdanu, to wyciągnięcie konsekwencji wobec samej Rosji jest mało prawdopodobne. To opinia eksperta od prawa międzynarodowego, Jerzego Andrzeja Wojciechowskiego z Wyższej Szkoły Menedżerskiej.
 • Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  ​Rosyjskie władze na razie nie komentują informacji dotyczących rosyjskiej obecności na Majdanie.
 • Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Organizacją masowych zabójstw demonstrantów na kijowskim Majdanie kierował bezpośrednio ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a część sprawców ukrywa się na Krymie - oświadczył w czwartek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko.

Filmy - Majdan (12)

 • Radosław Majdan o starcie Bundesligi: Laura doda Robertowi skrzydeł. Wideo

  Myślę, że Robert Lewandowski w dalszym ciągu będzie strzelał gole. Ciekaw jestem, czy w dalszym ciągu bramkarzem numer 1. w Unionie Berlin będzie Rafał Gikiewicz, który zapowiada odejście z klubu i nie kryje, że ma inne oferty. O weterana Łukasza Piszczka jestem spokojny - mówi Interii Radosław Majdan.
 • Radosław Majdan o starcie Bundesligi: Bayern nie powinien mieć problemów. Wideo

  Uważam, że zespół Roberta Lewandowskiego powinien wywalczyć mistrzostwo Niemiec. Muszą jednak uważać, zwłaszcza, że mają przed sobą mecz na wyjeździe z Borussią Dortmund. Być może RB Lipsk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - mówi w rozmowie z Interią przed startem Bundesligi Radosław Majdan.
 • Miłość aż po grób? "Rozwody kościelne" gwiazd

  Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do… następnego małżeństwa. Rozwody, często są bardzo nieprzyjemne, nie są już dzisiaj niczym zaskakującym. I chociaż „co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela", to coraz więcej osób decyduje się na unieważnienie ślubu kościelnego. Wśród takich osób są również polskie gwiazdy. Komu udało się uzyskać unieważnienie ślubu kościelnego, a kto według plotek tylko próbował?
 • Ukraina. Kto zabił demonstrantów z Majdanu?

  Dwa lata po rewolucji na Majdanie specjalna komisja ds. badania zbrodni szuka winnych śmierci 106 demonstrantów. Wszystkie ślady prowadzą do rządowej jednostki specjalnej "Berkut". Wśród śmiertelnych ofiar jest Wołodymyr Czaplinski elektryk z miasteczka Obuchów, który dla swojej rodziny jest bohaterem. Dziś jego bliskim pozostały tylko zdjęcia i wideo z tragicznego dnia na Majdanie. – Nie bał się walczyć przeciwko rządowej przemocy. Nie chował się, do końca pozostał na polu walki – mówi Swietłana Czaplinskaja, krewna ofiary. Półtorej roku później prokuratora na brzegu rzeki nieopodal Kijowa znalazła broń z której strzelano do powstańców. To broń ukraińskiej służby specjalnej „Berkut". W ciągu ostatnich dwóch lat prokuratura, szukając sprawców, przeanalizowała tysiące godzin materiału filmowego.