Majdan

Artykuły - Majdan (286)

 • Weekendowe czułości Majdanów

  Weekendowe czułości Majdanów

  Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan mają ręce pełne roboty. Telewizja TVN właśnie emituje program z ich udziałem, więc zajmują się promocją formatu. Oprócz tego jednak realizują kilka innych projektów.
 • Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Oskarżeni o zabójstwa na Majdanie z rosyjskim obywatelstwem

  Dziesięciu byłych funkcjonariuszy ukraińskich oddziałów specjalnych Berkut, oskarżonych o dokonywanie zabójstw na Majdanie Niepodległości w Kijowie, otrzymało obywatelstwo Rosji – poinformowały w środę ukraińskie media z powołaniem się na prokuraturę.
 • Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Na Ukrainie odnaleziono broń, z której strzelano na Majdanie

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) odnalazła elementy broni, z której zabijano uczestników protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie na początku 2014 roku - ogłosiła w piątek wieczorem administracja prezydenta Petra Poroszenki.
 • Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Rocznica Majdanu. Kijów pamięta o ofiarach

  Dwa strzały na wysokości głowy, trzy wymierzone w pierś. Ślady po kulach na latarni świadczą o tym, że napastnik nie chciał zranić ofiary. Strzelał, żeby zabić. Rok temu w centrum Kijowa zastrzelono w tym miejscu dwie osoby. W niedzielę tej parze i dziesiątkom innych ofiar Majdanu cześć oddali mieszkańcy miasta i europejscy przywódcy.
 • Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Ukraina: Cztery osoby ranne w strzelaninie na Majdanie

  Na Majdanie Niepodległości w Kijowie, na którym od miesięcy trwają wiece i stoi miasteczko namiotowe, doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek do strzelaniny. Ranne zostały cztery osoby - działacze samoobrony Majdanu.
 • Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Kliczko: Nowe władze Kijowa nie będą ingerowały w życie Majdanu

  Witalij Kliczko, zwycięzca wyborów mera Kijowa, oświadczył w sobotę, że nowe władze stolicy Ukrainy nie będą ingerowały w życie Majdanu, a mieszkający na tym placu ludzie sami zdecydują, czy pozostawią, czy też rozbiorą znajdujące się tam miasteczko namiotowe.
 • Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Ukraina prosi MTK o śledztwo ws. zabitych na Majdanie

  Władze Ukrainy przyjęły jurysdykcję Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) i poprosiły o wszczęcie śledztwa ws. śmierci osób, które zginęły podczas protestów na Majdanie - poinformował MTK w komunikacie.
 • Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Ekspert: Konsekwencje wobec Rosji mało prawdopodobne

  Nawet jeśli potwierdzą się informacje o zaangażowaniu Rosjan w brutalną pacyfikację kijowskiego Majdanu, to wyciągnięcie konsekwencji wobec samej Rosji jest mało prawdopodobne. To opinia eksperta od prawa międzynarodowego, Jerzego Andrzeja Wojciechowskiego z Wyższej Szkoły Menedżerskiej.
 • Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  Rosja nie komentuje doniesień z Kijowa

  ​Rosyjskie władze na razie nie komentują informacji dotyczących rosyjskiej obecności na Majdanie.
 • Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Ukraina: W pacyfikację Majdanu byli zaangażowani Rosjanie

  Organizacją masowych zabójstw demonstrantów na kijowskim Majdanie kierował bezpośrednio ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a część sprawców ukrywa się na Krymie - oświadczył w czwartek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko.

Filmy - Majdan (16)

 • Radosław Majdan dla Interii: To moja piątka najlepszych bramkarzy Ekstraklasy. Wideo

  Według mnie najlepszym bramkarzem rundy jesiennej w Ekstraklasie był Dante Stipica z Pogoni Szczecin. Na drugim miejscu klasyfikuję Dusana Kuciaka z Lechii Gdańsk, a na trzecim Karola Niemczyckiego z Cracovii - mówi w rozmowie z Interią Radosław Majdan, były bramkarz klubów Ekstraklasy.
 • Radosław Majdan dla Interii: Jestem bardzo szczęśliwym, niewyspanym człowiekiem. Wideo

  Nasz Henio skończy wkrótce pół roku. Pierwszy miesiąc był bardzo ciężki, spałem, maksymalnie po trzy, cztery godziny. Teraz jest już lepiej. Ta energia, która jednak od niego bije absolutnie wszystko rekompensuje. Kiedy mam problemy, to świadomość powrotu do domu i spotkania się z dzieckiem wszystko mi wynagradza. Jeśli chodzi o zdrowie, to póki co jest już dobrze po zakażeniu koronawirusem. Za trzy miesiące muszę jednak przejść dodatkowe badania płuc - mówi w rozmowie z Interią były reprezentant Polski, ekspert Canal+ Sport Radosław Majdan.
 • Radosław Majdan dla Interii: To stabilna informacja, że Brzęczek zostaje. Wideo

  Trudno jest w w tym momencie szukać i zatrudniać nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Za chwilę zaczynają się już eliminacje do mistrzostw świata - mówi w rozmowie z Interią były reprezentant Polski, ekspert Canal+ Sport Radosław Majdan.
 • Radosław Majdan dla Interii: Legia zrobiła progres. Wideo

  Uważam, że Legia gra teraz lepiej niż w okresie, gdy zespół przejmował Czesław Michniewicz, ale na pewno nie gra jeszcze tak jak za najlepszych czasów prowadzenia tej drużyny przez Aleksandara Vukovicia - mówi w rozmowie z Interią były reprezentant Polski, ekspert Canal+ Sport Radosław Majdan.