Mahmud Abbas

Synonimy:
abbas,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mahmud Abbas (88)

 • Apel prezydenta Abbasa o objęcie Palestyńczyków międzynarodową ochroną

  Apel prezydenta Abbasa o objęcie Palestyńczyków międzynarodową ochroną

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas domaga się objęcia Palestyńczycy systemem ochrony międzynarodowej. Podczas posiedzenia Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie skrytykował "procedury pozasądowe" stosowane przez siły porządkowe Izraela.
 • Ostry kryzys w rozmowach izraelsko-palestyńskich

  Ostry kryzys w rozmowach izraelsko-palestyńskich

  Rozmowy izraelsko-palestyńskie znalazły się w kryzysie. Izrael wstrzymał uwolnienie palestyńskich więźniów, dopóki druga strona nie wycofa wniosku o przystąpienie do 15 traktatów i porozumień międzynarodowych; Palestyńczycy stawiają nowe warunki, m.in. uznania granic z 1967 r.
 • Abbas: Będziemy domagali się szerszego uznania Palestyny w ONZ

  Abbas: Będziemy domagali się szerszego uznania Palestyny w ONZ

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas oświadczył dziś, że Palestyńczycy natychmiast wznawiają starania o szersze uznanie ich państwowości w ONZ oraz że podpisał wnioski o przyjęcie Palestyny do 15 oenzetowskich agend i konwencji międzynarodowych.
 • Netanjahu wezwał Abbasa, by w Knesecie uznał związek Żydów z Izraelem

  Netanjahu wezwał Abbasa, by w Knesecie uznał związek Żydów z Izraelem

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, aby w izraelskim parlamencie, Knesecie, "uznał prawdę historyczną: liczący prawie 4 tysiące lat związek Żydów z Izraelem" i przyczynił się tym samym do pokoju w regionie.
 • W lutym papież mianuje nowych kardynałów?

  W lutym papież mianuje nowych kardynałów?

  W lutym przyszłego roku papież Franciszek mianuje co najmniej czternastu nowych kardynałów. Trudno w tej chwili przewidzieć, czy będzie w tym gronie także Polak.
 • Mahmud Abbas zaprosił papieża do Ziemi Świętej

  Mahmud Abbas zaprosił papieża do Ziemi Świętej

  Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zaprosił papieża Franciszka do Ziemi Świętej. Podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie Abbas wyraził nadzieję, że otrzymanym od papieża piórem podpisze układ z Izraelem. "Szybko, szybko" - zachęcił go Franciszek.
 • Abbas chce porozumienia z Izraelem w ciągu dziewięciu miesięcy

  Abbas chce porozumienia z Izraelem w ciągu dziewięciu miesięcy

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas zapewnił w czwartek na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ, że będzie kontynuował wznowione niedawno negocjacje z Izraelem "z naciskiem na sukces" i że celem jest osiągnięcie porozumienia pokojowego w ciągu dziewięciu miesięcy.
 • Zmarł chory na raka palestyński więzień. Abbas oskarża Izrael

  Zmarł chory na raka palestyński więzień. Abbas oskarża Izrael

  Skazany na dożywocie chory na raka Palestyńczyk, który przebywał w izraelskim więzieniu, zmarł we wtorek w szpitalu w wieku 64 lat - poinformowało stowarzyszenie palestyńskich więźniów. Palestyński prezydent Mahmud Abbas oskarżył o tę śmierć rząd Izraela.
 • Palestyński prezydent Mahmud Abbas godzi się na ekshumację Arafata

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas godzi się na ekshumację Arafata

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zgodę na ekshumację zmarłego osiem lat temu legendarnego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Szwajcarscy naukowcy sugerują, że Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210.
 • 18 lutego będzie nowy rząd palestyński

  18 lutego będzie nowy rząd palestyński

  Powołanie nowego tymczasowego rządu palestyńskiego, którym kierować będzie prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, ogłoszone zostanie 18 lutego w Kairze podczas spotkania ugrupowań palestyńskich - poinformował w poniedziałek przedstawiciel ruchu Fatah.