magia

Artykuły - Magia (121)

 • Rosjanie zbudowali latający dywan. Na jakiej zasadzie działa?

  Rosjanie zbudowali latający dywan. Na jakiej zasadzie działa?

  Zastanawialiście się kiedyś, czy jest możliwe stworzenie prawdziwego latającego dywanu? Kilku rosyjskich mechaników ma dla was odpowiedź.
 • Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.
 • ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!
 • Potrafisz to? Niemcy zapłacą 10 000 euro!

  Potrafisz to? Niemcy zapłacą 10 000 euro!

  Telekineza, telepatia, lewitacja - posiadacze paranormalnych mocy, mogą się obłowić. Towarzystwo Naukowych Badań nad Paranaukami zapłaci za to 10 tys. euro.
 • Duży w Maluchu: Iluzjonista Y

  Duży w Maluchu: Iluzjonista Y

  Maluch Filipa Nowobilskiego był już świadkiem wielu rzeczy, ale nie magii. To zmieniło się, kiedy wsiadł do niego Maciej Dzięgielewski, czyli Iluzjonista Y (Igrek)!
 • Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Jak wynika z badania "Diagnoza Społeczna 2013" 60 proc. Polaków nie dysponuje żadnymi oszczędnościami, a 25 proc. ma do dyspozycji tylko równowartość jedno-miesięcznego dochodu. Jakie są powody braku oszczędności? Przeważnie niskie zarobki oraz brak wiedzy finansowej. Czy rzeczywiście, aby oszczędzać trzeba codziennie śledzić notowania na giełdzie, zarządzać akcjami i znać cały słownik finansowych pojęć?
 • Zapomniani szamani wszech czasów

  Zapomniani szamani wszech czasów

  ​Indianie Ameryki Północnej byli największymi szamanami ludzkości, z niezwykle bogatym dorobkiem obrzędów i rytuałów, ale zostali zapomniani i zlekceważeni.
 • Demony nie śpią - egzorcyści nie próżnują

  Demony nie śpią - egzorcyści nie próżnują

  Egzorcyzmy, demony, magia, czary... Dla wielu to wymysły średniowiecza, dla niektórych - chleb powszedni. Grzegorz Bacik, autor książek "Okultyzm", "Zniewolenie demoniczne" oraz "Pokonać mroczne siły" w wywiadzie dla INTERIA. PL opowiada historie, które podsumować można by jednym słowem: niewiarygodne. Żyjemy w XXI wieku, ktoś powie. Jak więc wytłumaczyć fakt, że egzorcyści nie narzekają dziś na brak "roboty"? Może tym, że ponoć największym sukcesem szatana jest to, że ludzie przestali w niego wierzyć?
 • Usługi i przedmioty magiczne znikają z eBay'a

  Usługi i przedmioty magiczne znikają z eBay'a

  Podobno na eBay można kupić wszystko. Nie jest to do końca prawdą - nie można tam sprzedawać np. broni, leków na receptę, usług o charakterze seksualnym a, od 30 sierpnia, także zaklęć, klątw i przedmiotów "metafizycznych".
 • Obyś starą panną nie została

  Obyś starą panną nie została

  „Nigdy nie chodź pod drabiną, wyrzuć z domu kaktusy i... koty“, powtarzała mi stale babcia, która twierdziła, że o szczęście trzeba się „właściwie” zatroszczyć!

Filmy - Magia (4)

 • Różdżka Harry'ego Pottera - jak ją zrobić?

  Potteromania już kilkanaście lat temu ogarnęła cały świat! Dzieci uwielbiają tę postać z bestsellerowej serii książek, a przebrania za nie to już klasyka kinderbalów. Niezbędnym elementem przebrania za Harry'ego Pottera jest oczywiście magiczna różdżka, której nie może zabraknąć prawdziwemu czarodziejowi. Jak zrobić ją w domu, bez kupowania drogich rekwizytów w sklepie? Zobaczcie nasz poradnik - to naprawdę proste!
 • Obozy dla "czarownic". Średniowiecze w XXI wieku

  W Ghanie, zwłaszcza na obszarach wiejskich, wiara w magię wciąż jest bardzo silna. Tu wyjątkowo łatwo jest oskarżyć o "czary" bezbronną, starszą kobietę. Obwiniane o susze, pożary czy choroby, ofiary pomówień są zmuszane do opuszczania swoich domów. Ich dobytek rozgrabiają sąsiedzi. Wiele spośród domniemanych "czarownic" przez lata znajdowało schronienie w specjalnych obozach. Choć są to miejsca społecznego wykluczenia, przynajmniej zapewniają one ochronę przed rozwścieczonym tłumem. Niektóre mieszkanki tych placówek spędziły w nich 30, a nawet 40 lat - bez dostępu do opieki medycznej czy edukacji. Niedawno rząd w Akrze podjął decyzję o stopniowej likwidacji obozów dla "czarownic". Różne organizacje pomocowe starają się teraz znaleźć dla doświadczonych przez los kobiet nowe domy. Nie jest to jednak prosta sprawa. - Gdybym chciała teraz wrócić do mojego starego domu, musieliby się na to zgodzić moi dawni sąsiedzi - mówi Adisa Inifa, która w obozie spędziła 30 lat życia. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie mentalność Ghańczyków miała się zmienić. Do utrwalania wiary w gusła i zabobony przyczynia się bieda i wysoki odsetek osób niepiśmiennych.
 • Przygoda, magia i prawdziwe życie

  Film "Magiczne Drzewo" w reżyserii Andrzeja Maleszki otrzymał nagrodę publiczności dla filmu dziecięcego na Festiwalu Filmów Fabularnych w Monachium. To już 12. nagroda dla tego filmu. A my proponujemy książkę "Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło" (wydawnictwo ZNAK), na podstawie której powstał film.
 • Magia podróżowania

  Gościem programu E-MISJA był podróżnik Władysław Grodecki.