magia

Artykuły - Magia (120)

 • Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.
 • ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!
 • Potrafisz to? Niemcy zapłacą 10 000 euro!

  Potrafisz to? Niemcy zapłacą 10 000 euro!

  Telekineza, telepatia, lewitacja - posiadacze paranormalnych mocy, mogą się obłowić. Towarzystwo Naukowych Badań nad Paranaukami zapłaci za to 10 tys. euro.
 • Duży w Maluchu: Iluzjonista Y

  Duży w Maluchu: Iluzjonista Y

  Maluch Filipa Nowobilskiego był już świadkiem wielu rzeczy, ale nie magii. To zmieniło się, kiedy wsiadł do niego Maciej Dzięgielewski, czyli Iluzjonista Y (Igrek)!
 • Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Jak wynika z badania "Diagnoza Społeczna 2013" 60 proc. Polaków nie dysponuje żadnymi oszczędnościami, a 25 proc. ma do dyspozycji tylko równowartość jedno-miesięcznego dochodu. Jakie są powody braku oszczędności? Przeważnie niskie zarobki oraz brak wiedzy finansowej. Czy rzeczywiście, aby oszczędzać trzeba codziennie śledzić notowania na giełdzie, zarządzać akcjami i znać cały słownik finansowych pojęć?
 • Zapomniani szamani wszech czasów

  Zapomniani szamani wszech czasów

  ​Indianie Ameryki Północnej byli największymi szamanami ludzkości, z niezwykle bogatym dorobkiem obrzędów i rytuałów, ale zostali zapomniani i zlekceważeni.
 • Demony nie śpią - egzorcyści nie próżnują

  Demony nie śpią - egzorcyści nie próżnują

  Egzorcyzmy, demony, magia, czary... Dla wielu to wymysły średniowiecza, dla niektórych - chleb powszedni. Grzegorz Bacik, autor książek "Okultyzm", "Zniewolenie demoniczne" oraz "Pokonać mroczne siły" w wywiadzie dla INTERIA. PL opowiada historie, które podsumować można by jednym słowem: niewiarygodne. Żyjemy w XXI wieku, ktoś powie. Jak więc wytłumaczyć fakt, że egzorcyści nie narzekają dziś na brak "roboty"? Może tym, że ponoć największym sukcesem szatana jest to, że ludzie przestali w niego wierzyć?
 • Usługi i przedmioty magiczne znikają z eBay'a

  Usługi i przedmioty magiczne znikają z eBay'a

  Podobno na eBay można kupić wszystko. Nie jest to do końca prawdą - nie można tam sprzedawać np. broni, leków na receptę, usług o charakterze seksualnym a, od 30 sierpnia, także zaklęć, klątw i przedmiotów "metafizycznych".
 • Obyś starą panną nie została

  Obyś starą panną nie została

  „Nigdy nie chodź pod drabiną, wyrzuć z domu kaktusy i... koty“, powtarzała mi stale babcia, która twierdziła, że o szczęście trzeba się „właściwie” zatroszczyć!
 • Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Ostatnie ofiary polowań na czarownice w Polsce

  Już od wczesnych godzin rannych przy kamiennym moście w Doruchowie gromadzi się tłum. Właśnie dzisiaj będzie tu miała miejsce próba, która wykaże, czy kilka miejscowych kobiet to czarownice. - Do wody z nimi! Jak nie utoną, są w spółce z diabłem i zasługują na śmierć! - wykrzykuje samozwańczy inkwizytor.

Filmy - Magia (11)

 • Curanderos. Na granicy magii i medycyny

  Curanderos to pochodzące z języka hiszpańskiego określenie uzdrowiciela ludowego, szamana, osoby zajmującej się leczeniem ciała i ducha w Ameryce Łacińskiej. Do leczenia używają ziół, ale potrafią też leczyć swoją duchową mocą. Farmakobiolog, Meksykanka od 10 lat mieszkająca w Polscedr Iliana Ramirez opowiedziała o tych praktykach. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Różdżka Harry'ego Pottera - jak ją zrobić?

  Potteromania już kilkanaście lat temu ogarnęła cały świat! Dzieci uwielbiają tę postać z bestsellerowej serii książek, a przebrania za nie to już klasyka kinderbalów. Niezbędnym elementem przebrania za Harry'ego Pottera jest oczywiście magiczna różdżka, której nie może zabraknąć prawdziwemu czarodziejowi. Jak zrobić ją w domu, bez kupowania drogich rekwizytów w sklepie? Zobaczcie nasz poradnik - to naprawdę proste!
 • "Przesądy są wpisane w myślenie magiczne"

  Czy przesądy są częścią społecznej mitologii? - Są bardzo wpisane w myślenie magiczne To znaczy, że wydaje nam się, że mamy nad pewnymi rzeczami władzę i za pomocą tych rytuałów możemy nad nimi zapanować - mówi socjolog Tomasz Sobierajski. - Z drugiej strony przesądy są świetnym wytłumaczeniem na to, żeby zgonić na nie winę za nasze niepowodzenie - dodaje.
 • Obozy dla "czarownic". Średniowiecze w XXI wieku

  W Ghanie, zwłaszcza na obszarach wiejskich, wiara w magię wciąż jest bardzo silna. Tu wyjątkowo łatwo jest oskarżyć o "czary" bezbronną, starszą kobietę. Obwiniane o susze, pożary czy choroby, ofiary pomówień są zmuszane do opuszczania swoich domów. Ich dobytek rozgrabiają sąsiedzi. Wiele spośród domniemanych "czarownic" przez lata znajdowało schronienie w specjalnych obozach. Choć są to miejsca społecznego wykluczenia, przynajmniej zapewniają one ochronę przed rozwścieczonym tłumem. Niektóre mieszkanki tych placówek spędziły w nich 30, a nawet 40 lat - bez dostępu do opieki medycznej czy edukacji. Niedawno rząd w Akrze podjął decyzję o stopniowej likwidacji obozów dla "czarownic". Różne organizacje pomocowe starają się teraz znaleźć dla doświadczonych przez los kobiet nowe domy. Nie jest to jednak prosta sprawa. - Gdybym chciała teraz wrócić do mojego starego domu, musieliby się na to zgodzić moi dawni sąsiedzi - mówi Adisa Inifa, która w obozie spędziła 30 lat życia. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie mentalność Ghańczyków miała się zmienić. Do utrwalania wiary w gusła i zabobony przyczynia się bieda i wysoki odsetek osób niepiśmiennych.