Magdalena Popławska

Artykuły - Magdalena Popławska (37)

 • Serial TVP o Agnieszce Osieckiej. Karolina Piechota jako Maryla Rodowicz

  Serial TVP o Agnieszce Osieckiej. Karolina Piechota jako Maryla Rodowicz

  Poznaliśmy kolejne szczegóły powstającego serialu o Agnieszce Osieckiej - legendarnej poetce, dziennikarce i autorce tekstów najpopularniejszych polskich piosenek.
 • Magdalena Popławska: Uwielbiam takie historie

  Magdalena Popławska: Uwielbiam takie historie

  "53 wojny" to pełnometrażowy debiut fabularny Ewy Bukowskiej. W główną bohaterkę, wzorowaną na Grażynie Jagielskiej, autorce książki "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym", wcieliła się w nim Magdalena Popławska.
 • Magdalena Popławska: Serialowy rozwód

  Magdalena Popławska: Serialowy rozwód

  Magdalena Popławska podkreśla, że stara się nie przenosić problemów zawodowych na grunt prywatny. Kiedy wychodzi z planu filmu czy serialu, zamyka za sobą ten etap aktywności i z przyjemnością oddaje się codziennym obowiązkom domowym.
 • Magdalena Popławska: Skrajne emocje są mi bliskie

  Magdalena Popławska: Skrajne emocje są mi bliskie

  Na "Atak paniki", porównywany do nominowanych do Oscara argentyńskich "Dzikich historii" Damiána Szifróna, składa się kilka odrębnych opowieści, które w finale dochodzą do jednego wspólnego punktu. - To swego rodzaju układanka, przypominająca nieco kostkę Rubika - mówi Magdalena Popławska, która za swoją kreację w debiucie Pawła Maślony odebrała Złotego Lwa dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Z aktorką udało nam się porozmawiać podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • Magdalena Popławska: Psychoterapeutka w "Diagnozie"

  Magdalena Popławska: Psychoterapeutka w "Diagnozie"

  - Jestem z Zabrza, co jakiś czas wracam na Śląsk przy okazji jakichś produkcji. Swój pierwszy film "Doskonałe popołudnie" kręciłam tutaj, film "Jestem mordercą" też osadzony jest na Śląsku, w "Pakcie" grałam burmistrza Bytomia, z kolei akcja "Diagnozy" toczy się w Rybniku - wylicza Magdalena Popławska. W nowym serialu medycznym, który jesienią trafi na antenę TVN-u, aktorka wcieli się w rolę neuropsychologa.
 • Magdalena Popławska: Kształciłam się na księgową

  Magdalena Popławska: Kształciłam się na księgową

  Magdalena Popławska uczyła się w liceum ekonomicznym. Dziś uważa to za stratę czasu, a studia aktorskie za swój najlepszy wybór życiowy. Twierdzi, że mogłaby się odnaleźć w innym zawodzie artystycznym, nie mogłaby jednak wykonywać pracy księgowej.
 • Magdalena Popławska: Lubimy oceniać polityków

  Magdalena Popławska: Lubimy oceniać polityków

  W drugim sezonie wyprodukowanego przez HBO serialu pojawia się całkiem nowa postać - to idealistka z zasadami, prezydent Bytomia Anna Wagner. Grająca ją Magdalena Popławska opowiada o swej bohaterce i o tym, co skłoniło ją do przyjęcia roli w "Pakcie 2".
 • Magdalena Popławska w drugim sezonie serialu "Pakt"

  Magdalena Popławska w drugim sezonie serialu "Pakt"

  Magdalena Popławska dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu HBO "Pakt". Wraz z nią na planie pojawili się również Filip Pławiak i powracający w roli premiera Mariusz Bonaszewski. W roli głównej występuje Marcin Dorociński, a reżyseruje Leszek Dawid. Autorem zdjęć jest Paweł Flis. Premiera serialu odbędzie się jesienią 2016.
 • Magdalena i Aleksandra Popławskie: Siła sióstr

  Magdalena i Aleksandra Popławskie: Siła sióstr

  Wspólnie zagrały w serialu "Wataha", teraz oglądamy je w "Nie rób scen".

Zdjęcia - Magdalena Popławska (7)

Filmy - Magdalena Popławska (8)

 • Magdalena Popławska: Proza życia

 • Magdalena Popławska: Kształciłam się na księgową

  Magdalena Popławska uczyła się w liceum ekonomicznym. Dziś uważa to za stratę czasu, a studia aktorskie za swój najlepszy wybór życiowy.
 • Magdalena Popławska o pracy na planie serialu „Wataha”

  „Wataha” to nowy serial produkcji HBO Polska, którego akcja rozgrywa się w Bieszczadach w środowisku pograniczników. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, a także Magdalena i Aleksandra Popławskie. – To serial akcji, trochę dramatyczny, bo rzeczywiście dużo bohaterów umiera po drodze. Zdjęcia realizowaliśmy w bardzo trudnych warunkach, w górach, gdzie pogoda nie sprzyja. Pierwsze dni naszej pracy wyglądały tak, że cała ekipa chodziła przez 12 godzin w błocie po kolana. Nie przesadzam – mówi aktorka.
 • "Magdzie należała się ta nagroda"

  7 listopada odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Nagrodę jury otrzymała Magdalena Popławska. Aktorka została doceniona za kreację w filmie "Prosta historia o miłości" Arkadiusza Jakubika.