Magdalena Gaj

Artykuły - Magdalena Gaj (42)

Filmy - Magdalena Gaj (11)

 • Koniec monopolu Poczty Polskiej! Ale...

  Z początkiem stycznia skończył się monopol Poczty Polskiej na dostarczanie przesyłek listowych ważących mniej niż 50 gramów. Jednak pocztowy gigant przez co najmniej trzy lata będzie tzw. operatorem wyznaczonym, zobowiązanym do świadczenia usług powszechnych. Chodzi o dostarczanie przesyłek urzędowych, w tym listów z potwierdzeniem odbioru, przekazów pocztowych, rent i emerytur. Obowiązek wyznaczenia takiego operatora wynika ze znowelizowanej ustawy Prawo Pocztowe. Komentuje Magdalena Gaj, prezes UKE.
 • Białe plamy na internetowej mapie Polski znikną do 2015 r.

  Za dwa lata Internet ma być dostępny w każdym miejscu w Polsce. Za osiem lat - wszystkie gospodarstwa domowe będą mogły korzystać z sieci o szybkości co najmniej 30 Mb/s. Urząd Komunikacji Elektronicznej deklaruje, że cele Europejskiej Agendy Cyfrowej są realizowane zgodnie z harmonogramem. Apeluje jednocześnie do samorządów o pośpiech w wykorzystywaniu środków unijnych przeznaczonych na budowę sieci. Komentuje Magdalena Gaj, prezes UKE.
 • Telewizja od dziś tylko cyfrowa. Na początek w Lubuskiem

  Dziś wyłączone zostaną analogowe nadajniki telewizyjne w województwie lubuskim. To pierwszy region, w którym naziemna telewizja dostępna jest jedynie w technice cyfrowej. – Jesteśmy naprawdę bardzo dobrze technicznie przygotowani od strony nadawców i od strony operatora świadczącego usługi przesyłu danych – zapewnia Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Nowe multipleksy na telewizję czy Internet?

  Trwają dyskusje o zagospodarowaniu częstotliwości tzw. drugiej dywidendy cyfrowej. - Przed nami decyzja, czy kolejne multipleksy będą przeznaczone na telewizję. A jeśli tak, to czy będą one płatne - mówi Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Newseria).