magazyny

Artykuły - Magazyny (67)

 • PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  Inwestorzy z Korei Płd., szczególnie fundusze inwestycyjne, są coraz bardziej zainteresowani polskim rynkiem nieruchomości - powiedział szef zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Seulu dr Arkadiusz Tarnowski.
 • Czy inwestować w lokale usługowe?

  Czy inwestować w lokale usługowe?

  Sytuacja na rynku lokali usługowych czy biurowych jest niezmienna. Lokale użytkowe zawsze będą dawały wyższą stopę zwrotu od mieszkań.
 • Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Niewiele europejskich krajów może poszczycić się tak dynamicznym wzrostem oddanych do użytku powierzchni magazynowych. Polska to magazynowa potęga. Zostawiamy w tyle Czechy i Słowację, depczemy po piętach Hiszpanii.
 • Hossa na rynku magazynowym

  Hossa na rynku magazynowym

  Trwa hossa na rynku magazynów. W niektórych regionach Polski brakuje wolnych powierzchni do wynajęcia.
 • Starsze magazyny na rynku wtórnym - jakie ceny najmu?

  Starsze magazyny na rynku wtórnym - jakie ceny najmu?

  W segmencie polskich nieruchomości komercyjnych rynek magazynowy jest jednym z rozwijających się bardzo dynamicznie. Wysokie zapotrzebowanie na magazyny stawia nasz kraj w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji w regionie. Sprawdziliśmy, jakie ceny najmu obowiązują obecnie w przypadku obiektów magazynowych na rynku wtórnym.
 • Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Firma G-Drilling zbada przydatność złoża soli w Damasławku (województwo kujawsko-pomorskie) do budowy tam podziemnego magazynu gazu - podał w środę Gaz-System. Operator poinformował o podpisaniu umowy na przeprowadzenie badań.
 • LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  Jeden z największych chińskich inwestorów będzie mieć europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli.
 • W Polsce rośnie rynek magazynów samoobsługowych sejfboksów

  W Polsce rośnie rynek magazynów samoobsługowych sejfboksów

  Chociaż rynek magazynów samoobsługowych w Polsce jest w powijakach, powoli wyrasta na lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.W Polsce jest obecnie 11 tego typu magazynów, najwięcej w woj. mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W Europie istnie 3 tys self storage, o powierzchni 7,7 mln m2.
 • Rekordowy rok na rynku nieruchomości magazynowych

  Rekordowy rok na rynku nieruchomości magazynowych

  Trwa hossa na rynku nieruchomości magazynowych. W ubiegłym roku wynajęto ponad 3 mln m kw. powierzchni magazynowej. Najwięksi najemcy to sieci handlowe oraz operatorzy logistyczni. Rekordowe umowy najmu podpisały w ubiegłym roku m.in. Amazon i Zalando. Jedne z najniższych czynszów w Europie sprawiają, że Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem. W budowie jest kolejne 1,45 mln m kw. powierzchni.
 • ABB modernizuje magazyn gazu, który zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski

  ABB modernizuje magazyn gazu, który zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Kawernowy Podziemny Magazyn Gazu (KPMG) Mogilno to drugi co do wielkości podziemny magazyn gazu PGNiG SA. Technologie ABB pozwolą poprawić jego niezawodność i wydajność - firma zmodernizowała układ sprężania powietrza, a także system zarządzania magazynem, który dodatkowo objęła serwisem prewencyjnym. Po zakończeniu wieloletniego procesu inwestycji KPMG Mogilno zwiększyło swoją pojemność czynną z 407 mln m3 do 586 mln m3 gazu wysokometanowego.