magazyny

Artykuły - Magazyny (70)

 • Pensje w magazynach sięgają nawet 14 tys. zł. Pracy przybywa

  Pensje w magazynach sięgają nawet 14 tys. zł. Pracy przybywa

  W 2020 roku na rynek magazynowy dostarczono 2 mln m kw. nowej powierzchni. Jeszcze więcej, bo ponad 2,5 mln m kw. jest obecnie w budowie - wynika z danych CBRE. W sektorze proporcjonalnie do metrów kwadratowych przybywa miejsc pracy, a te potrafią być świetnie płatne.
 • W 2020 roku w polskie nieruchomości zainwestowano ponad 5 mld euro

  W 2020 roku w polskie nieruchomości zainwestowano ponad 5 mld euro

  Mimo pandemii i niepewności na rynku, w polskie nieruchomości komercyjne w 2020 roku zainwestowano ponad 5 mld euro. To wynik o około 2,1 mld euro niższy od zeszłorocznego, ale wskazujący na wiarę inwestorów w atrakcyjność rynku - wynika z raportu CBRE. Niemal połowę z wydanej kwoty zainwestowano w magazyny. To pierwszy rok, w którym cieszyły się tak dużą popularnością. Najmniej, bo 656 mln euro, zainwestowano w nieruchomości handlowe. Z prognoz CBRE wynika, że od końca pierwszego kwartału br. liczba inwestycji będzie rosnąć.
 • Węgrzy, Chińczycy i Czesi wydali ponad 2 mld euro na nieruchomości w Polsce, najwięcej na magazyny

  Węgrzy, Chińczycy i Czesi wydali ponad 2 mld euro na nieruchomości w Polsce, najwięcej na magazyny

  Od początku roku inwestorzy na nieruchomości komercyjne w Polsce wydali 4 mld euro. Ponad połowa kapitału przypłynęła do nas z Węgier, Chin oraz Czech, a jedna piąta z USA, Francji i Niemiec - wynika z raportu CBRE. Eksperci firmy wskazują, że z kwartału na kwartał obserwowany jest spadek wartości obrotu na rynku, który był oczekiwany w panujących warunkach pandemii. W pierwszych miesiącach roku wartość transakcji sięgnęła 1,7 mld euro, by w okresie lipiec-wrzesień spaść do 1,1 mld euro.
 • PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  Inwestorzy z Korei Płd., szczególnie fundusze inwestycyjne, są coraz bardziej zainteresowani polskim rynkiem nieruchomości - powiedział szef zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Seulu dr Arkadiusz Tarnowski.
 • Czy inwestować w lokale usługowe?

  Czy inwestować w lokale usługowe?

  Sytuacja na rynku lokali usługowych czy biurowych jest niezmienna. Lokale użytkowe zawsze będą dawały wyższą stopę zwrotu od mieszkań.
 • Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Polska jest potęgą na magazynowym rynku

  Niewiele europejskich krajów może poszczycić się tak dynamicznym wzrostem oddanych do użytku powierzchni magazynowych. Polska to magazynowa potęga. Zostawiamy w tyle Czechy i Słowację, depczemy po piętach Hiszpanii.
 • Hossa na rynku magazynowym

  Hossa na rynku magazynowym

  Trwa hossa na rynku magazynów. W niektórych regionach Polski brakuje wolnych powierzchni do wynajęcia.
 • Starsze magazyny na rynku wtórnym - jakie ceny najmu?

  Starsze magazyny na rynku wtórnym - jakie ceny najmu?

  W segmencie polskich nieruchomości komercyjnych rynek magazynowy jest jednym z rozwijających się bardzo dynamicznie. Wysokie zapotrzebowanie na magazyny stawia nasz kraj w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji w regionie. Sprawdziliśmy, jakie ceny najmu obowiązują obecnie w przypadku obiektów magazynowych na rynku wtórnym.
 • Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Zbadają złoże soli, by zbudować magazyn gazu

  Firma G-Drilling zbada przydatność złoża soli w Damasławku (województwo kujawsko-pomorskie) do budowy tam podziemnego magazynu gazu - podał w środę Gaz-System. Operator poinformował o podpisaniu umowy na przeprowadzenie badań.
 • LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  LiuGong woli Warszawę od Amsterdamu

  Jeden z największych chińskich inwestorów będzie mieć europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli.