mafia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mafia (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Mafia (389)

 • Włochy: Mafia szykuje się do zakupów

  Włochy: Mafia szykuje się do zakupów

  Restauratorzy we Włoszech ostrzegają, że bez pomocy państwa jesienią większość zakładów gastronomicznych może ogłosić bankructwo. Tymczasem służby walczące z mafią przestrzegają przed znacznym wzrostem wpływów tych organizacji , które wykorzystują kryzys spowodowany pandemią do przejmowania rodzinnych biznesów.
 • Andrzej Z. ps. "Słowik" o losach polskiej mafii, Masie i przeszłości

  Andrzej Z. ps. "Słowik" o losach polskiej mafii, Masie i przeszłości

  Dziennikarz śledczy Janusz Szostak swoją najnowszą książkę poświęcił Jarosławowi S., pseudonim "Słowik", bossowi mafii pruszkowskiej. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • Złota pościel i dzieła sztuki: Tak żył boss wnuczkowej mafii

  Złota pościel i dzieła sztuki: Tak żył boss wnuczkowej mafii

  Arkadiusz Ł.., pseudonim Hoss, wyrokiem Sądu Okręgowego w Poznaniu został skazany na 7 lat więzienia za wyłudzenie milionów złotych. Jego przestępcza działalność w Polsce stała się tematem dokumentu „Wnuczkowa mafia. Powiedz im, co masz, a zabiorą Ci wszystko” Hanny Dobrowolskiej. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • Włoska piłka w szponach mafii. Calcio uzależnione od bandytów

  Włoska piłka w szponach mafii. Calcio uzależnione od bandytów

  Syn bossa mafii, decydujący o rozpoczęciu finału Pucharu Włoch, kibice Lazio zarabiający krocie na klubowych pamiątkach, czy prezydent Juventusu rozprowadząjący bilety kalabryjskiej mafii - to najgłośniejsze w ostatnich latach przypadki skandali we włoskiej piłce. Skandali pokazujących, że z tylnego fotela calcio jest rządzone przez bandytów. A władze klubu często przymykają na to oko.
 • ​Poszukiwany od 23 lat włoski mafioso zatrzymany w Urugwaju

  ​Poszukiwany od 23 lat włoski mafioso zatrzymany w Urugwaju

  W Urugwaju schwytany został poszukiwany od 23 lat we Włoszech mafioso z Kalabrii, Rocco Morabito - ogłosił w niedzielę rząd w Montevideo. Morabito figurował na liście pięciu najgroźniejszych ukrywających się włoskich przestępców.
 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Poprawa ściągalności podatków może w 2017 r. przynieść budżetowi więcej niż 10 mld zł, które zaplanował rząd - ocenił dla PAP Leszek Skiba, wiceminister finansów. Dodał, że zmiana dotycząca wpływów z LTE zbliża prognozę deficytu sektora w tym roku do 2,8 proc. PKB.
 • Związki wiceszefa Banku Rosji z tagańską mafią

  Związki wiceszefa Banku Rosji z tagańską mafią

  - Wiceprezes Banku Rosji Aleksandr Torszyn instruował członków tagańskiej mafii w sprawie prania pieniędzy za pośrednictwem banków i handlu nieruchomościami w Hiszpanii - podała we wtorek agencja Bloomberg, powołując się na informacje hiszpańskiej policji.
 • Vincenzo Iaquinta stanie przed sądem

  Vincenzo Iaquinta stanie przed sądem

  Piłkarski mistrz świata z 2006 roku, Włoch Vincenzo Iaquinta, będzie sądzony z powodu oskarżenia o powiązania z mafią.
 • Sycylijczycy walczą z mafią. 21 przestępców w areszcie

  Sycylijczycy walczą z mafią. 21 przestępców w areszcie

  Mieszkańcy położonego na Sycylii miasteczka Bagheria zbuntowali się przeciwko działaniom mafii, która zmuszała ich m.in. do płacenia haraczu. Dzięki zeznaniom 36 kupców i przedsiębiorców zatrzymano 21 przestępców — poinformowała w poniedziałek policja w Palermo.
 • Włosi krytykują m.in. Polaków za "mafię" w nazwach lokali

  Włosi krytykują m.in. Polaków za "mafię" w nazwach lokali

  W Gdańsku, Wiedniu, Madrycie i w innych miastach są restauracje, w których nazwach znajduje się słowo "mafia" - protestuje stowarzyszenie społeczne z Palermo, krzewiące idee praworządności. Prowadzi ono kampanię przeciwko posługiwaniu się mafią w celach komercyjnych.

Filmy - Mafia (13)

 • Wojna mafijnych klanów w Czarnogórze

  W malutkiej nadmorskiej miejscowości Kotor doszło do krwawych zamieszek, w których zginęło 30 osób. Walki o strefy mafijnych wpływów objęły cały kraj.
 • Słowikowa za kratkami

  Czy była żona znanego gangstera cieszyła się szacunkiem wśród współosadzonych?
 • Wieczne Miasto tonie w morzu śmieci

  Rzym odwiedza rocznie miliony turystów, zachwycają się oni tamtejszą architekturą i atmosferą. Jednak w oczy coraz częściej rzucają się negatywne zjawiska. Stolica Włoch tonie w morzu śmieci, a na obrzeżach miasta rośnie przestępczość. Wszędzie można spotkać się z korupcją. Mieszkańcy Wiecznego Miasta postanowili z tym walczyć, w tym celu założono stowarzyszenie. - Tak źle jeszcze nie było - żalił się właściciel delikatesów. Aktywiści mają nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się przeciwstawić również mafii. Stowarzyszenie zdobywa coraz więcej sympatyków. Na efekty ich pracy trzeba jednak jeszcze poczekać.
 • Jak działa marokańska mafia?

  Przemyt, czarny rynek, nielegalne wykorzystywanie zwierząt. Tak działa marokańska mafia. Kulisy przestępczych procederów w Maroku zdradzi w tym odcinku Ania. Zapraszamy! Zobacz, co słychać u nas na Fejsie! I koniecznie subskrybuj kanał, aby nie przegapić następnych odcinków! Zapraszamy tutaj. Krótko o nas: Ania i Michał dzielą się ciekawostkami z różnych zakątków świata. Bo świat jest niezwykle ciekawy...