mądrość

Artykuły - Mądrość (21)

 • „Mam 4 lata i jestem mądrzejsza od rodziców”

  Anala z Nowego Orleanu w stanie Luizjana z pamięci bezbłędnie wymienia wszystkie stolice państw świata i chwali się IQ ponad 145. Dziewczynka jest od niedawna jest członkiem Mensy, osiągając jedno z najwyższych miejsc na liście najinteligentniejszych.
 • Fragment książki "Żydowska mądrość w biznesie"

  Fragment książki "Żydowska mądrość w biznesie"

  Dlaczego tak wielu Żydów odnosi sukcesy w interesach? Istnieje na ten temat mnóstwo teorii: geny, wpływy kulturowe, śledź. Nie zgadzamy się z żadną z nich. Zanim jednak podamy naszą odpowiedź, poznajcie opowieść, na której opiera się teoria o śledziu:
 • Mądrzejsi już nie będziemy, nie bądźmy głupsi

  Mądrzejsi już nie będziemy, nie bądźmy głupsi

  Mózg człowieka jest wciąż doskonalszy niż jakikolwiek komputer. Ma jednak pewną wadę - nie będzie już lepszy.
 • Mądrość Toskanii

  Mądrość Toskanii

  Mate przeciwstawia toskańską mądrość konsumpcyjnemu modelowi życia, które większość z nas wiedzie - z bezosobową kulturą wielkomiejską i spadkiem poczucia bezpieczeństwa
 • Mądrość prawieków. O czym przypominają nam pradawni

  Mądrość prawieków. O czym przypominają nam pradawni

  Teraźniejszość jest zwykle kłopotliwa i niejasna z powodu swej bliskości, przyszłość nieznana i tylko przeszłość może być dla nas pocieszeniem i pouczeniem. Tymczasem wewnętrzny duch naszej rozpędzonej współczesności nakazuje aby "wybrać przyszłość" i odrzucić "stare rupiecie" przeszłości.
 • Na co iść do kina?

  Na co iść do kina?

  W tym tygodniu w kinach debiutują: kameralny czeski komediodramat Małe sekrety, rock&rollowy debiut Madonny Mądrość i seks, komedia Kac Vegas oraz naszpikowany efektami specjalnymi film akcji G.I. Joe: Czas kobry.
 • "Mądrość i seks" Madonny

  "Mądrość i seks" Madonny

  Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na koncert Madonny w Polsce: już 3 kwietnia do polskich kin trafi "Mądrość i seks" (Filth and Wisdom) - autorski film królowej muzyki pop!
 • Papież modli się o "mądrość i siłę" dla Obamy

  Papież modli się o "mądrość i siłę" dla Obamy

  Benedykt XVI w depeszy do Baracka Obamy złożył we wtorek nowemu prezydentowi USA tuż przed zaprzysiężeniem życzenia oraz zapewnił o swej modlitwie o to, by "Bóg dał mu niezawodną mądrość i siłę w pełnieniu szczytnych obowiązków".
 • W zgodzie ze sobą

  W zgodzie ze sobą

  Ewa Woydyłło, psycholog i psychoterapeutka, prowadzi z czytelnikiem rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako rodzaj praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka.
 • O pokój oraz mądrość i odwagę dla rządzących

  O pokój oraz mądrość i odwagę dla rządzących

  W bożonarodzeniowym orędziu, wygłoszonym we wtorek z balkonu bazyliki świętego Piotra, papież Benedykt XVI przypomniał o krwawych konfliktach zbrojnych i terroryzmie na świecie, o niesprawiedliwości i dyskryminacji, których ofiarami padają jednostki i całe narody.

Filmy - Mądrość (1)

 • Mądrość zaklęta w ruchu

  Qi Gong jest starożytną techniką uzdrawiającą. To mądrość wschodu zaklęta w łagodnym ruchu, który rozluźnia napięcia mięśniowo-stawowe oraz pobudza energię.