InteriaTV - macierzyństwo

Filmy - Macierzyństwo (24)

 • Zabawne ruchy kraba. O co chodzi?

  Jeśli myślicie, że to tylko taniec, to grubo się mylicie! Zabawne ruchy samicy kraba, przypominające radość ze strzelonej podczas meczu bramki, to nic innego jak uwolnienie jaj. Wygląda na to, że spełniła swój macierzyński obowiązek! (STORYFUL/x-news)
 • Jak wygląda macierzyństwo w Polsce, a jak za granicą?

  Wychowywanie dzieci w Polsce i za granicą może być skrajnie różne. W studiu „Dzień Dobry TVN” o tych różnicach opowiedziały: mama trójki dzieci Aleksandra Janse van Rensburg oraz mama dwójki dzieci urodzonych w Danii Agata Dąbrowska. – Na poród przyjechałam do Polski, był fenomenalny – wyjaśniła Janse van Rensburg. Jak wygląda ich życie rodzinne po powrocie do Polski? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak wygląda macierzyństwo w zakładzie karnym?

  Anna Lewandowska odwiedziła Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu, gdzie przebywają kobiety, które są matkami. Jak wygląda ich życie? Czym różni się macierzyństwo w więzieniu od tego na wolności? Z jakimi problemami borykają się matki więźniarki? Swoje historie opowiedziały w „Dzień Dobry TVN”. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • To dopiero macierzyństwo. Nie uwierzycie

  Ta mama musi być wyjątkowo dumna ze swojego maleństwa. Mały Zachary szybko nauczył się, że o rodzicielkę warto dbać od najwcześniejszych lat i kiedy on sam je, karmi też swoją mamę… frytkami. Genialne? (STORYFUL/x-news)
 • Dlaczego niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci?

  Nie dla wszystkich kobiet posiadanie dzieci to sprawa priorytetowa. W Polsce przybywa małżeństw bezdzietnych z wyboru. Dlaczego? O tym czy życie bez dziecka może być szczęśliwe i czy macierzyństwo to naturalna potrzeba kobiety opowiedziała psycholog dr Joanna Heidtman. Dlaczego niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rodzicielskie zabobony, czyli... obgryzanie dzieciom paznokci

  Zapewne słyszeliście o czerwonej wstążce zawiązanej na dziecięcym wózku, która ma ustrzec przed urokami? Ale czy wiedzieliście, co należy zrobić, by dziecko było wysokie lub... mądre? Niektóre z zabobonów są tak absurdalne, że aż zdają się być niemożliwe.
 • "Generalnie wszystko robię źle". Przesłuchanie "złej matki"

  Znana blogerka i autorka książki "Złe matki są najlepsze" - Matylda Kozakiewicz - w szczerej i intymnej rozmowie o tym, czym jest dla niej macierzyństwo, co takiego "złego" robi swojemu dziecku i jak to się stało, że karmi piersią w całej Polsce.
 • Szybki strzał: Małgorzata Socha o macierzyństwie

  Jak Małgorzata Socha łączy pracę na planie serialu z rolą mamy dwóch małych córek? Czy macierzyństwo wykorzystuje w pracy? PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 19:00.
 • Paulina Sykut: Moją córkę nazwę Róża. To piękne, dostojne imię o wspaniałym znaczeniu

  Prezenterka pod koniec roku urodzi swoje pierwsze dziecko. Będzie to dziewczynka, która otrzyma imię Róża. Gwiazda Polsatu twierdzi, że podoba jej się brzmienie i znaczenie tego imienia. Zapewnia też, że w ciąży czuje się świetnie. Paulina Sykut jest obecnie w 5. miesiącu ciąży – termin porodu wyznaczony został na grudzień. Prezenterka urodzi dziewczynkę, której da na imię Róża. Gdy w mediach pojawiła się informacja o ciąży prezenterki, internauci zaczęli spekulować co do imienia dziewczynki. Paulina Sykut twierdzi jednak, że imię dla córki wybrała już dawno.
 • Polki zwlekają z macierzyństwem. Mają ku temu powody?

  Marzenia o powiększeniu rodziny kobiety realizują coraz później, ponieważ wcześniej szukają poczucia bezpieczeństwa. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, liczba pań, które urodziły pierwsze dziecko, mając 35–39 lat, wzrosła w ciągu ostatnich lat o 70%. I choć późne macierzyństwo ma wiele blasków, pojawiają się też cienie. 45% Polek jako przyczynę późnego macierzyństwa wskazuje brak stabilizacji finansowej. Rodzinne wartości także odchodzą dziś na dalszy plan. Podążamy za współczesnymi trendami i stawiamy raczej na karierę oraz samorealizację. Na dziecko często brakuje czasu i sił. Jak mówi Ewelina Wojtków, psycholog z firmy Telemedi.co: - Problem nie dotyczy wyłącznie kobiet. Porównując dzisiejszego dwudziestokilkuletniego mężczyznę z jego równolatkiem sprzed 30 lat, dostrzeglibyśmy duże rozbieżności w zakresie stawiania sobie celów i ogólnie – podejścia do życia.