maciej witucki

Artykuły - Maciej witucki (41)

 • Witucki rezygnuje z funkcji prezesa Telekomunikacji Polskiej

  Witucki rezygnuje z funkcji prezesa Telekomunikacji Polskiej

  Maciej Witucki od 19 września nie będzie już prezesem Telekomunikacji Polskiej - poinformowała w środowym komunikacie spółka. Witucki był szefem tej spółki od 2006 roku.
 • Rezygnacja Macieja Wituckiego z funkcji Prezesa Zarządu TP S.A. ze skutkiem na dzień 19 września 2013.

  Raport bieżący nr 99/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweNa podstawie § 5 ust.1 pkt 21 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. 2009 Nr 33 poz.259 ze zm.), Zarząd Telekomunikacji
 • Orange SA zaproponuje Jean-Marie Culpin i Macieja Wituckiego do Rady Nadzorczej TP S.A.

  6 września 2013: Orange SA - większościowy akcjonariusz - poinformował Spółkę, że podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które odbędzie się w dniu 19 września 2013r., zamierza zgłosić kandydatury Jean-Marie Culpin oraz Macieja Wituckiego na Członków Rady Nadzorczej TP S.A. Życiorysy Pan Maciej Witucki (ur. 1967) ukończył Politechnikę Poznańską. Specjalizował się w logistyce i systemach wspomagania decyzji. Odbył studia podyplomowe w dziedzinie zarz
 • M.Witucki: Nie możemy czekać 10 lat z przyjęciem euro. To szansa dla polskich firm

  M.Witucki: Nie możemy czekać 10 lat z przyjęciem euro. To szansa dla polskich firm

  - Na przyjęciu euro przez Polskę zyskaliby nie tylko poszczególni przedsiębiorcy, ale i cała nasza gospodarka - uważa Maciej Witucki. Prezes TP SA pozostaje eurooptymistą, mimo problemów w samej strefie euro. Jego zdaniem, Polska powinna szybko zadeklarować, kiedy zamierza przyjąć wspólną walutę, bo odkładanie takiej decyzji jest "niebezpieczną grą".
 • TP SA zwolni 6 tysięcy pracowników

  Telekomunikacja Polska szacuje, że w 2016 r. będzie zatrudniać 15-16 tys. osób, wobec ponad 22 tys. obecnie - poinformował na konferencji prezes Maciej Witucki.
 • Orange Polska: Wojna komórkowa trwa na całego

  Orange Polska: Wojna komórkowa trwa na całego

  Telekomunikacja Polska szacuje, że w 2016 r. będzie zatrudniać 15-16 tys. osób, wobec ponad 22 tys. obecnie - poinformował na konferencji prezes Maciej Witucki. Wynik grupy Telekomunikacji Polskiej w pierwszym kwartale 2013 roku wyniósł 81 mln zł wobec 242 mln zł rok wcześniej. Wyniki odzwierciedlają prawdziwą wojnę na rynku telefonii komórkowej.
 • Gigantyczne zwolnienia w TP SA

  Telekomunikacja Polska ma zaplanowaną na 2013 roku redukcję zatrudnienia o 1700 osób. Proces łączenia TP SA i PTK Centertel będzie się wiązął z dalszymi zwolnieniami - poinformował podczas telekonferencji prezes TP SA Maciej Witucki.
 • Maciej Witucki (Orange): Polska najtańszym rynkiem telekomunikacyjnym w UE. Dla operatorów to kłopot

  Maciej Witucki (Orange): Polska najtańszym rynkiem telekomunikacyjnym w UE. Dla operatorów to kłopot

  Wojna cenowa między operatorami komórkowymi cieszy klientów, ale wpędza w kłopoty samych zainteresowanych. Chodzi nie tylko o mniejsze zyski, ale i brak środków na niezbędne inwestycje. W przypadku firmy Orange to m.in. zaplanowana na przyszły rok budowa kilkudziesięciu tysięcy linii światłowodowych. Dlatego w tym zakresie prezes Maciej Witucki liczy na współpracę z konkurencyjną Netią.
 • Orange oszczędza inwestując w nowe technologie

  Orange oszczędza inwestując w nowe technologie

  Orange (Grupa TP) planuje dalsze zaciskanie pasa, w tym cięcia kosztów wewnątrz firmy i wyprzedaż części majątku. - Są miejsca, gdzie jesteśmy jeszcze w stanie koszty ograniczać. W takich firmach jak nasza, w firmach technologicznych oszczędza się głównie na technologii - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. Oszczędności mają być mniejsze niż trzy lata temu, kiedy dały około 400 mln zł.
 • Prezes Orange: Przetarg na 1800 MHz to tylko przygrywka

  Prezes Orange: Przetarg na 1800 MHz to tylko przygrywka

  Pasmo 1800 MHz jeszcze nie zostało rozdzielone, a Orange już planuje udział w przetargach na kolejne częstotliwości pod internet szerokopasmowy, który pozwoli zarabiać na dodatkowych usługach. - Prawdziwa walka o to najrzadsze dobro, czyli częstotliwości 800 i 2600 MHz, to będzie koniec 2013 lub początek 2014 roku - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska. - 1800 MHz to, póki co, jest tylko przygrywka.