machu picchu

Artykuły - Machu picchu (10)

 • Lokalizacja Machu Picchu nie jest przypadkowa

  Lokalizacja Machu Picchu nie jest przypadkowa

  Ponad 500 lat temu Inkowie zbudowali Machu Picchu w nieprzypadkowym miejscu. Okazuje się, że taka lokalizacja miała na celu zapewnić mu nietykalność przez ziemskie kataklizmy.
 • Peru obchodzi 100. rocznicę odkrycia Machu Picchu

  Peru obchodzi 100. rocznicę odkrycia Machu Picchu

  Serią wystrzałów armatnich rozpoczęły się w Peru wielodniowe obchody setnej rocznicy odkrycia inkaskiego miasta Machu Picchu, które prezydent Alan Garcia nazwał "syntezą peruwiańskości".
 • Ważne odkrycie w Machu Picchu

  Zespół peruwiańskich archeologów odkrył w Machu Picchu trzy ceramiczne ofiarne naczynia ceremonialne Inków - informuje serwis internetowy Latin American Herald Tribune.
 • Turyści ewakuowani z peruwiańskiej pułapki

  Turyści ewakuowani z peruwiańskiej pułapki

  Wczoraj wieczorem czasu lokalnego zakończyła się ewakuacja turystów uwięzionych wskutek lawin błotnych i powodzi w okolicy Machu Picchu w peruwiańskich Andach.
 • Turyści ewakuowani śmigłowcami z Machu Picchu

  Już kilkanaście śmigłowców brało dziś udział w ewakuacji turystów uwięzionych od niedzieli wskutek lawin błotnych i powodzi na wysokości 2100-2500 metrów n.p.m. na Machu Picchu w peruwiańskich Kordylierach.
 • Peru: Ewakuowano polskich turystów

  Peru: Ewakuowano polskich turystów

  Ratownikom udało się ewakuować czworo polskich turystów, którzy zostali uwięzieni w Machu Picchu w peruwiańskich Andach - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Polacy są już w stolicy Peru, Limie. Otrzymali pomoc od polskiego konsula, m.in. wsparcie finansowe i leki.
 • Turyści, także polscy, uwięzieni pod Machu Picchu

  Turyści, także polscy, uwięzieni pod Machu Picchu

  W rejonie słynnych ruin inkaskiego Machu Picchu w peruwiańskich Andach jeszcze ponad 1,4 tysiąca turystów było w środę uwięzionych z powodu ulew i lawin błotnych. Wśród oczekujących na pomoc jest kilkoro Polaków.
 • 1,4 tysiąca turystów ewakuowanych z Machu Picchu

  1,4 tysiąca turystów ewakuowanych z Machu Picchu

  W rejonie słynnych ruin inkaskiego Machu Picchu w peruwiańskich Andach jeszcze ponad 1,4 tysiąca turystów było w środę uwięzionych z powodu ulew i lawin błotnych. Służby peruwiańskie kontynuują ewakuowanie turystów śmigłowcami. W akcji uczestniczy 10 maszyn - informuje agencja dpa.
 • "Oczywiście, że to nie była wpadka premiera"

  "Oczywiście, że to nie była wpadka premiera"

  Premier był cały czas w pracy, bez względu na to, czy pojechał tam z małżonką, czy nie. Tradycją w Ameryce Łacińskiej podczas wizyt oficjalnych jest, iż zaprasza się szefa rządu razem z małżonką - przekonywał w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Arabski, szef Kancelarii Premiera Donalda Tuska.
 • Uwięzieni w Machu Picchu

  Jedna osoba zginęła w wyniku błotnych lawin i osuwisk, jakie zeszły w sobotę w regionie szczytu Machu Picchu i pobliskich ruin miasta z czasów Inków w Andach, w środkowym Peru - podały w dzisiaj miejscowe władze. Sześć osób jest rannych, dziesięć uznano za zaginione.