Macedonii

Artykuły - Macedonii (8)

 • Jak zbudować silną Europę? Rozpoczyna się XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

  Jak zbudować silną Europę? Rozpoczyna się XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

  Dzisiaj rozpoczyna się jubileuszowe XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Motto tegorocznej konferencji brzmi "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości" - w sesji plenarnej pod tym hasłem zapowiedziano udział prezydentów Polski, Chorwacji i Macedonii.
 • Zamówienie od nowego klienta z Macedonii

  Zarząd Spółki Suntech S.A. informuje, że dnia 16 stycznia 2015 roku otrzymał zamówienie na dostawę systemu do paszportyzacji sieci telekomunikacyjnej SunVizion Network Inventory dla macedońskiego operatora należącego do jednej z wiodących grup telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Zamówienie pochodzi od nowego klienta Spółki i jest wynikiem współpracy Spółki z silnym partnerem z tego regionu, firmą GDi GISDATA. Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywn
 • Bułgaria i Macedonia porozumiały się ws. ropociągu

  Bułgaria i Macedonia podpisały w czwartek porozumienie precyzujące miejsce, w którym planowany ropociąg AMBO z bułgarskiego portu Burgas do Vlory w Albanii przetnie granicę bułgarsko-macedońską.
 • Macedonia na wejście do UE jeszcze poczeka

  Komisja Europejska w swoim dorocznym raporcie nie będzie w przyszłym tygodniu rekomendować rozpoczęcia rozmów o członkostwie Macedonii w UE ze względu na polityczne problemy w tej byłej republice jugosłowiańskiej - podały unijne źródła.
 • CEZ chce wybudować hydroelektrownię

  CEZ AS, największy koncern energetyczny w Czechach, planuje wybudować hydroelektrownię w zachodniej Macedonii - podał czeski portal CeskeNoviny, powołując się na Evę Novakovą, rzecznik spółki.
 • Comarch wygrywa w Macedonii

  Comarch wygrywa w Macedonii

  Comarch wygrał przetarg na zaprojektowanie i wdrożenie Systemu Informacji Sądowniczej i Prawniczej Bazy Danych dla Ministerstwa Sprawiedliwości w Macedonii. Strategicznym celem projektu jest usprawnienie systemu prawnego w Macedonii i poprawa w egzekwowaniu prawa.
 • Czy Europa już umie wyciągać wnioski?

  Inauguracyjna sesja plenarna XIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, zatytułowana "Europa Środkowa - koniec czy początek?" zgromadziła w przestronnej Pijalni Głównej tysiącosobowe audytorium. To zainteresowanie było zrozumiałe, wszak do udziału w panelu zaproszeni zostali czterej prezydenci - Chorwacji, Macedonii, Rumunii i Polski.
 • Bank Austria Creditanstalt - przedstawicielstwo w Macedonii

  Bank Austria Creditanstalt rozpoczyna działalność w Macedonii poprzez otwarcie przedstawicielstwa w Skopje.