łzawienie oczu

Artykuły - łzawienie oczu (6)

 • Oczyść powietrze z alergenów

  Oczyść powietrze z alergenów

  Katar, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, łzawiące oczy. Początek wiosny to trudny okres dla wszystkich alergików. Warto więc zadbać o to, żeby w najbliższym otoczeniu znajdowało się jak najmniej substancji wywołujących uczulenie. Na szczęście z pomocą przychodzi dostępna na rynku technologia, dzięki której możemy pozbyć się alergenów z najważniejszego otoczenia - naszego domu.
 • Soczewki kontaktowe dla diabetyków

  Soczewki kontaktowe dla diabetyków

  Obecne na rynku soczewki kontaktowe są coraz lepsze. Umożliwiają one nie tylko korekcję poważnych wad wzroku czy zmianę koloru tęczówek. Wkrótce mogą również ułatwić życie diabetykom.
 • Każdy z nas zostanie alergikiem

  Każdy z nas zostanie alergikiem

  Łzawienie oczu, ciągły katar, wysypka i problemy z oddychaniem - te nieprzyjemne dolegliwości odczuwa coraz więcej z nas. Dziś prawie co drugi Polak ma alergię - wynika z najnowszych badań ECAP ("Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce") przeprowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Warszawie, czytamy w dzienniku "Polska".
 • Alergia na ostro

  Alergia na ostro

  Wysypka, katar, łzawienie oczu - to zestaw najpopularniejszych skojarzeń z alergią. Jednak atak uczulenia może wyglądać bardziej dramatycznie. duszności, zawroty głowy, gwałtowny spadek ciśnienia z utratą przytomności włącznie oraz trudno gojące się rany to problemy, z którymi na co dzień zmagają się alergolodzy.
 • Buenos Aires spowite dymem

  Buenos Aires spowite dymem

  Argentyńską stolicę od kilku dni spowija dym z pastwisk, wypalanych przez ranczerów. Mieszkańcy Buenos Aires skarżą się na łzawienie oczu i ból gardeł. W sobotę widoczność nie przekraczała w mieście 500 metrów.
 • Nadzieja dla alergików

  Amerykańscy naukowcy stworzyli nowy rodzaj białka - w połowie kociego, w połowie ludzkiego. Blokuje ono praktycznie całkowicie najczęściej występujące reakcje alergiczne - łzawienie oczu, kichanie, czy swędzenie.