Łysa Polana

Artykuły - Łysa Polana (6)

 • Most "absurdu" na Łysej Polanie

  Most "absurdu" na Łysej Polanie

  Co łączy Polskę i Słowację? Absurd... A właściwie "most absurdu" na dawnym przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Po słowackiej stronie mostu widnieje znak z ograniczeniem tonażu samochodów do 15 ton. Po polskiej stronie znak ogranicza ciężar samochodów do... 7,5 tony.
 • Największe "lodowisko", czyli droga do przejścia na Łysej Polanie

  Największe "lodowisko", czyli droga do przejścia na Łysej Polanie

  Polacy doczekali się prawdopodobnie największego lodowiska w Europie, a może i na całym świecie. To droga Oswalda Balzera prowadząca z Zakopanego w kierunku przejścia granicznego na Łysej Polanie - informuje reporter radia RMF FM.
 • Małopolska: Poprawia się sytuacja pogodowa

  Sytuacja pogodowa na terenie Małopolski powoli stabilizuje się - opady deszczu i śniegu stopniowo zanikają. Nadal bez prądu jest około 70 tys. gospodarstw. Nieprzejezdna jest droga nr 960 Bukowina Tatrzańska - Łysa Polana - poinformowała Liliana Leda z biura prasowego Wojewody Małopolskiego.
 • Małopolska: Sytucja pogodowa poprawia się

  Małopolska: Sytucja pogodowa poprawia się

  Powoli stabilizuje się sytuacja pogodowa w na terenie Małopolski. Opady deszczu i śniegu stopniowo zanikają. Nadal bez prądu jest około 70 tys. gospodarstw. Nieprzejezdna jest droga nr 960 Bukowina Tatrzańska - Łysa Polana - poinformowała Liliana Leda z biura prasowego Wojewody Małopolskiego.
 • Betlejemskie Światło Pokoju po raz 17. w Polsce

  Już po raz do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Na przejściu granicznym Łysa Polana w niedzielne przedpołudnie harcerze odebrali płomień z rąk słowackich skautów.
 • Przejście w Łysej Polanie zablokowane

  Przejście w Łysej Polanie zablokowane

  Na trasie do przejścia granicznego w Łysej Polanie tworzą się w piątek kilkukilometrowe korki.
 • Łysa Polana: "Nie" dla tirów

  "Tak" i "ano" dla likwidacji ruchu tirów na przejściu granicznym w Łysej Polanie - zgodnie stwierdzili w Bukowinie Tatrzańskiej polscy i słowaccy urzędnicy. Ostateczna decyzja zapadnie być może już za tydzień na spotkaniu międzyrządowej komisji.
 • Łysa Polana zablokowana

  Najwyraźniej pęd do Unii Europejskiej i piękna pogoda sprawiły, że wszyscy zapragnęli odwiedzić naszych południowych sąsiadów.