lwy

Artykuły - Lwy (523)

Filmy - Lwy (8)

 • Zacięta walka lwów z bawołami

  Mike Kirkman, przewodnik w rezerwacie przyrody w Afryce Południowej, wraz z grupą turystów byli świadkami zaciętej walki pomiędzy dwoma stadami - lwów i bawołów. Pędzące z impetem lwy pozornie nie dawały bawołom żadnych szans. Jak zakończyła się ta batalia? Finał na pewno was zaskoczy!
 • Zrobił coś głupiego, bo... chciał się przywitać z lwami

  Oto moment, w którym włosy jeżą się na głowie. Pijany robotnik cudem przeżył skok na wybieg dla lwów w indyjskim zoo. Mężczyzna śpiewał: „chodź do mnie, kochanie”. 35-letni Mukesh Kumar po tygodniu ciężkiej pracy przy budowie metra, wybrał się z przyjaciółmi do zoo w Hyderabad w południowych Indiach. Wiadomo, że wcześniej mężczyzna pił. Po przybyciu do ogrodu zoologicznego w niewytłumaczalny sposób wskoczył do fosy otaczającej wybieg dla lwów, znajdujący się kilka metrów poniżej platformy widokowej. Jego nagły skok i głośny hałas wywołały zamęt wśród zwiedzających. Gorączkowo próbowali oni namówić Mukesha do powrotu. On jednak brnął dalej. Naoczni świadkowie i policja twierdzą, że robotnik bardzo chciał uścisnąć łapę lwa. Na szczęście zanim lwy zbliżyły się do niego, krzyki zwiedzających zwabiły opiekunów zwierząt, którzy wyciągnęli mężczyznę. Noc – zamiast z lwami – spędził w areszcie.
 • Lwiątka podbijają sieć!

  W prywatnym zoo w Zaporożu powiększyła się rodzina lwów afrykańskich. Urodziły tam się dwa lwiątka. Mimo silnych mrozów, kociaki dobrze się czują i są karmione mlekiem matki. Lwy afrykańskie znalazły się w Czerwonej Księdze - spisie gatunków zagrożonych wyginięciem. (News Channel "24"/x-news)
 • Odnaleziono szczątki lwiątka sprzed 10 tys. lat!

  Jakuck, Rosja. Liczące blisko 10 tysięcy lat szczątki małego lwa, zostały zaprezentowane w Kingdom of Permafrost. To jak dotąd najlepiej zachowany eksponat znaleziony w tej części Rosji. W dobrym stanie zazwyczaj zachowują się jedynie kości, zęby oraz szczęki. W tym przypadku w świetnej kondycji jest ciało całego lwiątka, w tym również jego mięśnie. Do tej pory naukowcy nie mieli możliwości zbadania tak dobrze zachowanej tkanki miękkiej. Eksponat został znaleziony w ułusie abyjskim 12 sierpnia. Przez pierwsze miesiące, szczątki były sprawdzane pod kątem posiadanych infekcji. Dopiero po wykluczeniu ewentualnego zagrożenia, zezwolono na podjęcie dalszych badań. W posiadaniu Kingdom of Permafrost znajdują się również liczące 39 tysięcy lat szczątki mamuta włochatego. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.