lwy

Artykuły - Lwy (277)

 • Niebywały efekt koronawirusa - lwy zauważyły nieobecność ludzi

  Niebywały efekt koronawirusa - lwy zauważyły nieobecność ludzi

  ​Zwierzęta w końcu zauważyły, że ludzie zniknęli z ich życia. Strażnik Parku Narodowego Krugera zauważył podczas patrolu, jak lwy spokojnie śpią na drodze. To wynik braku turystów spowodowanych pandemią COVID-19.
 • Odkryto nowy gatunek lwa torbacza

  Odkryto nowy gatunek lwa torbacza

  Na długo przed pojawieniem się ludzi, mały lew torbacz rządził w lasach deszczowych Australii. 24 mln lat później naukowcy po raz drugi przyjrzęli się skamieniałym szczątkom tego niezwykłego zwierzęcia i odkryli, że należy on do nigdy wcześniej nie widzianego gatunku.
 • Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Zwierzęta od zawsze pełniły ważną rolę w życiu człowieka. Pomagały przy pracy wokół domu, polowały, pozwalały podróżować na swoich grzbietach lub po prostu dotrzymywały nam towarzystwa. Na naszej planecie żyją jednak takie zwierzęta, które nigdy nie pozwolą się całkowicie udomowić i to one właśnie najbardziej nas fascynują. Kilku śmiałków znalazło jednak sposób, aby je lepiej poznać.
 • Policja rozbija nielegalny handel zwierzętami

  Policja rozbija nielegalny handel zwierzętami

  - Rybnicka policja odebrała dwa lwy i trzy krokodyle przetrzymywane nielegalnie przez handlarza na posesjach w Rybniku i Tarnowskich Górach.
 • ​Zimbabwe: Drugi lew, brat Cecila, zastrzelony?

  ​Zimbabwe: Drugi lew, brat Cecila, zastrzelony?

  Według nieoficjalnych informacji, zagraniczny myśliwy zastrzelił w pobliżu parku narodowego Hwange w Zimbabwe lwa o imieniu Jericho, który był bratem zastrzelonego niedawno Cecila, uchodzącego za symbol tego kraju.
 • Zakazano polowania na lwy i lamparty

  Zambijskie władze zakazały polowania na lwy i inne zagrożone gatunki z rodziny kotowatych, takie jak lamparty - poinformowało w czwartek ministerstwo turystyki tego kraju.
 • Wenecja: 17 filmów o Złotego Lwa

  Wenecja: 17 filmów o Złotego Lwa

  Zapowiadany jako kontrowersyjny i krytykowany już w trakcie zdjęć włoski film "Śpiąca królewna" w reżyserii Marco Bellocchio został zakwalifikowany do konkursu o nagrodę Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Na konkursowej liście nie ma żadnego polskiego filmu.
 • UEFA informuje: Lwów był pod okupacją. Polską?

  UEFA informuje: Lwów był pod okupacją. Polską?

  Lwów był pod polską okupacją - sugeruje UEFA na oficjalnej stronie Euro 2012. O sprawie napisała dziś "Rzeczpospolita". UEFA nic o tym nie wie - mówi w rozmowie z RMF FM rzecznik organizacji.
 • "W ciemności" triumfuje w Gdyni

  "W ciemności" triumfuje w Gdyni

  Film "W ciemności" Agnieszki Holland zdominował galę wręczenia nagród 37. edycji Gdynia Film Festival, otrzymując statuetki w aż 9 kategoriach, z tym najważniejsze wyróżnienie imprezy - Złote Lwy. Za najlepszych aktorów uznani zostali występujący w tym filmie Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska.
 • Gdynia na finiszu. Dla kogo Złote Lwy?

  Gdynia na finiszu. Dla kogo Złote Lwy?

  "Obława" Marcina Krzyształowicza, "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz "W ciemności" Agnieszki Holland to obrazy, które mają szansę na Złote Lwy Gdynia Film Festival. Werdykt jury poznamy już dziś wieczorem.

Filmy - Lwy (9)