Film - Lwów

Artykuły - Lwów (44)

 • "Faust" na festiwalu Sputnik

  "Faust" na festiwalu Sputnik

  Laureat Złotych Lwów na festiwalu w Wenecji - "Faust" Aleksandra Sokurowa " - zostanie zaprezentowany na 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik".
 • Wenecja: Dla kogo Złote Lwy?

  Wenecja: Dla kogo Złote Lwy?

  Dystrybutorzy na całym świecie, wysyłając materiały prasowe, starają się przede wszystkim zwrócić uwagę na recenzje, które powstały w trakcie trwania wielkich filmowych festiwali. Klasyczne metody "przywiązywania" widza do przyszłej premiery to oczywiście porównywania do wcześniejszych filmów, gwiazd, wielkich nazwisk i oczywiście historycznych filmowych scen.
 • Film Johnniego To powalczy o Złotego Lwa

  Film Johnniego To powalczy o Złotego Lwa

  Film "Życie bez zasad" reżysera z Hongkongu Johnniego To dołączył we wtorek do listy 21 produkcji, które wystartują w konkursie o nagrodę Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Tradycją imprezy jest ogłaszanie tytułu ostatniego dzieła na krótko przed inauguracją.
 • Polański powalczy o Złotego Lwa

  Polański powalczy o Złotego Lwa

  Najnowszy film Romana Polańskiego "Carnage" ("Rzeź") weźmie udział w głównym konkursie o nagrodę Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Listę konkursowych dzieł ogłoszono na konferencji prasowej w czwartek, 28 lipca, w Rzymie.
 • Główny faworyt Złotych Lwów

  Główny faworyt Złotych Lwów

  To będzie ogromna niespodzianka, jeśli "Róża" Wojciecha Smarzowskiego nie dostanie Złotych Lwów podczas 36. FPFF w Gdyni. Gala rozdania nagród już w sobotę, 11 czerwca, wieczorem.
 • Będą walczyć o Złotego Lwa

  Będą walczyć o Złotego Lwa

  Pięć filmów amerykańskich, cztery włoskie i kilka wielkich koprodukcji jest wśród 22 obrazów zakwalifikowanych do konkursu głównego na tegorocznym festiwalu w Wenecji. 67. edycja najstarszej filmowej imprezy odbędzie się w dniach 1-11 września.
 • "Różyczka" wraca do kin

  "Różyczka" wraca do kin

  Od najbliższego piątku, 4 czerwca, w wybranych kinach Polski ponownie będzie można oglądać laureata tegorocznych Złotych Lwów - film "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego.
 • Złote Lwy: Polityczna decyzja?

  Złote Lwy: Polityczna decyzja?

  Po ogłoszeniu wyników 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, pojawiły się głosy, że decyzja jury była umotywowana politycznie. Osobiście nie zgadzam się z tymi oskarżeniami. "Różyczka" wygrała, bo poziom Konkursu Głównego był po prostu przeciętny, przez co doceniono jedną z kilku względnie przyzwoitych produkcji.
 • Złote Lwy dla "Różyczki"!

  Złote Lwy dla "Różyczki"!

  "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego zdobyła Złote Lwy na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na uroczystej gali, która odbyła się w sobotę, 29 maja, nagrodzono również m.in. grającą w tym filmie główną rolę Magdalenę Boczarską.
 • Kto zdobędzie Złote Lwy?

  Kto zdobędzie Złote Lwy?

  O tym, kto zdobędzie Złote Lwy podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dowiemy się już dziś wieczorem. Zanim jednak wielka gala się odbędzie, spróbujmy wytypować, kto ma największe szanse na zwycięstwo w najważniejszych kategoriach.