Biznes - luksus

Artykuły - Luksus (79)

 • Blichtr i splendor wart 3 mld euro w porcie Herkulesa. Miłośnicy luksusu przybywają na Monaco Yacht Show

  Blichtr i splendor wart 3 mld euro w porcie Herkulesa. Miłośnicy luksusu przybywają na Monaco Yacht Show

  Jak co roku monakijski Port Herkulesa wypełnił się luksusowymi jachtami z okazji Monaco Yaht Show. Tym razem jest ich 125, a ich łączna wartość szacowana jest na ponad 3 mld euro.
 • Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Firmę wytwarzającą najdroższe i najbardziej skomplikowane (a według niektórych także najpiękniejsze) zegarki na świecie założył Polak. Wszedł w spółkę z Francuzem. Ich produkty zrobiły furorę na europejskich dworach. Tak powstała marka znana dziś pod nazwą Patek Philippe.
 • Gdzie się udać na świąteczne zakupy?

  Już chyba nic na to nie poradzimy, że kilkutygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie związany jest zazwyczaj z czymś, co niektórzy nazywają zakupowym szaleństwem. Nie ma też rady na to, że centra handlowe - przynajmniej te najbardziej ekskluzywne - coraz mniej przypominają typową galerię handlową, a coraz bardziej elegancki park rozrywki. Nie pozostaje nic innego, jak tylko z tych luksusów skorzystać. Lepszego okresu niż grudzień i przełom roku chyba nie ma.
 • Luksusowe meble: Wartość rynku sięgnęła 625 mln zł

  Luksusowe meble: Wartość rynku sięgnęła 625 mln zł

  Coraz chętniej otaczamy się luksusowymi przedmiotami. Symbolem wysokiego statusu materialnego stają się dobrej jakości meble. Jak wynika z raportu KPMG, w ubiegłym roku wartość rynku luksusowych mebli sięgnęła 625 mln zł i ciągle rośnie w tempie 10 proc. rocznie.
 • Mieszkanie z dużym ogrodem? A może z pięknym widokiem? Za odpowiednią cenę można mieć jedno i drugie

  Mieszkanie z dużym ogrodem? A może z pięknym widokiem? Za odpowiednią cenę można mieć jedno i drugie

  Deweloperzy coraz częściej posiadają w swojej ofercie mieszkania na ostatnich piętrach zaprojektowane jako luksusowe penthouse'y, nie tylko z ogromnym tarasem i pięknym widokiem na panoramę miasta, morze lub góry, ale też z prawdziwym ogrodem. Jest to szczególnie istotne dla osób lubiących przyrodę, którzy jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości mieszkania w centrum miasta.
 • Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  - Normalnie za zrobienie piwnicy kasujemy ok. 400 tys. funtów. Jednak za stumetrową piwnicę w Fullham klient zapłaci dodatkowy milion funtów - wylicza Nicholas Jeffries, partner w Nubuilds, firmie zajmującej się budową luksusowych piwnic. To bardzo popularny trend w bogatych dzielnicach Londynu.
 • Tak mieszkają i wypoczywają ultrabogaci

  Tak mieszkają i wypoczywają ultrabogaci

  Na świecie jest 211 275 osób określanych jako ultrabogate (Ultra High Net Worth - UHNW) - uznaje się za nie ludzi posiadających aktywa netto o wartości przynajmniej 30 mln dol.
 • Polski luksus na światowym poziomie

  Polski luksus na światowym poziomie

  Prawdziwy luksus ma swoją cenę. Jaką? Według specjalistów Poland Sotheby's International Realty za najbardziej okazałe rezydencje w Warszawie i okolicy trzeba zapłacić od dziesięciu do kilkudziesięciu milionów złotych. To niewiele, porównując ceny równie reprezentacyjnych nieruchomości w najdroższych europejskich stolicach.
 • Najbogatsi Polacy w swoich wydatkach w 65 proc. kierują się pragmatyzmem i rozsądkiem. Co trzeci kupuje na pokaz

  Najbogatsi Polacy w swoich wydatkach w 65 proc. kierują się pragmatyzmem i rozsądkiem. Co trzeci kupuje na pokaz

  Dwie trzecie zamożnych Polaków pragmatycznie podchodzi do swoich wydatków - wybierają drogie produkty ze względu na ich jakość i trwałość. Częściej otaczają się luksusem dla przyjemności, ale ok. 30 proc. robi to na pokaz, ponieważ wymaga tego otoczenie - wynika z badania KPMG.
 • Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

  Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

  Samochód, zegarek czy butelka wina - te artykuły kojarzą się raczej z konsumpcją i wydawaniem pieniędzy niż z powiększaniem majątku. Okazuje się jednak, że właśnie dzięki takim aktywom bogaci stają się jeszcze bogatsi.